Amerykańscy bogowie

autor: Neil Gaiman
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 79 ocen kanapowiczów
Książka Amerykańscy bogowie
Książka Amerykańscy bogowie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 79 ocen kanapowiczów

Opis

"Limitowana wersja autorska, rozszerzona o dodatkowy materiał najsłynniejszej powieści Neila Gaimana. Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończ...

"Limitowana wersja autorska, rozszerzona o dodatkowy materiał najsłynniejszej powieści Neila Gaimana. Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończ... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7480-050-1 ( 9788374800501 )
Wydawnictwo: MAG

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tą książkę.
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W świecie zapomnianych

Gdy jesteśmy młodzi, nie myślimy o tym, co będzie. Snujemy odległe plany, mamy marzenia, ale nie zdajemy sobie sprawy, że pewnego dnia będziemy starzy i niekoniecznie nauczymy się funkcjonować w nowym świecie, gdzie wszystko się zmienia. Często myślimy, że ten starszy pan jest zabawny, a ta starsza ... czytaj dalej »

Amerykańscy bogowie

Neil Gaiman to pisarz, który słynie z tworzenia wyjątkowych, wciągających historii, pełnych nawiązań do najrozmaitszych kultur, religii, wierzeń i mitologii. Seria komiksów “Sandman”, “Śmierć”, inspirowana japońskimi legendami baśń “Senni Łowcy” oraz powieści takie jak “Koralina” czy “Gwiezdny pył” ... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@Regalia
@Regalia 2018-12-05
Przeczytane (2018-02-27)
Takie barachło... trochę. Zapowiada się ciekawie, Cień wychodzi z więzienia i gna na pogrzeb swej żony. W samolocie poznanie pana W., który zagadkami i półsłówkami namawia go do pracy dla niego właśnie. I dopóki nie ma napadu na bank, jest spoko. Dzieją się dziwne rzeczy, które pan W. bierze za oczywistość, a Cień nie do końca. A potem jest ucieczka i ukrywanie się przed Worldem, i to jest słabizną, że hej. Czytam o bogach upadających, Wiośnie i Szakalu, o Szalonym i wstawki z szamanizmu mamy Zozou. Uznaję tę część za zapchajdziurę. Koniec nabiera tępa, by przynieść rozwiązanie w TAKIEJ postaci. Ja się zaczęłam rajcować zabiciem KOGOŚ, a tu już koniec. Tak na dobrą sprawę to jest tutaj zb...
@mande
@mande 2010-12-16
Przeczytane (2010-12-16)
Druga książka o zdetronizowanych bogach, jaką czytam w przeciągu miesiąca, ale tym razem wciągająca i błyskotliwa. Jedna z najlepszych książek, jakie miałam przyjemność przeczytać w życiu. Jest jak dobre wino, które sączy się powoli, kontemplując, w smaku winogron wyczuwając promienie słoneczne i wietrzyk, pozwalając smakowi się rozwijać - małymi kroczkami ku niesamowitemu zakończeniu. Sposób konstruowania fabuły kojarzy mi się trochę z Lynchem (wybaczcie filmowe skojarzenie) - nigdy nie wiesz, gdzie tak naprawdę przebiega granica między jawą a snem, nic nie jest przewidywalne, nic nie jest oczywiste. Doprawdy najlepsza powieść Gaimana. Przez jej karty galopuje istny tabun bogów, bóstw i pom...
serce
@Eleazar
@Eleazar 2010-12-17
Przeczytane (2010-12-17)
Bardzo spodobała mi się ta książka. Od samego początku - więzienie, gdzie Cień odsiadywał swój wyrok. Każde wydarzenie zaskakuje i ja nic nie mogłem przewidzieć, na końcu kilka najbardziej nieprzewidywalnych rzeczy. Wszystko było w tej książce ciekawe, nie było dla mnie momentów nudnych, jak w niektórych książkach, które czytałem. I chociaż wiem, czemu jeden rozdział poświęcony był Bast, która przedstawiona była wcześniej, to za nic nie mogę rozgryźć, po co Gaiman wprowadził wątek Salima i ifryta, skoro nic później o nich nie było, a jedynie na samym końcu książki, podczas bitwy była wzmianka, że "w bitwie brały udziały ifryty"... Ale poza tym było okej. Chociaż... nie. Denerwowało mnie troc...
serce
@hotaru
@hotaru 2007-09-04
Przeczytane (2007-08-26) Posiadane
Chyba największa jak do tej pory powieść Gaimana. Zarówno pod względem obszaru, na jakim się rozgrywa, jak i mnogości postaci, do których potem Autor wracał w innych swoich utworach (Cień, czy Anansi).Z fascynacją odnajdowałem cały korowód bóstw i bożków pochodzących z różnych kultur i miejsc, wrzuconych do jednego kotła. Czyż nie jest to nad wyraz trafna aluzja do kulturowego chaosu, jaki panuje w Stanach Zjednoczonych? Miliony imigrantów, każdy z własnym bagażem religijnym i kulturowym. Jak mogą harmonijnie koegzystować w jednym społeczeństwie? Z pomocą przychodzą nowe, wspólne wierzenia i reprezentujące je bożki (czy też personifikacje). Szykuje się walka starego z młodym. Czy i tym razem...
serce
@coconut
@coconut 2016-12-25
„Amerykańscy bogowie” są podstępnie wciągającą powieścią, która wypuszcza swoje macki i powoli oplata nimi Czytelnika. Mnogość wątków sprawia, że z zainteresowaniem pochłania się kolejne strony i z fascynacją kroczy się ścieżką wytyczoną przez autora. Z przyjemnością mogę polecić tę książkę – Neil Gaiman serwuje w niej interesującą opowieść z przesłaniem i komentarzem do realiów współczesnego świata, ale nade wszystko przedstawia ciekawą fabułę.
serce
@SYSTEM
@SYSTEM 2007-05-25
Przeczytane (2009-06-22)
Spodobało mi się w niej połączenie wiary i brutalności. Przypomina mi to atmosferę dawnych, okrutnych czasów przeniesioną w cukierkowatość świata współczesnego. Również sama intryga ma tu wiele do powiedzenia, a nawiasem mówiąc jest tak przesadzona, że w pewnych momentach zakrawa to na silenie się na oryginalność.
serce
@Maynard
@Maynard 2009-11-17
Czytałem dawno ale wciąż pamiętam, a to coś znaczy. Niesamowity dekadencki klimat i duża piątka za wplecione wątki licznych bóstw, bożków, wierzeń i mitologii. Od pana Gaimana pan Studniarek ("Herbata z kwiatem paproci") powinien się bardzo wiele nauczyć.
serce
@Usagi
@Usagi 2009-05-30
Przeczytane (2009-05-30)
Polecam goraco. Gaiman stworzyl niesamowity obraz wierzen i religii, ubral je w ciekawe postacie i umiescil w swojej ksiazce. Nigdy zadna powiesc mnie tak nie przejela jak ta.
serce
@evvi
@evvi 2009-01-29
Przeczytane (2009-01-29)
Cień to jedna z najbardziej wyrazistych postaci Gaimana, mimo, że do gadatliwych nie należy. Książka porywająca - niebanalna i nieprzewidywalna powieść drogi.
serce
@Lagneu
@Lagneu 2010-03-09
Przeczytane (2009-08-27)
Nie. Jakoś mnie nie przekonała. Powiecie, że jestem z głupia by zrozumieć tą książkę. I chyba macie rację. Inne Gaimany mi się podobały.
serce
@Krusty
@Krusty 2007-09-01
Przeczytane (2007-09-01)
W pełni zgadzam się z przedmówcą, łpodobnie jak on przygodę z autorem zacząłem od tej pozycji i trwa ona nadal.
serce
@Bella17
@Bella17 2009-10-13
Przeczytane (2007-07-28)
Szkoda ze sie tak skonczyla, plakac mi sie chcialo...ale bardzo dobra, Gaiman rządzi;D
serce
JA
@Jachinda 2011-08-12
Przeczytane (2011-08-12)
Efekciarskie i pod publiczkę. Własną.
serce
M.
@m.my 2019-03-03
Przeczytane (2019-02-26)
serce
@Elfik_Book
@Elfik_Book 2017-10-17
serce