Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl

Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk, Andrzej Grabowski
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Barwna i z gawędziarskim talentem napisana autobiografia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów.

Choć nazywa siebie „pierwszym komediantem kraju” i kokieteryjnie stwierdza, że „oprócz tego Ferdka, to chyba niewiele w życiu zagrał”, Andrzej Grabowski dobrze zna swoje różnorodne możliwości. Występował w kabarecie, grał w wielu w filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami (sam też je pisze), jest także jurorem w „Tańcu z gwiazdami”. Dodatkowo okazuje się doskonałym gawędziarzem, w jego historii jest miejsce na śmiech, smutek, wódkę, piękne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.

Opowieść o dzieciństwie w rodzinnej Alwerni uzmysławia, że po ponad sześćdziesięciu latach niesforny chłopak z małego miasteczka wciąż w Grabowskim siedzi i ma się całkiem dobrze. Niezwykła wrażliwość aktora, skrywana za żartami komedianta, doskonale wybrzmiewa między wierszami opowieści o jego życiu.

„Gdyby pan Grabowski w Stanach Zjednoczonych był tak popularny i rozpoznawalny, jak jest w Polsce, latałby na plan własnym odrzutowcem albo helikopterem. Grałby tylko w najlepszych produkcjach. Tylko tu, w Polsce, może się zdarzyć to, że przez udział w serialu Świat według Kiepskich jest eliminowany z innych produkcji.” Odparował Jerzy Bogajewicz, reżyser filmu „Boże Skrawki”, gdy podczas festiwalu filmowego w Gdyni zapytano go, jak mógł zaangażować człowieka, grającego w kretyńskim serialu?

Data wydania: 2020-11-12
ISBN: 978-83-268-4586-4, 9788326845864
Wydawnictwo: Agora
Kategoria: Biografia
Stron: 320
dodana przez: Booka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspomnienia "Ferdka"

5.02.2022

Barwna i z gawędziarskim talentem napisana autobiografia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich aktorów. Gdy jesienią ubiegłego roku zobaczyłam zapowiedź tej książki, to chciałam ja dostać w świątecznym prezencie. Co prawda zaszło jakieś nieporozumienie i owszem otrzymałam biografię, ale zupełnie inną. Jednak trafiła do mnie z małym opóźn... Recenzja książki Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl

@maciejek7@maciejek7 × 27

Nie tylko Ferdek Kiepski

17.01.2022

Andrzej Grabowski jest znany głównie z roli Ferdka Kiepskiego w moim ulubionym serialu, zresztą gra tam znakomicie, uwielbiam patrzeć na zmieniające się emocje na jego twarzy. W tej lekko napisanej książce opowiada o swoim życiu i pracy aktorskiej poza rolą we wrocławskim sitcomie. Dużo w tej opowieści Alwerni – miasteczka w Małopolsce, gdzie spęd... Recenzja książki Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl

@almos@almos × 17

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-02-05
10 /10
Przeczytane Posiadam otrzymana w prezencie biografia, pamiętnik
@almos
2022-01-17
7 /10
Przeczytane audiobook biografia/autobiografia film/teatr/aktorzy
@Betsy59
2021-10-07
6 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Cytaty z książki

“Aktor, szczególnie młody aktor, nie uczy się na rolach, które zagrał dobrze, tylko na tych, które zagrał źle. Sukcesów zazwyczaj nie analizuje i w sumie nie wie nawet, jak do nich doszło. Pora...”
× 1
#
“W każdym z tych miejsc na świecie zostawiłem kawałek siebie. Dziś mienią się w mej pamięci kolorami wspomnień o ludziach, z którymi miałem szczęście grać, śmiać się, czubić też, ale przede wsz...”
× 1
#
“Tylko dziecko ma świeże i szczere spojrzenie na świat. Zrozumienie tego jest bardzo pomocne w moim zawodzie. Dlatego robię wszystko, aby tego dzieciaka w sobie nigdy nie stracić.”
× 1
#
“Malutka była nasza biblioteka, ale książek było od cholery. Teraz w Alwerni jest duża biblioteka, ale nie wiem, ilu mieszkańców z niej korzysta. Czy ludzie jeszcze czytają książki? Ja cały cza...”
× 1
#
“Ze dwa razy może byłem na wagarach. Raz pojechałem do Mikołaja do szkoły teatralnej, a innym razem w kilka osób poszliśmy do mieszkania koleżanki i słuchaliśmy płyt, głównie Beatlesów z piosen...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl