Biali głupcy

Michael "(1954)" Moore
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Biali głupcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Witajcie w XXI-wiecznym Koszmarze Tak zaczyna się książka Michaela Moore\'a Biali Głupcy. Autor prowokująco prezentuje swoją opinię na temat nowego stulecia. Wzywa Narody Zjednoczone do obalenia rodziny Buszów. Ironicznie komentuje tematy środowiska naturalnego, wyborów prezydenckich 2000, problemów rasowych Amerykanów i systemu edukacyjnego. Nawołuje czarnych Amerykanów do umieszczenia tabliczek z napisem TYLKO DLA BIAŁYCH na drzwiach dyskryminujących ich instytucji. Opisuje nadużycia władzy. W bolesny sposób obnaża źródło problemów współczesnej Ameryki. Owych Głupich białych, którzy kierują amerykańską polityką i gospodarką. Rozwiązania, które proponuje Moore, są często cierpko zabawne, ale na pewno skłaniają do refleksji. Mimo zabawnego tytułu, jest to książka pełna żółci. Moore co prawda co chwilę ironicznie dowcipkuje, ale trzeba wiedzieć, kiedy traktować go serio. Jedna z jego podstawowych tez brzmi: różnice w retoryce między Republikanami a Demokratami stają się niewielkie, gdy przychodzi do działania po wygranych wyborach. Apele Moore\'a o zaangażowanie w politykę na poziomie, który każdy z czytelników uzna za najbardziej stosowny dla siebie, są wyzwaniem i brzmią prowokująco.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-7391-273-1, 9788373912731
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 264

Autor

Michael "(1954)" Moore Michael "(1954)" Moore
Urodzony 23 kwietnia 1954 roku w USA (Flint)
Michael Francis Moore – amerykański aktor, reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, producent filmowy oraz pisarz. Jest krytykiem globalizacji, dużych korporacji, przemocy związanej z bronią, wojny w Iraku, George'a W. Busha i amerykańskiego s...

Pozostałe książki:

Stary, co zrobiłeś z moim krajem? Will They Ever Trust Us Again?
Wszystkie książki Michael "(1954)" Moore

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Biali głupcy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

RA
2007-08-27
10 /10

Stany Zjednoczony w innym świetle niż w amerykańskich filmach. Pokazuje to czego sie nie spodziewamy. i to wszystko w jego humorystycznym i lekko prześmiewczym stylu.

| link |
@calamitas
2010-11-14
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Biali głupcy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl