Barwy codzienności. Analiza socjologiczna

Małgorzata Bogunia-Borowska
Barwy codzienności. Analiza socjologiczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Codzienność, jakkolwiek różnie definiowana, jest zawsze niedającym się „ominąć” ludzkim, życiowym doświadczeniem.
Różnorodność tematów i perspektyw, w jakich tematy te są przedstawiane, czyni tom pod redakcją Małgorzaty Boguni-Borowskiej niezwykle interesującą lekturą. Jednakże wartość tej książki nie polega jedynie na tym, że przyczynia się do ożywienia debaty wewnątrz dyscypliny naukowej, jaką jest socjologia. Z tekstów opisujących wybrane fragmenty codziennych praktyk i analizujących ich wielorakie uwarunkowania wyłaniają się obrazy różnych światów – w jakiejś mierze – przez te nasze praktyki konstruowanych. Książka zmusza Czytelnika do zastanowienia nad tym co znane, co pozostając w sferze oczywistości, znajduje się poza zasięgiem refleksji.
Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że współautorami Barw codzienności są wybitni badacze kultury. Można bez wątpienia powiedzieć, że zgromadzone tu wypowiedzi reprezentują główny nurt polskiej socjologii zainteresowanej życiem codziennym zwykłych ludzi, zarazem więc odzwierciedlają aktualny stan wiedzy na ten temat.
z recenzji prof. dr hab. Aldony Jawłowskiej
Data wydania: 2017-09-19
ISBN: 978-83-7383-356-2, 9788373833562
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe

Autor

Małgorzata Bogunia-Borowska Małgorzata Bogunia-Borowska Socjolog, medioznawca i kulturoznawca. Kierownik Zakładu Badań Kultury Współczesnej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Laureatka nagrody Pro Arte Docendi w roku akademickim 2020/2021. Członkini Rady Programowej Kongresu Obywatelsk...

Pozostałe książki:

Reklama jako tworzenie rzeczywistości społecznej Dziecko w świecie mediów i konsumpcji Socjologia codzienności Fenomen telewizji Współczesny świat dziecka
Wszystkie książki Małgorzata Bogunia-Borowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Barwy codzienności. Analiza socjologiczna nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Barwy codzienności. Analiza socjologiczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe