Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

James Clear
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Atomowe nawyki to prosta, sprawdzona metoda kształtowania dobrych nawyków i wyzbywania się złych manier. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają. Przedstawione przeze mnie założenia stanowią zintegrowany model bazujący na naukach kognitywnych i behawioralnych. Moim zdaniem jest to jeden z pierwszych modeli ludzkiego zachowania, który uwzględnia wpływ na nawyki zarówno bodźców zewnętrznych, jak i wewnętrznych emocji. Choć niektóre terminy mogą być ci znane, jestem przekonany, iż szczegóły – oraz zastosowanie czterech praw zmiany zachowania – wskażą ci nowe podejście do nawyków. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tytuł oryginalny: Atomic Habits. An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones
Data wydania: 2019-10-01
ISBN: 978-83-7579-738-1, 9788375797381
Wydawnictwo: Galaktyka
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 272

Autor

James Clear James Clear James Clear jest pisarzem i mówcą specjalizującym się w tematyce nawyków, podejmowania decyzji i ciągłego doskonalenia się. Jego dokonania były prezentowane w prasie („New York Times”, „Time” i „Entrepreneur”) oraz w programie CBS This Morning. Stro...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

OJ
2021-01-03
10 /10
Przeczytane

Czytalam niejedna ksiazke o stawianiu celów, nawykach i generalnie zmienianiu życia na lepsze, ale w tej jest coś wyjątkowego. Połączenie życiowych, osobistych przykładów z dowodami naukowymi, a to wszystko okraszone doskonałą strukturą i ciekawą narracją. Doskonale sie czyta, a w gratisie dostaje sie potężną broń w postaci prostego planu zmiany nawyków.

× 1 | link |
@mvrcia
2021-07-17
8 /10
Przeczytane

Myślę, że to jedna z tych książek po które nie sięga się "ot tak" dla samej lektury. Jednak z pewnością jej przeczytanie nie powinno czytelnika rozczarować, a co najwyżej może zmotywować, co w połączeniu z nawet 1% wysiłku - może przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Książka jest pisana w taki sposób, że choć czytanie do końca rozszerzy horyzonty i usystematyzuje wiedzę - nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować swoich sił w pracy z nawykami już w trakcie czytania. Plus za ciekawe przykłady z życia, ciekawy zbiór badań naukowych w tematyce psychologii behawioralnej i nie tylko, oraz uwzględnienie wykorzystania atomowych nawyków w różnych dziedzinach życia.

| link |
@Magdalena.K
2023-01-13
10 /10
Przeczytane
@pinkkuu
2021-09-02
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl