Błękitny jenerał: Wierszem baśń prawdziwa

Juliusz German
Błękitny jenerał: Wierszem baśń prawdziwa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Juliusz German tworzył w epoce modernizmu i dwudziestolecia międzywojennego. Był autorem dramatów i poczytnych na początku XX wieku nowel i opowiadań. Poza pracą literacką zajmował się tłumaczeniem dzieł literatury obcej. Pod koniec życia opublikował wspomnienia. W 1951 wszystkie jego utwory zostały wycofane z polskich bibliotek oraz objęte cenzurą. Obecnie jest twórcą, którego dorobek został zapomniany.
Data wydania: 1922
Wydawnictwo: Ossolineum
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 38
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Juliusz German Juliusz German
Urodzony 17 maja 1880 roku w Polsce (Jarosław)
Polski powieścio- i dramatopisarz, autor książek dla dzieci, tłumacz. Studiował prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Lwowskim i Uniwersytecie Wiedeńskim. Pracował w namiestnictwie lwowskim. Podczas I wojny światowej był żołnierzem Legionów ora...

Pozostałe książki:

Dziwożona. Powieść o Zygmuncie Auguście i Barbarze Radziwiłłównie Historie o pajacach Ania łączniczka: Opowieść o Bronisławie Zaborowskiej Bursztynowy dwór Jak Pan Bóg Niemca pokarał
Wszystkie książki Juliusz German

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Błękitny jenerał: Wierszem baśń prawdziwa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Błękitny jenerał: Wierszem baśń prawdziwa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl