(Pan) Zło czai się za rogiem.
Konkurs

Konkurs książkowy - (Pan) Zło czai się za rogiem.
KONKURS ROZWIĄZANY
Dziękujemy Wam za tak liczny udział. Wybór nie był prosty dla autora, ale ostatecznie odpowiedzi na swoje pytania będą mogli w książce poszukać:
@girlinthebookspoland, @Airain oraz @Wiesia.
Gratulujemy!

„– Pewnie zastanawiasz się, z jakiego powodu tutaj jestem. – Pan Zło zatrzymał się. – I z jakiego powodu ty tu jesteś – dodał, wskazując na Tomka palcem prawej ręki. Zamilkł na chwilę, nie odrywając wzroku od swojego słuchacza, aż wreszcie dokończył: – Otóż jestem odpowiedzią na wszystkie twoje pytania.”

Michał Długa w swojej najnowszej powieści zabiera czytelników do świata magii, a Was, Kanapowicze, zaprasza do konkursu. Jeśli moglibyście poznać odpowiedź na jedno jedyne pytanie, jakie by ono było? Jakie pytanie chcielibyście zadać Panu Zło i dlaczego? Czekamy na Wasze odpowiedzi. Spośród nich autor wybierze trzy, które nagrodzimy jego najnowszą powieścią.

Zadanie konkursowe: Jeśli możesz poznać odpowiedź na jedno jedyne pytanie, jakie by ono było?
Czas trwania konkursu: 01.12.2020 - 13.12.2020
Nagrody: 3 książki: "Pan Zło" Michał Długa
Regulamin konkursu
Pan Zło
Pan Zło
Michał Długa
7.0/10

Podróż, która odmieni twoje wnętrze Kim jest Pan Zło? To jungowski Cień? Mroczny destrukcyjny popęd? Freudowski Tanatos? A może wcielenie banalnego zła, które skłania nas do morderstw,...

  Udział wzięli:
  @Faustyna @Mackowy @dyrcia7 @Gosia @wybrana84 @Shadow1 @Possi @viki_zm @read.my.heart @agata.karolina.sz @intheheavenofbook @Airain @DieLeseratte
  ST
  @mysilicielka @jagodabuch @Chassefierre @Fortunneksiazki @tahiria
  AG
  @Wiesia @melkart002 @Bookmaniak @sun @Aleksandra_99 @book.lynn
  UL
  MO
  @girlinthebookspoland @AgataGrabowska @adam_miks @ania_gt
  MA
  @julcias01
  KA

Odpowiedzi

KA
@dorotakalinowska1990 około 3 lata temu
Być może dla niektórych to kwestia tylko teoretycznego filozofowania, ale jestem pewna że dla wielu ten dylemat jest boleśnie rzeczywisty, namacalny i konieczny do zdefiniowania. Jako specjalista od zła zapewne bez problemu rozwiejesz moje wątpliwości: Czy istnieje mniejsze zło? Często spotykam się z takim określeniem jako usprawiedliwieniem krzywdzącego postępowania, ale nie potrafię logicznie zdefiniować ani nawet jednoznacznie zgodzić się na fakt występowania tego co zwiemy "mniejszym złem". No bo - zakładając że istnieje- gdzie jest jakaś skala zła na której możemy sprawdzić jego wielkość? Kto te skalę ustalił i gdzie ona się znajduje? A może to subiektywne odczucie? Jeśli tak to kogo? Kto ustala czy zło było "mniejsze" - ten kto je czyni, czy ten którego ono dotyka? Krzywdzący czy pokrzywdzony?
@julcias01
@julcias01 około 3 lata temu
Czy dobro może zwyciężyć zło? Oraz czym jest czas?
@agata.karolina.sz
@agata.karolina.sz około 3 lata temu
Kim jestem?
@viki_zm
@viki_zm około 3 lata temu
Czy kiedykolwiek nie będzie już smutku i chorób na świecie?
@wybrana84
@wybrana84 około 3 lata temu
A ja o nic nie zapytam, bo po co marnować czas na myslenie - o co Pana by tu zapytać 😉 Tylko sobie popatrzę na Pana 😏
@adam_miks
@adam_miks około 3 lata temu
Skąd pochodzę?
MA
@marzena.pietrzyk około 3 lata temu
Panie Zło, słyszałam, że Pan Dobro to Pana brat. Czy ma Pan jeszcze jakieś inne rodzeństwo?
Kto zabił JFK i dlaczego? :)
@ania_gt
@ania_gt około 3 lata temu
Skoro zło jest częścią naszej natury, czy jesteśmy jej więźniami? W jaki sposób możemy je "oswoić", kontrolować, a nawet poskromić?
@AgataGrabowska
@AgataGrabowska około 3 lata temu
Panie Zło, jakie jest lekarstwo na nowotwory, które tak nas prześladują, a którego do tej pory nie wynaleźliśmy.
@girlinthebookspoland
@girlinthebookspoland około 3 lata temu
Czy w każdym z nas jest ta dobra i ta zła strona? Czemu w niektórych ta gorsza ujawnia się częściej i jak zapobiec rozprzestrzenianiu się zła w świecie, który z roku na rok coraz bardziej nas przeraża?
@dyrcia7
@dyrcia7 około 3 lata temu
Jaką wartość ma nieskończoność? Kiedy będzie koniec świata? Co zrobić by słyszeć myśli innych?
@Mackowy
@Mackowy około 3 lata temu
Czy drzewo upadające w lesie, gdzie nikt nie może go usłyszeć, wydaje dźwięk?
@Faustyna
@Faustyna około 3 lata temu
Jak to jest być "panem złym"? Czy jesteś szczęśliwy w swojej naturze? Bo przecież raczej niewiele osób dobrowolnie chce być tymi złymi. Czy nie czujesz się odtrącany? 🤔
@Airain
@Airain około 3 lata temu
Jaki jest sens pańskiego istnienia, Panie Zło? Jaka jest pańska rola w porządku świata?
@intheheavenofbook
@intheheavenofbook około 3 lata temu
Czym jest życie, i co się dzieje po nim?
@read.my.heart
@read.my.heart około 3 lata temu
Panie Zło, co Twoim zdaniem jest największym problemem ludzkości?
@Possi
@Possi około 3 lata temu
Która z dwóch nauk jest królową: filozofia czy matematyka?
@Shadow1
@Shadow1 około 3 lata temu
Dlaczego książki są opodatkowane, skoro i tak tylko nieliczni je czytają?
@Gosia
@Gosia około 3 lata temu
Lekarstwo na raka???
MO
@monika_73_12 około 3 lata temu
Dlaczego jesteś Panem Zło? W każdym człowieku jest dobro i zło, jesteśmy tacy czym się karmimy i jakimi ludźmi otaczamy.
UL
@ulang1078 około 3 lata temu
Jesteś szczęśliwy Panie Zło? Kochasz, pragniesz, tęsknisz, czy tylko nienawidzisz? A gdybym to ja chciała być Tobą czy w końcu będę szczęśliwa?
@book.lynn
@book.lynn około 3 lata temu
Dlaczego na świecie istnieje zło?
Domyślam się, że Pan Zło jako ucieleśnienie zła będzie znał odpowiedź na to pytanie, a martwi mnie ono odkąd przytrafiło mi się pierwsze niepowodzenie w życiu. Czy tych negatywnych sytuacji nie da się uniknąć? Pragnę poznać ten sekret.
@Aleksandra_99
@Aleksandra_99 około 3 lata temu
Drogi Panie Zło czy jest sens zostać na bankowości i finansach cyfrowych czy jednak iść na tą pedagogike od następnego roku?
@sun
@sun około 3 lata temu
Mam pytanie, Panie Zło czy ludzie byliby prawdziwie szczęśliwi i wolni bez złych doświadczeń w życiu, które mogą jednak nas kształtować na takich ludzi , którzy bardziej są świadomi siebie i swoich potrzeb i lepiej siebie znają?
@Bookmaniak
@Bookmaniak około 3 lata temu
Panie Zło dlaczego uczą nas bezsensownych rzeczy typu jak obliczyć funkcje dwóch zmiennych a ja nie potrafię wypełnić prawidłowo PIT-u?
@melkart002
@melkart002 około 3 lata temu
moje pytanie brzmi - a skąd wiesz, że to właśnie ty jesteś tym złym? jesteś pewien, że działasz tak jak chcesz, czy też tak, jak ja ci pozwalam?
@Wiesia
@Wiesia około 3 lata temu
Oto moje pytanie - Panie Zło, jak sprawić że znikniesz na zawsze?
AG
@Hakimkowa około 3 lata temu
PANIE ZŁO nikt nie jest chodzącym ideałem i choć jesteśmy stworzeni jako istoty rozumne, które mogą pojąć wiele rzeczy. Oczywiście byli tacy, którzy dokonali wielu niesamowitych odkryć oraz stworzyli wynalazki, które przysłużyły się ludzkości, wykorzystywane do dnia dzisiejszego. Świat to ogromny obszar i przestrzeń i rozumie go w całości tylko Ten, kto go budował - tak jak konstrukcja jakiejś budowli jest jasna dla jej autora, czyli osoby która zaprojektowała cały plan do czego ma być wykorzystywana i tak naprawdę po co została stworzona. Często nie wiemy, po co w ogóle jest dana rzecz oraz jej wykorzystanie może być zupełnie inne w odczuciu każdego człowieka, co zdarza się, że jej pierwotne zastosowanie wymija się z totalnie innym, a nawet odwrotnym funkcjonowaniu. Ludzie o różnej osobowości, gdyż każdy jest jedyny w swoim rodzaju może zrozumieć świat według innego myślenia i na postawie odmiennych doświadczeń. Jesteśmy w stanie natomiast zrozumieć jakąś część świata i stworzyć własne zdanie, opinię na ten temat, oczywiście również poprzez inne postrzeganie ludzi znajdujących się wokół nas. Ale zawsze można marzyć o doskonałym zbadaniu świata w całości, krążąc głęboko w swoich myślowych chmurkach, odkrywać teorię pełnego zrozumienia globalnego świata z lupą w ręku i lornetką na szyji!!! Czy PANIE ZŁO według Ciebie jest możliwe w pełni zrozumieć świat?

@tahiria
@tahiria około 3 lata temu
Panie Zlo mam bardzo ważne dla mnie pytanie. Ile jeszcze książek zdąż przeczytac zanim znikne i zmienię sie w pył? Dlaczego mnie to interesuje? Jesli to bedzie ogromna liczba, to będ spokojna ze moge czytac wszystko co wpanie mi w rece. Dla relaksu, poszerzenia wiedzy, oderwania od rzeczywistości. Jesli niestety ta ilosc nie będzie za duża a mój koniec jest juz bliski... To i tak bede czytała wszystko co wpanie mi w ręce ale jeszcze szybciej. 😘
@Fortunneksiazki
@Fortunneksiazki około 3 lata temu
Jeśli jesteś odpowiedzią na Wszystkie pytania Panie Zło odpowiedz mi, kto kłamie jeśli w pokoju jest 9 osób, 8 osób oskarża siebie nawzajem, a ostatnia osoba się nie odezwała? Kto kłamie Panie Zło?
@Chassefierre
@Chassefierre około 3 lata temu
Dlaczego istniejesz, Panie Zło?
@jagodabuch
@jagodabuch około 3 lata temu
Moje pytanie jak w dniu ostatecznym przed bramą królestwa: Jakie było moje dotychczasowe życie? - chciałabym przeżyć ponownie swoje życie i je przeanalizować, powspominać to czego już nie pamiętam i to co już straciłam.
@mysilicielka
@mysilicielka około 3 lata temu
Tylko jedno pytanie?! Przecież... ile jest takich pytań bez odpowiedzi! Dokąd nocą tupta jeż? Czemu wilk tak wyje w księżycową noc? Jak Andrzej ma na imię? Nie wiem, czy zdołam z tego wielkiego worka wybrać tylko jedno... Ale niech będzie. Chciałabym się dowiedzieć, tak na dobry początek - Panie Zło, czy Panu w ogóle można ufać?
ST
@stolarczykjustyna66 około 3 lata temu
Moje pytanie brzmiało by ; jak w magiczny sposób powiększyć swoją sakiewkę, by móc zakupić bez wyrzutów sumienia większą ilość książek 🤷😀
@DieLeseratte
@DieLeseratte około 3 lata temu
Moje pytanie: Ile książek muszę przeczytać, aby pobić rekord świata? :D dlaczego? Bo chciałabym być bezkonkurencyjnym mistrzem w tej dziedzinie ;)
© 2007 - 2024 nakanapie.pl