Argentyńskie przygody Gombrowicza

Klementyna Suchanow
Argentyńskie przygody Gombrowicza
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Studium obecności Gombrowicza w życiu literackim i kulturze Argentyny. Jest analizą przenikania elementów kultury latynoskiej do twórczości pisarza. Książka powstała prawie w całości w oparciu o nieznane źródła, odnalezione przez autorkę w Argentynie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce. Czytelnik po raz pierwszy w sposób tak szczegółowy i systematyczny może zapoznać się z argentyńskim okresem biografii Gombrowicza, w literacka aktywnością pisarza publikującego po hiszpańsku w tamtejszych gazetach, z jego uczestnictwem w miejscowym życiu literackim i z relacjami z odległą Polską.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-08-03725-6, 9788308037256
Wydawnictwo: Literackie
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Klementyna Suchanow Klementyna Suchanow
Urodzona 26 lutego 1974 roku w Polsce (Kamienna Góra)
Klementyna Suchanow - od lat zajmuje się badaniem życia i twórczości Witolda Gombrowicza oraz historii i literatury Ameryki Łacińskiej. Autorka Argentyńskich przygód Gombrowicza (2005) i KrólowejKaraibów (2013). Książka Gombrowicz. Ja, geniusz zdob...

Pozostałe książki:

O Grzesiu chłopczyku który nie przestawał zadawać pytań Mój przyjaciel Szymon Gombrowicz. Ja, geniusz (tom 1 i 2) Królowa Karaibów To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze
Wszystkie książki Klementyna Suchanow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Argentyńskie przygody Gombrowicza nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Argentyńskie przygody Gombrowicza. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl