Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi

Gonzalo Torrente-Ballester
Książka Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi
Książka Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Blaski i cienie", trzyczęściowa powieść osadzona w realiach małego galicyjskiego miasteczka tuż przed wybuchem wojny domowej, to najgłośniejsza, wielokrotnie wznawiana (także filmowana) książka Gonzala Torrente Ballestera (ur. w El Ferrol, 1910). Pierwsze dwie części, "Pan nadchodzi" i "Wichura", wprowadzając czytelnika w krąg konfliktów i dramatów, którymi żyje miasto, zdołały nas zafrapować niebanalnie ukazanymi losami bohaterów i ich zróżnicowanymi postawami w walce o władzę, pasjonującej całą tę niewielką społeczność, "Smutna Wielkanoc", ostatnia część trylogii, przynosi rozwiązania — niekiedy zaskakujące — głównych wątków fabularnych, przy czym pojawiają się na pierwszym planie postacie, które dotychczas pozostawały na uboczu. Oto pierwsze miesiące roku 1936: Pueblanueva del Conde żyje swoimi codziennymi sprawami, jak gdyby nieświadoma tego, co nastąpi już w lipcu. Nad wszystkim jednak zdaje się wisieć cień zbliżającej się katastrofy...  
Tytuł oryginalny: Los gozos y las sombras. 1.El señor llega
Data wydania: 1991
ISBN: 83-06-01923-7, 8306019237
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Seria: Klub Interesującej Książki
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 356
dodana przez: jbutton

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Blaski i cienie. Tom 1. Pan nadchodzi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}