Avatar @kazal_ka

@kazal_ka

Admin
63 obserwujących. 12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
{} nakanapie.pl
{} Napisz wiadomość
63 obserwujących.
12 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 3 lat. Ostatnio tutaj mniej niż minutę temu.
piątek, 18 stycznia 2019

Zapowiedzi wydawnictwa Wilga - 2019r.

Nowy rok to nowe premiery książkowe, również (a dla wielu rodziców - przede wszystkim) te dla dzieci. Pierwsze zapowiedzi już pojawiają się w Internecie i na profilach blogerów. My również mamy dla Was relację z prezentacji książek dla dzieci wydawnictwa Wilga, które będą zachwycały nas w najbliższych miesiącach. Siadajcie i trzymajcie się mocno, bo ogrom wyboru wbije Was w fotel!
 

Nasi najmłodsi, czyli propozycje dla dzieci do 2 roku życia.

 
Książki dla maluchów to krótkie proste historie lub wręcz pojedyncze słowa, a także wyraźne, dostosowane do możliwości oka dziecka obrazki. Rolą tych książek jest przede wszystkim wspieranie rozwoju, a także oswajanie prostych codziennych czynności takich jak np. korzystanie z nocnika. Propozycje Wilgi dla tej grupy wiekowej to:

1.    „Ruchome elementy” – jest to seria książeczek, w których główną rolę odgrywają zwierzęta. Poza prostą, ciepłą historią mały czytelnik znajdzie w nich interaktywne elementy, które może przesuwać i które urozmaicą czytanie.

 

2.    „Błyszczące książeczki” – to tradycyjne książeczki kontrastowe, wzbogacone jednak o błyszczące elementy i pojedyncze słowa na każdej ze stron.

 
 

3.    „Maluch poznaje świat” – ta seria uroczych książeczek o codziennych czynnościach pomoże Twojemu dziecku zdobyć nowe umiejętności, a także nauczy znaczenia i mocy wielu nowych słów.

 

4.    „Mój mały świat” – te książeczki zachęcają do czytania nie tylko interesującą treścią, ale również swoją interaktywnością. Wycięcia skupiają uwagę dziecka, a rymowanki szybko wpadają w ucho.

5.    „Miś Koralik” – tego misia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W 2019 roku wraca do dzieci z nowymi przygodami i zachwyci wszystkich, którzy na niego czekali.6.    „Krok po kroku” – ta seria to również nie nowość na rynku, jednak rozszerza swoją ofertę o kolorowanki. To z pewnością prawdziwa gratka dla wielbicieli tych pięknych prostych obrazków, a jednocześnie wspaniała pierwsza kolorowanka dla najmłodszych.

 


Ciekawy świata przedszkolak, czyli książeczki dla dzieci w wieku 3-6 lat.

 
Wraz z wejściem w wiek przedszkolny, dzieci zmieniają się w małych odkrywców. Pragną codziennie poznawać świat, chcą wiedzieć jak najwięcej, a ich ulubionym pytaniem staje się przyprawiające czasem rodziców o bol głowy „Dlaczego?”. W tym właśnie czasie książeczki wyraźnie zmieniają swoją formę. Dzieci wciąż kochają piękne ilustracje, ale zdecydowanie dłużej są w stanie skupić uwagę na treści. Chcą, aby była ona wciągająca, zabawna, chcą podążać za fabułą. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Wilga przygotowała szereg nowości również dla tej grupy wiekowej.
 
1.    „Psierociniec” – ukochane przez przedszkolaki czworonogi przeżywają kolejne przygody, przekazując przy okazji wiele życiowych mądrości. To wspaniała, ciepła historia, nie tylko dla wielbicieli czworonogów.

2.    Picture Booki – w tym roku wydawnictwo zaserwuje nam całą serię pięknych książek, które ucieszą oko każdego malucha, a przy okazji rozwiną wiele umiejętności. To często urocze, zabawne i pouczające historie, które przyciągną i zatrzymają pięknymi ilustracjami. Z tej serii będziemy mogli dostać takie perełki jak „Nie bój się, misiu!”, Ratunku! Najmilszy smok na świecie.” czy książeczki z pięknej serii „Cudowny świat przyrody” – „Drzewo”, „Księżyc”, „Pszczoła”.

 Mały czytelnik, czyli początki samodzielnego czytania (dzieci w wieku 6-9 lat)

 
Kiedy te dzieci tak urosły? Dopiero co oglądały książeczki kontrastowe, a już podejmują próby samodzielnego czytania… Pewnie niejeden rodzic zadaje sobie to pytanie. Te pierwsze samodzielne kroki w świat książek to zawsze wielkie wydarzenie dla dziecka. Od tego, jakie książki mu wtedy podsuniemy może zależeć jego czytelnicza przyszłość. Czy złapie bakcyla, czy zrazi się i książki na długi czas wrócą na półkę? Wydawnictwo Wilga wspiera te początki, jak i pomaga ćwiczyć tę umiejętność poprzez szereg nowości skierowanych do dzieci w wieku 6-9 lat.
 
1.    „Książkożercy” – to seria książeczek do nauki samodzielnego czytania. Książeczki podzielone są pod kątem poziomu zaawansowania, by można było łagodnie przechodzić kolejne etapy. Dlatego znajdziemy tutaj zarówno coś dla początkującego „Książkogryzaka”, ćwiczącego tę umiejętność „Książkołasucha”, jak i wytrwanego „Książkożercę”.2.    „Młodzi przyrodnicy” i „Dębowa Farma” – to książeczki skierowane do starszych już dzieci, które czytają samodzielnie i ciekawi je świat przyrody, która nas otacza. Dzięki tej serii każdy mały wielbiciel zwierząt (zarówno tych dzikich, jak i tych przydomowych) może poznać ich świat i zwyczaje.

3.    „Akademia Jednorożców” – któż z nas nie kocha jednorożców. Zawładnęły one sercami zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki tym książeczkom każdy wielbiciel tych magicznych stworzeń będzie mógł trafić do niezwykłej szkoły, w której być może spotka własnego jednorożca.
4.    „Gwiazda” – to nowa seria książek znanej i lubianej autorki Holly Webb. Tym razem dzieci będą towarzyszyć Chloe, która spełnia swoje marzenie i dostaje się do szkoły tanecznej. Wydaje jej się, że oto zaczyna się najwspanialszy czas w jej życiu, jednak i tutaj pojawiają się przeszkody, które trzeba pokonać i sytuacje, w których trzeba się odnaleźć.
 

„Nie chcę książek dla dzieci, jestem już dorosły”, czyli literatura dla nastolatków (10-12 lat)

 
Młodzi nastolatkowie to bardzo wymagający czytelnicy. Nie zadowolą się książeczką z obrazkami, nawet jeśli znajdą w niej edukacyjne, ciepłe treści. Oni chcą, żeby coś się działo, chcą wciągającej fabuły i bohatera, z którym mogą się utożsamiać. Książki skierowane do tej grupy wiekowej powinny łączyć w sobie ciekawą historię z mądrą nauką na przyszłość. Wilga przygotowała kilka takich pozycji.
 
1.    „Podniebna pieśń” – to magiczna, pełna przygód historia, która przeniesie dzieciaki do dzikiej, mroźnej krainy Erkenwald.

2.    „Blaszak” – ta zarazem mądra, jak i niezwykle wciągająca historia, ujmuje czytelnika niezwykłą przygodową fabułą, ucząc jednocześnie co tak naprawdę czyni z nas dobrego człowieka.

3.    „Chłopiec z ostatniej ławki” – współczesna opowieść poruszająca trudny temat uchodźców. To historia chłopca z Syrii, który dołącza do podlondyńskiej szkoły. Grupa dzieci pomaga mu zmagać się z uprzedzeniami i niechęcią, która spotyka go na co dzień, zarówno od rówieśników, jak i dorosłych.

4.    „Ella i jej sekret” – Ella jest nowa. Zmieniła miejsce zamieszkania ze względu na rodzinne problemy, o których nie chce mówić. Czy ktoś dotrze do jej sekretu? Czy zdobędzie przyjaciela, przed którym będzie mogła się otworzyć? To opowieść o dziewczynce, której niejeden dorosły może pozazdrościć odwagi.

5.    Na rynku wiele można znaleźć książek o spełnianiu marzeń. Kolejne pokolenia czytelników czerpią z nich siłę do zmieniania świata. Dlatego również wydawnictwo Wilga chce zaproponować kilka tytułów, które pokażą, że trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia, mimo przeciwności. Andy z „Marzenia w białe groszki”, Isla z „Kociej kawiarenki” i dziewczyny z „11 zanim 12” udowodnią, że warto walczyć o to, co jest dla nas ważne.
6.    Na koniec – piękne i interesujące książki, które uzupełnią wiedzę z nudnych podręczników. „Czy ta książka umie znikać”, czyli prawa fizyki pokazane w sposób, który wciągnie nawet największego przeciwnika tej dziedziny nauki oraz „Przewodnik miłośników chrząszczy”, który uzupełni wiedzę z biologii na temat tych niezwykłych owadów. Bo nauka nie musi być nudna.
I na koniec kilka zdjęć książek z prezentacji:
Nie wiem jak Wy, ale ja już zaczynam odkładać, żeby sobie kupić kilka perełek. To znaczy dzieciom, oczywiście ;))

Tagi:
#nowości, #dladzieci, #zapowiedź, #wilga, #premiery
{}× 2
Komentarze
@snaky_reads
@snaky_reads · ponad rok temu
Ile genialnych książek. Niby nie powinienem czytać książek, dla dzieci, ale w sumie dlaczego...? Dalej je uwielbiam, a "Podniebną pieśń" mam już za sobą :D.
{}

Archiwum

{}

2018

listopad

(1)
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe