Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne strudium empiryczne subkultury rap

Bartłomiej Kotowski
Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne strudium empiryczne subkultury rap
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest empirycznym studium subkultury. Przedmiotem analiz są nie tylko teksty piosenek rapowych, ale też opinie jej zwolenników emocjonalnie zaangażowanych w nurt hip-hopowy. Jej zaletą jest dogłębne studiowanie symboli buntu i protestu społecznego, ale też wskazanie, na ile zjawisko subkultur jest problemem społecznym, a na ile tyko jednym z wielu systemów interpretacyjnych wpisujących się w różnorodność ponowoczesności. Mimo, że książka ma charakter naukowy, to jednak może zainteresować osoby, które szukają własnej tożsamości kulturowej w świecie, w którym wszystko jest płynne i nieostre, a więc względne i zależne od indywidualnych wyborów stylu życia i orientacji na wartości nadające sens istnieniu. prof. dr hab. Halina Mielicka-Pawłowska Jest to praca z pogranicza antropologii kulturowej i socjologii kultury ukierunkowanych językoznawczo, ze swoim bogatym w tym zakresie dorobkiem. Jest to także interesujące, a nawet w pewnych fragmentach nowatorskie studium socjologiczno-antropologiczne subkultury rap, pokazanej na płaszczyźnie porównań jej dwóch narodowych wariantów. Po lekturze recenzowanej rozprawy należy uznać, że może ona stanowić klucz do zrozumienia istoty kultury młodzieżowej, podłoża nieustannie odradzającego się w różnych częściach świata buntu i protestu młodzieży, a także do wytyczenia dróg dialogu z młodym pokoleniem, podstaw jego edukacji kulturowej i kulturalnej i, co ważne, edukacji społecznej, w dwóch różnych kontekstach państwowo-narodowych. prof. zw. dr hab. Halina Rusek, Uniwersytet Śląski Praca lokuje się w obszarze bardzo dobrze metodologicznie przemyślanej i przeprowadzonej analizy antropologiczno-socjologicznej. Ma w pewnej mierze interdyscyplinarny charakter. Badania tożsamości młodych Polaków i Ukraińców, prowadzone w dwóch krajach i językach, same w sobie stwarzają bariery i trudności komunikacyjne i badawcze. Autorowi udało się przeprowadzić i zinterpretować postawy, tożsamości i opinie o subkulturze rap, pozwalające na analizę porównawczą i poszukiwanie - niezależnie od różnic - wspólnych elementów obrazu rapu funkcjonującego w warstwie językowo-symbolicznej". prof. zw. dr hab. Tadeusz Paleczny, Uniwersytet Jagielloński
Data wydania: 2016-12-23
ISBN: 978-83-946379-0-3, 9788394637903
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Kategoria: Kultura
Stron: 266

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne strudium empiryczne subkultury rap aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Język. Bunt. Tożsamość. Socjologiczno-antropologiczne strudium empiryczne subkultury rap. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl