Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna

Mariola Pryzwan
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Książka poświęcona jednej z najlepszych i najpopularniejszych gwiazd polskiej estrady – Annie Jantar. Śpiewała pogodne przeboje i liryczne, skłaniające do refleksji piosenki. W latach siedemdziesiątych jej niezapomniane przeboje Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Żeby szczęśliwym być czy Nic nie może wiecznie trwać znała i nuciła cała Polska. Annę Jantar – piosenkarkę legendę i fascynującą kobietę wspominają najbliżsi: rodzice, mąż Jarosław Kukulski, brat, córka Natalia, a także przyjaciele i znajomi ze środowiska artystycznego, m. in. Halina Frąckowiak, Marek A. Karewicz, Janusz Kondratowicz, Ewa Kuklińska, Jerzy Milian, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz i Ewa Wiśniewska. Obecne wydanie poszerzone zostało o wspomnienia znajomych z branży muzycznej: Bolesława Bednarza, Jerzego Chrzanowskiego, Krystyny Cudowskiej, Andrzeja Frajndta, Adama Glinki, Zbigniewa Hołdysa, Edwarda Hulewicza, Ireny Jarockiej, Mariusza Jelińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Piotra Kuźniaka, Stanisława Lenckiego, Romualda Lipko, Witolda Orzechowskiego, Marka Sewena, Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, Janusza Sterżenia i Marii Szabłowskiej, aktorów Krzysztofa Janczara i Macieja Łysakowskiego oraz fotografika i dziennikarza Lesława Sagana. W książce są także wzruszające listy, które Anna Jantar napisała do swej matki i córeczki zimą 1980 roku w czasie swego ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ze wspomnień i listów wyłania się postać wrażliwej, utalentowanej piosenkarki, pięknej kobiety i świetnego kumpla. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku, mając zaledwie 29 lat. Narodziła się legenda, która trwa do dziś. Legenda „Bursztynowej Dziewczyny”. Mariola Pryzwan – autorka biografii utkanych ze wspomnień m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Kownackiej – tym razem przedstawia jedną ze swoich ulubionych piosenkarek.
Data wydania: 2017-10-27
ISBN: 978-83-63656-45-4, 9788363656454
Wydawnictwo: Marginesy
Kategoria: Kultura
Stron: 378

Autor

Mariola Pryzwan Mariola Pryzwan
Urodzona w 1963 roku w Polsce (Ostrów Mazowiecka)
Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku pracuje w Pe...

Pozostałe książki:

Anna German o sobie Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna Cybulski o sobie Haśka Poświatowska we wspomnieniach i listach Lilka. Maria Pawlikowska- Jasnorzewska we wspomnieniach i listach Plastusiowa mama Tylko mnie pogłaszcz... Listy do Haliny Poświatowskiej Irena Jarocka o sobie Ja minę, ty miniesz... Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej Tańcząca Eurydyka Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach CZEŚĆ STARENIA WSPOMNIENIA O ZBYSZKU CYBULSKIM TW Cześć starenia! Lilka. Wspomnienia o Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej Nie wrócą te lata. Autobiografia i listy do męża
Wszystkie książki Mariola Pryzwan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Deutschland91
2019-11-03
9 /10
Przeczytane Literatura faktu

Książka jest zbiorem wspomnień Anny Jantar tragicznie zmarłej piosenkarki popularnej w latach 70 do początku lat 80. W książce można się dowiedzieć jak artystkę wspominają różne osoby: rodzice, mąż, znajomi, przyjaciele z branży muzycznej. Każda z tych osób wspomina chwile spędzone z Anną, podkreśla w swoich wspomnieniach co było dla nich ważne jednak wszyscy podkreślają, że była to osoba, której nie dałoby się nie lubić. Anna Jantar to piosenkarka bardzo utalentowana, ale skromna i otwarta do wszystkich. Artystka zawsze chętnie służyła pomocą i nigdy nie uważała się za kogoś lepszego.
Pozycja zawiera również zdjęcia piosenkarki z koncertów oraz prywatne fotografie z rodziną i przyjaciółmi. Interesującym dodatkiem są także listy Anny do mamy, męża i córki Natalii. Publikacja mnie wciągnęła, każdą stronę czyta się bardzo szybko, każdy rozdział zaciekawia coraz bardziej. Pozycja przybliżyła mi postać Pani Anny nie tylko jako popularnej artystki, ale zwyczajnej kobiety w życiu prywatnym. Książka warta przeczytania, ponieważ piosenki Pani Anny wciąż są uwielbiane a takich w dzisiejszych czasach niestety brakuje.Są one ciepłe, melodyjne i przede wszystkim z przesłaniem. Polecam fanom artystki oraz tym, którzy chcą się zapoznać z życiem piosenkarki. Z ogromną chęcią sięgnę po inne biografie tej autorki.

| link |
@Bazia13
2021-08-18
10 /10
Przeczytane Biografie
@czytaniezprzyjemnoscia
@czytaniezprzyjemnoscia
2020-05-28
7 /10
Przeczytane Biografie
@nataliatajne87
@nataliatajne87
2020-05-11
6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl