100 najdziwniejszych, niewyjaśnionych zagadek i tajemnic

Matt Lamy
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
100 najdziwniejszych, niewyjaśnionych zagadek i tajemnic
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Opowieści o rzeczach dziwnych i nadprzyrodzonych, przedstawiające zarówno wydarzenia, jak i osoby w nich uczestniczące, a także wpływ, jaki wywierają określone mity i wierzenia na nasz świat. Autor próbuje też znaleźć wyjaśnienia dotyczące najbardziej zagadkowych zjawisk, jak np. potwór Loch Ness, "Wielka Stopa", samozapłon ludzkiego ciała.
Data wydania: 2007-01-01
ISBN: 978-83-11-10677-2, 9788311106772
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka 100 najdziwniejszych, niewyjaśnionych zagadek i tajemnic nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-19
3 /10

Czy jest ich naprawdę sto? Bardzo możliwe, nie liczyłem, ale faktycznie dużo. I to jest pewnie jedyny plus tej książki. No, może jeszcze przystępny język, ale to, jak wiadomo, może być zasługą tłumacza.

W zasadzie tytuł określa zawartość książki w sposób wystarczający. Znaleźć tu można problemy znane i do cna wyeksploatowane przez rozmaite media, jak Yeti, Nazca, Roswell, Kod Biblii, Potwór z jeziora Loch Ness, objawienia fatimskie, itp. Są jednak i tajemnice mniej znane, jak zagadka Kaspara Hausera, Maitreja, Rods, tabliczki Ouija, tajemnice probostwa Borley i inne.

Nie podobało mi się i mocno byłem zawiedziony wyjątkowo skrótowym potraktowaniem tematów. Mam wrażenie, że w dobrych encyklopediach niektóre zagadnienia opracowane zostały szerzej. Brakło mi też dokumentacji fotograficznej – dołączonych zdjęć jest bardzo mało, nawet nie po jednym na rozdział, a te, które są – czarno-białe, miernej jakości i właściwie szarawe – nie poprawiają sytuacji.

× 1 | link |
@dark_happy_turtle
2016-12-28
Przeczytane W domku na półce

Książka jako spis ciekawych istot, ludzi, czy historii sprawdza się dobrze. Jednak jeśli zainteresuje nas konkretny temat, szczegółów się tu nie doszukamy. 1,5 - 2 stronicowe opisy to zdecydowanie za mało, ponieważ praktycznie na każdy temat można by wydać osobną książkę. Jednak jak już powiedziałam, jako zbiór osobliwości działa super. O kilku rzeczach nie słyszałam i zainteresowały mnie, więc z pewnością będę szukać o nich więcej informacji.

× 1 | link |
93
2018-12-05
5 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka 100 najdziwniejszych, niewyjaśnionych zagadek i tajemnic. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl