Aspekty diagnostyczne i terapeutyczne neurozwyrodienia w chorobie Alzheimera, otępieniu, starzeniu

Jerzy Leszek, Wanda Dobryszycka
Aspekty diagnostyczne i terapeutyczne neurozwyrodienia w chorobie Alzheimera, otępieniu, starzeniu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejna, po Choroba Alzheimera. Patogeneza, diagnostyka, leczenie oraz Demencje wieku podeszłego. Patomechanizm i strategie leczenia monografia autorstwa prof. Wandy Dobryszyckiej i prof. Jerzego Leszka. Autorzy, wybitni znawcy problematyki chorób otępiennych, dokonali szerokiego przeglądu najnowszych badań dotyczących aspektów etiopatogenetycznych choroby Alzheimera opartych na dokonaniach współczesnej neurobiologii. Przedstawili zarówno zagadnienia genetyczne, jak i biochemiczne (m.in. kaskadę amyloidową, rolę stresu tlenowego i generacji wolnorodnikowej w peroksydacji lipidów, dysregulację w zakresie odpowiedzi immunologicznej i systemie sygnalizacyjnym komórek). Dokonali oceny dostępnych dotychczas wskaźników biologicznych i możliwości wczesnego rozpoznania otępienia, a ponadto zwrócili uwagę na nowe możliwości diagnostyki klinicznej chorób otępiennych, m.in. zastosowanie nowoczesnych metod neuroobrazowania. Publikacja stanowi również przegląd dotychczasowych metod leczenia choroby Alzheimera, zarówno tych powszechnie uznanych, jak również pozostających jeszcze w fazie badań. Książka jest skierowana przede wszystkim do lekarzy praktyków - szczególnie psychiatrów, neurologów, geriatrów, a także do środowisk naukowych oraz wszystkich zainteresowanych tym zagadnieniem.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89629-73-9, 9788389629739
Wydawnictwo: Continuo

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Aspekty diagnostyczne i terapeutyczne neurozwyrodienia w chorobie Alzheimera, otępieniu, starzeniu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Aspekty diagnostyczne i terapeutyczne neurozwyrodienia w chorobie Alzheimera, otępieniu, starzeniu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl