Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci

K.F. Breene, Shannon Mayer
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

Nie wybierasz Akademii, to Akademia wybiera Ciebie!
Nie miałam pojęcia, że te słowa zmienią moje życie. Nadszedł dzień, w którym najniebezpieczniejszy człowiek, jakiego kiedykolwiek spotkałam, przekazał mi okrutne wieści. Mój młodszy brat został wybrany do magicznej szkoły ukrytej w czeluściach naszego świata. To miejsce tak niebezpieczne, że możesz nie wyjść z niego żywy. Akademia zabiła już jednego z nas. Trzy lata temu wezwanie otrzymał mój starszy brat, po czym umarł w niejasnych okolicznościach. Jeśli nikt z nas nie podejmie się Prób śmierci, cała nasza rodzina zginie. Nie pozwolę na to!
Magia i potwory są prawdziwe. Zabójcy mnie ścigają, a zmarli powstają z grobu. Zrobię to, co starsza siostra może uczynić w takiej sytuacji – zajmę miejsce mojego brata! Pokonam Akademię albo zginę, próbując…
Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-83-66657-29-8, 9788366657298
Wydawnictwo: We need YA
Cykl: Akademia Mrocznych Zaklęć, tom 1
Kategoria: Fantastyka
dodana przez: mewaczyta

Autor

K.F. Breene K.F. Breene To amerykańska autorka wielu bestsellerów z gatunku urban fantasy, które zdobywały pierwsze miejsca na listach między innymi Wall Street Journal, USA Today, Washington Post. Do tej pory sprzedała ponad 3 miliony egzemplarzy swoich książek. Poza pisa...

Pozostałe książki:

Akademia Mrocznych Zaklęć. Dom cienia Noc cudów
Wszystkie książki K.F. Breene

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Śmiech śmierci

6.05.2021

 Książka zaczyna się zaskakująco. Nie spodziewałam się bowiem, że zostanę wrzucona do Teksasu, gdzie słońce świeci tak mocno, że pot z czoła leje się strużkami. Główna bohaterka jest akurat w trakcie pomagania ojcu w trzymaniu zbyt żywej krowy, gdy ten próbuję zszyć ranę zwierzęcia. Zadanie nie należy do łatwych, a podczas jego wykonywania padaj... Recenzja książki Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci

@mewaczyta@mewaczyta × 3

Bardzo dobra!

24.08.2021

Trochę czekała ta książka u mnie na swoją kolej. Nawet nie potrafię wskazać konkretnego powodu, dlaczego tak się stało. Być może sprawiła to okładka, która wskazywała bardziej na książkę dla dzieci, sama nie wiem. Cieszę się jednak, że ją przeczytałam, bo dostarczyła mi mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Bohaterką książki jest Wild, dzika dziewczy... Recenzja książki Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci

Tajemnicza Akademia, sekrety rodzinne i przyjaźnie

20.06.2022

🌸,,Nie bój się tego, co leży w twojej naturze. Rób wszystko, żeby przetrwać. Zawsze"🌸 ,,Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby Śmierci" to pierwszy tom serii duetu autorek - K. F. Breene i Shannon Mayer wydany przez wydawnictwo We need ya. Główną bohaterką jest Wild, której kilka lat temu brat, przebywając w owianej tajemnicą szkole, zmarł. Dziewczyna... Recenzja książki Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci

Mi się podobało

15.11.2021

Fabuła: Pewnego dnia brat Wild - Billy dostaje list z tajemniczej Akademii, w którym jest wzywany do wzięcia udziału w Próbach Śmierci - jeśli się nie podejmie tego całą jego rodzina zginie! Trzy lata temu takie wezwanie dostał starszy brat Wild - Tommy, który w niejasnych okolicznościach umarł. Dziewczyna postanawia uratować swojego brata oraz r... Recenzja książki Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci

Moja opinia o książce

Opinie

@book.lynn
2021-02-23
7 /10
Przeczytane

Szybki i lekki wstęp do przygody z fantastyką! Styl pisania raczej adresowany do młodszych czytelników, ale i starsi spędzą miłe chwile z książką. Polecam :)

× 2 | link |
LA
2021-09-28
5 /10
Przeczytane

"Akademia Mrocznych Zaklęć. Próby śmierci" to typowo młodzieżowa lektura.

Nastoletnia Wild wiedzie skromne, przepełnione codzienną ciężką pracą życie na farmie. Mieszka ze schorowanym ojcem i młodszym rodzeństwem. Jej matka oraz starszy brat zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach niedługo po tym, jak Tommy wyjechał "na studia".

Kiedy pewnego dnia farmę odwiedza tajemniczy mężczyzna i wręcza Wild kopertę z listem i ogromną sumą pieniędzy, życie rodziny staje w obliczu zagrożenia. Albo Billy, młodszy brat dziewczyny, wyjedzie do Akademii i być może skończy jak Tommy, albo wszyscy zginą.
Nastolatka nie zastanawia się długo. Podszywając się pod swojego młodszego brata wyjeżdża, aby poddać się próbom śmierci.

Do tej pory Wild magię znała tylko z bajek, teraz musi zmierzyć się z nią w całej rozciągłości.
Jak daleko posunie się dziewczyna, aby ratować rodzinę? Czy ciężar, który wzięła na swoje barki nie okaże się zbyt wielki?

Bardzo ciekawa książka, pełna przygód i magii. Czyta się ją właściwie jednym tchem. Nie brakuje tu przyjaźni, odwagi, hartu ducha. Piękny obraz tego jak wielką siłą charakteru może wykazać się człowiek stając w obronie najbliższych.

Polecam szczególnie młodszym czytelnikom, choć książka na pewno spodoba się każdemu, kto w literaturze szuka magii i przygody.

| link |
@M_d_books
2021-02-08
8 /10
Przeczytane

Nie wybierasz Akademii, to Akademia wybiera Ciebie.

Zwykła rodzina z Texasu. Czwórka dzieci. Matka nie żyje, brat dostaje się do prywatnej szkoły, gdzie gonie w niewyjaśnionych okolicznościach. Po trzech latach koszmar ma powrócić ze zdwojoną siłą. Młodszy brat Wild - Billy dostaje się do tej samej szkoły co nieżyjący brat, musi się w niej stawić pod groźbą śmierci rodziny. Siostra - najstarsza z rodziny nie pozwoli zginąć kolejnemu bratu. Kiedy ojciec wspomina o magii - uważa, że pomieszało mi się w głowie. Postanawia sama udać się do szkoły i uratować rodzinę. Czy jej się uda?

Książka napisana w lekki sposób, czyta się ją w okamgnieniu. Mroczna historia, w której jest wspomnienie magii, ale nie ma w niej przesytu. Bohaterka bardzo mi się podoba. Znowu mamy silną postać kobiecą, która musi grać chłopaka i idzie jej to świetnie. Dyryguje wszystkimi, a jakby przyszło co do czego to by i użyła pięści. Nie załamuje się, jest pełna determinacji i choć niektóre rzeczy nie mieszczą się jej w głowie. Ma problem za problemem. Ona nic nie wie o tym świecie, a okazuje się, że jest przygotowana do niego perfekcyjnie.

A co Ty byś zrobił/a aby uratować swoją rodzinę?

Za egzemplarz dziękuje wydawnictwu We Need Ya.

| link |
@marta582_82
2021-03-10
7 /10

"W grze przetrwania nie ma zasad - powtarzała moja matka. "Wykorzystaj zalety dane ci przez Boga, Wild, i nie czuj się z tym źle"."
Nie spodziewałam, się że, ta książka aż tak mi się spodoba, mimo, że nie jest to nic oryginalnego, to i tak bawiłam się świetnie podczas lektury. Fabuła nie jest mocno skomplikowana, bohaterowie są sympatyczni, choć dosyć przewidywalni, a całość jest naprawdę wciągająca. "Próby śmierci" to fantastyka skierowana raczej do młodszego czytelnika, znajdziemy w niej magię, potwory, zabójców, a nawet wampiry i gobliny, poza tym wydaje mi się, że spodoba się ona zarówno dziewczynom jak i chłopakom, a kto wie może nawet i rodzicom, ja mimo moich ...estu lat, połknęłam tę historię na raz. A jeśli zastanawiacie się czy jest mocno brutalna, to powiem, że tak umiarkowanie, ale podejrzewam, że z dalszymi tomami może się to zmienić, mocne 7/10

| link |
@moj.swiatksiazek
2021-02-06
7 /10

Byłam trochę negatwnie nastawiona do tej książki, ale muszę przyznać, że była ona całkiem niezła!

Główna bohaterka dowiaduje się, że jej drugi brat zostawł powołany do Akademii. Dziewczyna nie może tego znieść, bowiem jej starszy brat poniósł tam śmierć. Dlatego teraz postanawia udać się tam w imieniu brata. Byłoby idealne, jednak... Prawda nieoczekiwanie może wyjść na jaw.

Bardzo ciekawa historia napisana przez znakomity duet. Trochę miałam wrażenie, że czytałam coś podobnego do Igrzysk Śmierci, niemniej jednak nadal świetnie się bawiłam przy tej książce. Pełna magii i czyhającego niebezpieczeństwa na każdym kroku historia, to coś idealnego dla każdego miłośnika fantastyki niezależnie od wieku.

Polecam.

| link |
@Perlasbooks
2022-02-05
8 /10
Przeczytane
@lawendowa_polana_ksiazek
2021-11-15
8 /10
Przeczytane Polecam
@PannaIndyviduum
2021-11-01
4 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2021-08-24
8 /10
Przeczytane
MA
2021-07-06
3 /10
Przeczytane
NA
2021-05-19
6 /10
Przeczytane
@mewaczyta
2021-05-06
6 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Cytaty z książki

“Śmierć może nadejść na wiele sposobów(...) Ale od nas zależy, czy poddamy się jej, czy będziemy walczyć.”
#
“To nie ty wybierasz akademię. To akademia wybiera ciebie.”
#
“W powietrzu unosił się zapach, który wyczułam wcześniej. Piach, pot i ostra wanilia. Zapach domu i komfortu. Zapach kopania w dupę i robienia zamętu.”
#
“— Nie przypominasz za bardzo goblina. Wyglądasz raczej jak mini wersja Justina Biebera. Gregory wyciągnął usta w uśmiechu. — Z biegiem lat brzydniemy. A brzydota jest w naszej kulturze bardzo ...”
#
“— Naprawdę potrafisz popsuć humor, Wally. — Wiem — przyznała z lekkim uśmiechem — Taka już jestem. Ale pewnego dnia jeszcze mi za to podziękujesz.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Akademia Mrocznych Zaklęć. Dom cienia
Akademia Mrocznych Zaklęć. ...
K.F. Breene, Shannon Mayer
6.9/10
Gdy Akademia rzuca rękawicę, podejmij wyzwanie! Przyjęcie do elitarnej szkoły magii, potworów i zab...
Noc cudów
Noc cudów
K.F. Breene, Shannon Mayer
6.6/10
Kiedy dowiesz się, kim jesteś, już nic nie będzie takie, jak wcześniej! To już koniec. Czas zmierzy...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl