Beksiński. Malarstwo/Painting

Wiesław Banach
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Beksiński. Malarstwo/Painting
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wybór najważniejszych prac malarskich Zdzisława Beksińskiego, jednego z najorginalniejszych malarzy polskich XX wieku. Beksiński prawiał fotografię artystyczną, rysunek, grafikę, grafikę komputerową, rzeźbę, ale przede wszystkim malarstwo. Jego fantastyczne, wizyjne, apokaliptyczne wizje tworzą rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl artysty. Dzieła Beksińskiego znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce i za granicą, jednak największa kolekcja, licząca kilka tysięcy prac,oraz całe archiwum artysty należą do Muzeum Historycznego w Sanoku. Z tej własnie kolekcji pochodzą prezentowane w albumie obrazy.
Data wydania: 2014-10-15
ISBN: 978-83-7576-207-5, 9788375762075
Wydawnictwo: BOSZ
Kategorie: Sztuka, Architektura, Kultura
Stron: 64

Autor

Wiesław Banach Wiesław Banach
Urodzony 28 stycznia 1953 roku w Polsce (Kościan)
Wiesław Banach – polski historyk sztuki, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku. Urodził się jako syn Alfonsa i Heleny, z domu Gimzicka. Ukończył studia z historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w 1977. Po studiach osiadł w Sanoku i ro...

Pozostałe książki:

Beksiński 1 Beksiński 2 Beksiński. Fotografie Beksiński. Malarstwo/Painting Beksiński 3 Beksiński 4 Zdzisław Beksiński 1929-2005 Beksiński 5 Beksiński. Grafika/Graphics Beksiński. Malarstwo Beksiński. Obrazy Beksiński. Rysunek Foto Beksiński Pankiewicz Spontaniczność a planowanie. Wokół filozofii społecznej Friedricha A. Von Hayeka Ślewiński
Wszystkie książki Wiesław Banach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Beksiński. Malarstwo/Painting aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Booka
2019-01-26
7 /10
Przeczytane Albumy Posiadam

Ten niewielkich rozmiarów album przedstawia zbiór niemal sześćdziesięciu obrazów Zdzisława Beksińskiego. Obrazów pełnych groteski, fascynujących swoją tajemnicą, melancholią ale też grozą. Pochodzą one z różnych okresów twórczości malarza, a każdy z nich dopracowany w najmniejszych szczegółach, odzwierciedla wizje ich autora. Są jak senne mary: czasem dziwne i oderwane od rzeczywistości, a czasem napawające lękiem i przerażeniem.

W tej niedużej książce oprócz krótkiej notki na początku, nie znajdziemy tu więcej słów. I to dobrze bo obrazy Beksińskiego nie potrzebują żadnego komentarza. Każdy może je zinterpretować na swój sposób.

Co do samej książki: jest ona ładnie wydana, w twardej oprawie a zdjęcia nadrukowano na dobrym papierze. Mały format książki ma jeden plus: taka wielkość pozwala zabrać album ze sobą w każde miejsce.

Minusem jest dla mnie jednak mała liczba stron - a co za tym idzie - mniejsza liczba obrazów Artysty. W rezultacie, w zbiorze tym nie ujęto kilku pięknych, przejmujących (i równie ważnych jak reszta) obrazów, które osobiście bardzo lubię. Poza tym wydawnictwo pisze, że album zawiera zbiór najważniejszych prac Beksińskiego. Jak się okazuje nie wszystkich...
Nie ma wątpliwości, że sama twórczość Artysty zasługuje na najwyższe noty. Ja oceniam jednak książkę. Nie umieszczenie tych obrazów, sprawia, że moja ocena jest nieco niższa.

Mimo to uważam, że każdy miłośnik twórczości Beksińskiego powinien mieć ten album w...

× 1 | link |
@abdita
2019-11-23
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Beksiński. Malarstwo/Painting. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl