ABSURDY PRL-U ANTOLOGIA TWARDA OPRAWA

Marcin Rychlewski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
ABSURDY PRL-U ANTOLOGIA TWARDA OPRAWA
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Antologia Absurdy PRL-u stanowi zapis najbardziej zabawnych zjawisk z czasów realnego socjalizmu. Książka ukazuje absurdalność życia w PRL zarówno od strony codzienności, jak i w perspektywie całokształtu kultury. Spora część zamieszczonych tutaj materiałów nigdy nie była wcześniej publikowana. Pierwsza, najobszerniejsza część książki, to dowcipy z minionej epoki. W części następnej Czytelnik znajdzie autentyczne wpisy klientów do ksiąg skarg i zażaleń, listy obywateli do radia i telewizji oraz listy czytelników do czasopisma konsumenckiego Veto. W znakomity sposób ilustrują one jakość konsumpcji w PRL: wadliwość towarów, poziom usług i dbałość o klienta (a właściwie - petenta). W kolejnych częściach zamieszczono co bardziej zabawne instrukcje obsługi (między innymi instrukcję korzystania z toalety i instrukcję uruchamiania Fiata 126 P przez pchanie) oraz niektóre pisma urzędowe, których mimowolny komizm jest nieodparty (na przykład raportów milicyjnych).
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61524-02-1, 9788361524021
Wydawnictwo: Vesper

Autor

Marcin Rychlewski Marcin Rychlewski
Urodzony w 1972 roku w Polsce
Pracował w instytucie filologii polskiej uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesowały go związki pomiędzy literaturą, a sztuką awangardową, kulturą rocka oraz mechanizmami współczesnego rynku wydawniczego.

Pozostałe książki:

Absurdy PRL-u 2: Antologia Absurdy PRL-u. Antologia Czarna księga humoru Rewolucja rocka. Semiotyczne wymiary elektrycznej ekstazy Gry damsko-męskie. Antyporadnik
Wszystkie książki Marcin Rychlewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę ABSURDY PRL-U ANTOLOGIA TWARDA OPRAWA? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

SA
2013-07-24
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka ABSURDY PRL-U ANTOLOGIA TWARDA OPRAWA. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl