Atramentowa krew

autor: Cornelia Funke Jan Koźbiał (tłum.)
Atramentowa krew
4.65
Ocena 4.65 na 5 możliwych
Na podstawie 48 ocen kanapowiczów
Od czasu wydarzeń opisanych w "Atramentowym sercu" minął już rok. Postacie, k...
Od czasu wydarzeń opisanych w "Atramentowym sercu" minął już rok. Postacie, które wyszły ze stronic tej książki, na zawsze odmieniły życie Meggie. Smolipaluch jest chory z tęsknoty za utraconym światem powieści, z którego przybył. Kiedy spotyka poetę oszusta, obdarzonego magiczną mocą przeniesien...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788323718178
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

Recenzje

"Atramentowa krew"
Na początku może wspomnę trochę o autorce. Cornelia Funke - znana niemiecka autorka powieści dla młodzieży - czytamy z tyłu książki. Na swoim koncie ma m. in. tak znaną "Atramentową trylogię", a także jeżeli pamiętam - książkę pt. "Król Złodziei" oraz wiele innych. Co ciekawe p. Funke była wcześn...
Napisz swoją opinię

Opinie

@blackmoth
@blackmoth 2011-07-16
Przeczytane (2011-01-01)
Jeśli mam porównać Atramentową krew z Atramentowym sercem, to zdecydowanie korzystniej wypada ten tom. Dlaczego? Myślę, że zmiana otoczenia, inny świat. Jest tu niezaprzeczalnie więcej magii i kolorów. Teraz pokochałam Atramentowy Świat za szklanych ludzików, wróżki, ogniste elfy, za Sójkę, za Fenoglia. I jak w przypadku poprzedniej części narzekałam na bezbarwność pisarza, tak tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Rozwinął się, przestał być jednowymiarowy i zaczął żyć własnym życiem. Genialny jest końcowy wątek Smolipalucha i Farida. Chyba cieszę się, że stało się tak, jak się stało. Warto jeszcze wspomnieć o przemienności rozdziałów. Raz znajdujemy się razem z Meggie i Faridem, innym razem podróżujemy ze Smolipaluchem, a potem przenosimy się do Elinor i Dariusza. Zapobiega to znudzeniu, które wytwarzało się w przypadku poprzedniej części i sprawia, że czyta się dużo ciekawiej. Ogólnie - jestem bardzo zadowolona. Książka wędruje do ulubionych i z miejsca dostaje piątkę :)
@Nivell
@Nivell 2010-11-12
Przeczytane (2010-01-01)
[spoiler] Podobała mi się tak średnio. Niestety jakoś mnie nie ciągnie żeby się brać za 3 tom. Kiedy zabili Farida jakoś nie chciało mi się płakać wręcz się zmusiłam do uronienia łzy, chociaż myślę, że bardziej to co Smolipaluch wtedy przeżywał mnie zabolało. Jak mniemam Smolipaluch zmartwychwstanie. Książka jest taka... dziwna ? No nie wiem nie bardzo mi się podobała przesłodzona. Nie polubiłam bohaterów. Jedyną postacią jaką lubiłam był Smolipaluch, a miłość Meggi i Farida to jest potworne ! Nie mogę o tym czytać. Czekałam na ten koniec nie miłosiernie, dłużyła mi się ta książka. Myślałam, że będzie lepiej.Najlepsze co przeczytałam w tej książce to legenda wagantów o połykaczu ognia. Przeczytam 3 część tylko dlatego, że szkoda mi 3 straconych miesięcy na 1 i 2.
@Darcy
@Darcy 2011-07-03
Przeczytane (2011-07-03)
A mi się podobała niemal całkowicie. Choć może nie tyle 3. część, co jej poprzedniczki. Miło czasem oderwać się od otaczającej rzeczywistości i odbyć daleką podróż w świat wyobraźni. Podobała mi się dlatego, że znajdowałam się w świecie zupełnie innym od mojego i to było piękne. Nie wiem czy teraz sięgnęłabym po nią kolejny raz, chyba wolę pozostawić miłe wspomnienia niż zacierać je nowymi wrażeniami.
@Rebellish
@Rebellish 2010-01-22
Przeczytane (2007-08-07)
Właśnie, spoiler nie zawsze musi dotyczyć zakończenia. Następnym razem, kinia, zastanów się (albo najlepiej oznacz dużymi literami, że twój komentarz zawiera SPOILER) co chcesz napisać, bo niektórych może to wkurzyć, a wiele osób nie chce poznać jakichś fragmentów, zanim przeczyta książkę. A poza tym... nie zawsze MUSI być happy end. Ale okey, już się nie odzywam. ^^ Nie chcę się niepotrzebnie kłócić.
@Yoggobela
@Yoggobela 2010-01-20
Oj dziewczyny nie kłóćcie się tak. ;) Ja co prawda nawet przez "Atramentowe serce" nie potrafię przebrnąć i nie wiem jak bardzo istotną informacją jest śmierć Smolipalucha, niemniej teraz wiem, że w "Atramentowej krwi" on zginie (mnie to nie robi różnicy), jednak niektórym taka wiedza może przeszkadzać, dlatego rozumiem Rebellish. Według mnie spoiler nie zawsze musi dotyczyć zakończenia.
@Cissy
@Cissy 2008-05-26
Przeczytane (2008-05-26)
Druga część 'Atramentowego serca'. Moim zdaniem trochę lepsza. Ale mam słabość do opowieści osadzonych w takim w łaśnie świecie. Jej klimat jest taki... baśniowy. W każdym razie takie miałam odczucie czytając ją (dwa dni i po książce ;) ). Bardzo dobry język. Książka wciągnęła mnie dużo bardziej niż część pierwsza i jest jej godną następczynią. Polecam każdemu, kto lubi fantasy.
@Magneta
@Magneta 2009-09-19
Przeczytane (2007-08-07)
O tak, zmiana zachowania Fengolia była denerwująca. Ale nie tylko ona. Pierwsza część skończyła się normalnie i to mi pasowało. Ta natomiast od razu informowała: "Ciąg dalszy nastąpi". Wolę książki z dobrym zakończeniem. Choć przyznam, że ta była ciekawsza niż pierwsza część.
@Lukrecja
@Lukrecja 2009-04-11
Przeczytane (2009-04-11)
Wspaniała książka, z pewnością lepsza i mroczniejsza od pierwszej części. Nie podobało mi się tylko to, że Fenoglio został ukazany w tak złym świetle. Oczekuje jego rehabilitacji w trzeciej i ostatniej części trylogii o Atramentowym Świecie :)
@Patrycja0110
@Patrycja0110 2010-05-14
Jakoś nie bardzo przypadła mi do gustu. Mam wrażenie jakbym to był nie mój przedział wiekowy. Chociaż możliwe, że to dlatego, iż mam wiele ciekawszych i bardziej kuszących propozycji w domu ;-). Być może jeszcze kiedyś do niej wrócę.
@Nieznajoma
@Nieznajoma 2011-01-31
Przeczytane (2011-01-18)
Pokochałam cały Atramentowy Świat, wszystkie jego opowieści i legendy, wróżki i koboldy, władców i wagantów. I zawsze będę trochę tęsknić do tego, żeby jak Mo przeczytać na głos słowa i zobaczyć to wszystko na własne oczy...
Autorzy
Cornelia Funke
Urodzona w Dorsten w Niemczech, 10 grudnia 1958 roku. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, nazywana "niemiecką Rowling". Z wykształcenia pedagog oraz ilustratorka książek, pracowała jako przedsz...
Inne książki:
Książka Król złodziei
Książka Łowcy Duchów. Ogniste zmory
Książka Dwie małe czarownice
Książka Atramentowa krew Atramentowe serce Atramentowa śmierć Pakiet
Książka Dzikie kury
Współtworzący tą stronę
puchar @majak @majak pierwsza opinia