Bachur. Historia rodziny von R.

Anna Klara Majewska
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Bachur. Historia rodziny von R.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.3 /10
Ocena 6.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Rok 1939. W posiadłości Lahmberg toczy się spokojne i dostatnie życie rodziny von Ritthoff. Wkrótce sielankę, gdzie jedynym problemem wydawał się brak potomka, zburzy wojenna zawierucha. W samym środku piekła Odette von Ritthoff podejmuje decyzje, które odcisną piętno na kolejnych pokoleniach.

Kilkadziesiąt lat po wojnie Gerd von Ritthoff wyrusza w podróż do Polski, by poznać miejsce swoich narodzin. Towarzyszy mu młoda tłumaczka Iwona, a ich znajomość szybko przeradza się w intymną zażyłość. Odkrywanie rodzinnych tajemnic nie pomaga poznać prawdy o sobie samych, a historyczne uwarunkowania, uprzedzenia i kompleksy odżywają.

„Bachur” to rozgrywająca się na precyzyjnie odtworzonym tle dawnych Prus Wschodnich (obecnych Mazur) poruszająca i pełna emocji opowieść. Anna Klara Majewska zadaje pytania o narodową tożsamość, pokoleniowe różnice, dojrzałość i uczciwość oraz cenę, jaką trzeba zapłacić za kłamstwo.
Data wydania: 2022-01-26
ISBN: 978-83-08-07480-0, 9788308074800
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Stron: 312
dodana przez: Catta

Autor

Anna Klara Majewska Anna Klara Majewska Pisarka, felietonistka, projektantka, redaktor naczelna ekskluzywnego magazynu podróżniczego. Prywatnie mama dorosłego już syna Franka, żona bankowca oraz córka reżysera i pisarza Janusza Majewskiego oraz fotografki Zofii Nasierowskiej. Ma na koncie...

Pozostałe książki:

Bachur. Historia rodziny von R. Powrót na Majorkę Rok na Majorce Majorka na końcu świata Majorka, mi amor! Majorka. Nie tylko pod palmą Melanżeria Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce Majorka w niebieskich migdałach
Wszystkie książki Anna Klara Majewska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bachur czyli bękart

WYBÓR REDAKCJI
19.07.2022

To „von” w nazwisku chyba zawsze wskazuje, że artystokracja, czyli wyższe sfery, często zapatrzona w siebie i oderwana od przyziemnego świata- tego dla większości ludzi bez „von”. Tak ma też Odette von R. Jakby fakt, że Niemcy się zbroją, faszyzm wkrada się pod jej dach, coraz więcej jakiś dziwnych rzeczy dookoła, zupełnie jej nie dotyczył. W swoi... Recenzja książki Bachur. Historia rodziny von R.

@kimatom@kimatom × 8

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

EM
@emol
2024-04-13
6 /10
@aniasolska
2023-08-16
6 /10
Przeczytane
@kimatom
@kimatom
2022-07-19
7 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Bachur. Historia rodziny von R.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl