Tańcząca Eurydyka

Mariola Pryzwan
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tańcząca Eurydyka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka poświęcona wielkiej indywidualności polskiej piosenki – Annie German. Wspomnienia rodziny, przyjaciół i znajomych przeplatają się z fragmentami biografii Anny German autorstwa rosyjskiego dziennikarza Aleksandra Żygariowa. Śledzimy trudny i barwny „człowieczy los” Anny German: dzieciństwo spędzone w Uzbekistanie, młodość we Wrocławiu, początki kariery w Estradzie Wrocławskiej i Rzeszowskiej, sukcesy na festiwalach piosenki w Opolu i Sopocie, występy we Włoszech, a potem tragiczny wypadek, długą rehabilitację i powrót na scenę. Uwielbienie w Związku Radzieckim i... powolne odchodzenie w cień w Polsce. O zdarzeniach tych opowiadają znani i popularni piosenkarze i muzycy, m.in.: Irena Santor, Maria Koterbska, Sława Przybylska, Krzysztof Cwynar, Andrzej Dąbrowski, Stefan Rachoń i Jerzy Milian. Na czym polegał fenomen Anny German? Cóż takiego było w jej głosie, że do dziś ma wiernych wielbicieli?... Wspomnienia bogato ilustrowane unikatowymi fotografiami i dokumentami z prywatnego archiwum Zbigniewa Tucholskiego, męża piosenkarki.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-06-03156-0, 9788306031560
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Stron: 224

Autor

Mariola Pryzwan Mariola Pryzwan
Urodzona w 1963 roku w Polsce (Ostrów Mazowiecka)
Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku pracuje w Pe...

Pozostałe książki:

Cybulski o sobie Anna German o sobie Tańcząca Eurydyka. Anna German we wspomnieniach Haśka Poświatowska we wspomnieniach i listach Anna Jantar Bursztynowa Dziewczyna
Wszystkie książki Mariola Pryzwan

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tańcząca Eurydyka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Faledor
2013-07-01
8 /10
Przeczytane

Wzruszająca historia piosenkarki, której postać ostatnio przypomniał serial telewizyjny. Przedtem mało słyszało się o Annie German a przecież piosenkarki o takim głosie nie zdarzają się często. Książka ukazuję osobę artystki widzianą z perspektywy osób, które miały szczęście spotkać ją w swoim życiu. Polecam!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tańcząca Eurydyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl