Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

James Clear
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Atomowe nawyki to prosta, sprawdzona metoda kształtowania dobrych nawyków i wyzbywania się złych manier. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówka, pragnienie, reakcja i nagroda) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych kroków wynikają. Przedstawione przeze mnie założenia stanowią zintegrowany model bazujący na naukach kognitywnych i behawioralnych. Moim zdaniem jest to jeden z pierwszych modeli ludzkiego zachowania, który uwzględnia wpływ na nawyki zarówno bodźców zewnętrznych, jak i wewnętrznych emocji. Choć niektóre terminy mogą być ci znane, jestem przekonany, iż szczegóły – oraz zastosowanie czterech praw zmiany zachowania – wskażą ci nowe podejście do nawyków. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Tytuł oryginalny: Atomic Habits. An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones
Data wydania: 2019-10-01
ISBN: 978-83-7579-738-1, 9788375797381
Wydawnictwo: Galaktyka
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 272

Autor

James Clear James Clear James Clear jest pisarzem i mówcą specjalizującym się w tematyce nawyków, podejmowania decyzji i ciągłego doskonalenia się. Jego dokonania były prezentowane w prasie („New York Times”, „Time” i „Entrepreneur”) oraz w programie CBS This Morning. Stro...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

OJ
2021-01-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Czytalam niejedna ksiazke o stawianiu celów, nawykach i generalnie zmienianiu życia na lepsze, ale w tej jest coś wyjątkowego. Połączenie życiowych, osobistych przykładów z dowodami naukowymi, a to wszystko okraszone doskonałą strukturą i ciekawą narracją. Doskonale sie czyta, a w gratisie dostaje sie potężną broń w postaci prostego planu zmiany nawyków.

{}× 1 | link |
@mvrcia
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Myślę, że to jedna z tych książek po które nie sięga się "ot tak" dla samej lektury. Jednak z pewnością jej przeczytanie nie powinno czytelnika rozczarować, a co najwyżej może zmotywować, co w połączeniu z nawet 1% wysiłku - może przynieść satysfakcjonujące rezultaty. Książka jest pisana w taki sposób, że choć czytanie do końca rozszerzy horyzonty i usystematyzuje wiedzę - nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować swoich sił w pracy z nawykami już w trakcie czytania. Plus za ciekawe przykłady z życia, ciekawy zbiór badań naukowych w tematyce psychologii behawioralnej i nie tylko, oraz uwzględnienie wykorzystania atomowych nawyków w różnych dziedzinach życia.

{} | link |
@pinkkuu
2021-09-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl