Analiza finansowa w przedsiębiorstwie

Lech Bednarski
Analiza finansowa w przedsiębiorstwie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce w jasny i wyczerpujący sposób zostały omówione zagadnienia dotyczące analizy finansowej przedsiębiorstwa działającego w warunkach gospodarki rynkowej. Autor opisuje istotę, przedmiot, metody i źródła analizy finansowej, a także przedstawia: * syntetyczną analizę wyniku finansowego przedsiębiorstwa, * analizę ogólną i wskaźnikową danych bilansu oraz rachunku zysków i strat, * analizę rentowności ujętą w wielkościach bezwzględnych i względnych oraz wskaźniki rentowności sprzedaży, majątku, kapitału własnego i zasobów osobowych, * analizę przychodów ze sprzedaży i kosztów ich uzyskania, * analizę wartości dodanej w wielkościach bezwzględnych i względnych, * analizę przepływów finansowych. Tekst książki uzupełniony jest licznymi tablicami, schematami i załącznikami.Podręcznik jest przeznaczony zarówno dla studentów i wykładowców uczelni oraz wydziałów ekonomicznych, słuchaczy różnych kursów specjalistycznych, jak i dla praktyków gospodarczych.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-208-1325-8, 9788320813258
Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Analiza finansowa w przedsiębiorstwie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Analiza finansowa w przedsiębiorstwie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl