Blizna

Alice Broadway
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Książka Blizna
Książka Blizna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów

Opis

Bestsellerowa seria Alice Broadway udowadnia, że nic nie jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. To ty musisz zdecydować, komu zaufasz i wziąć los w swoje ręce!
W Tuszu Leora nauczyła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Zdarzenia w Iskrze pokazały jej, że każda historia ma dwie, często nieoczywiste, strony. Teraz Leora ma już dość nauki – chce stworzyć swoją własną historię.
Zaskakujący finał bestsellerowej trylogii „Księgi Skór” opowiada o tym, jak młoda i niepokorna dziewczyna próbuje połączyć swoją przeszłość z przyszłością, a przy tym wszystkim odkrywa, że niektóre problemy nie mają prostych rozwiązań.

Pokochaj piękną historię skrywającą się pod błyszczącą okładką. Wymarzona seria dla okładkowych srok!
Tytuł oryginalny: Scar
Data wydania: 2020-05-20
ISBN: 978-83-66517-94-3, 9788366517943
Wydawnictwo: We need YA
Cykl: Księgi skór, tom 3
Stron: 296

Autor

pozostałe książki:

Wszystkie książki Alice Broadway

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Po tej książce na pewno zostaną blizny...

{} WYBÓR REDAKCJI
26.08.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wybory. Dokonujemy ich każdego dnia, są praktycznie częścią naszego życia. Część z nich wiąże się często z błahymi, prostymi sprawami, takimi jak wybór składników do stworzenia kanapki, dobranie wzoru na obudowie do telefonu czy zdecydowanie, który kolor sznurówek najlepiej pasuje do nowo zakupionych tenisówek. Jednakże są też takie chwile, kiedy ... {} Recenzja książki Blizna

@Aleksandra_B@Aleksandra_B {}× 6

Bardzo dobre zakończenie cyklu!

{} WYBÓR REDAKCJI
8.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Blizna” to finałowy tom cyklu „Księgi skór”. Nie mogłam się doczekać, aż dowiem się, jak potoczyły się losy Leory i jej przyjaciół. Zarówno tych z grona naznaczonych, jak i tych, których skóra nie jest pokryta tatuażami. Wiele oczekiwałam od zakończenia cyklu. Nie wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione, ale i tak jestem bardzo zadowolona z ... {} Recenzja książki Blizna

Finał Księgi Skór

17.05.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

@Obrazek,,Witaj w domu, Leoro. Tak wiele mam ci do powiedzenia!''* Leora wraca do swojego domu z Featherstone, miejsca wygnania Nienaznaczonych, i zastaje tam osobę, której nie spodziewała się już nigdy zobaczyć. Dziewczyna ma też świadomość, że nic już nie będzie takie jak kiedy kończyła szkołę, ale to przez to, że zmieniła się ona sama i poz... {} Recenzja książki Blizna

@Wilczekczyta@Wilczekczyta {}× 3

Zakończenie historii

12.06.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Blizna to finał cyklu księga skór. Przed lekturą zastanawiałam się czy dojdzie do pokoju, a jeżeli nie, to która strona zwycięży- naznaczeni czy nienaznaczeni. Leora przybywa do miasta i widzi "cud" (osoby, które doszły do zakończenia Iskry wiedzą o co chodzi, a Ci co przeczytają Bliznę, zrozumieją użycie cudzysłowia). Zastanawia się jak do niego ... {} Recenzja książki Blizna

Moja opinia o książce

Opinie

@ilona_m2
2020-06-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Po przeczytaniu tej książki jeszcze długo nie mogłam zebrać się, aby napisać recenzję, gdyż lektura pozostawiła w moich ustach czytelniczy niesmak. Wydaje mi się, że poprzednie tomy napisano w sposób bardziej doprecyzowany, ciekawy. Natomiast w ostatniej części pomimo, że nie wszystkie wątki zostają domknięte mamy zakończenie całej historii takie nijakie, bez polotu i bez fajerwerków. "Blizna" nie wzbudziła we mnie już takich emocji jak poprzednie tomy, nie doświadczyłam tu żadnych zaskoczeń, ani nagłych zwrotów akcji, które fundowała mi dotychczas autorka. Narracja nie ulega zbytniej zmianie, wciąż mamy zachowany ten bajkowy, legendarny klimat powieści przeplatanej przez bajkowe opowieści. Przed Leorą kolejne dylematy i trudne decyzje - jak sobie z nimi poradzi? tego wam nie zdradzę. Jednak brakuje mi w zachowaniu bohaterki tej iskry, tej decyzyjności i odwagi, którą kierowała się dotychczas. Leora staje się marionetką sprawnie poruszaną za sznurki, jest nieco bardziej bierna. Autorka pogubiła się nieco w fabule, która momentami wydaje mi się mało logiczna, a zachowania niektórych postaci niezrozumiałe,. Zabrakło mi uzasadnienia i jasnego wyjaśnienia zachowania niektórych bohaterów, autorka zbyt wiele miejsca pozostawiła czytelnikom na domysły.

{}× 1 | link |
PA
2020-05-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Bardzo dobre, nieoczywiste zakończenie świetnej serii. Świat przedstawiony przez Alice Broadway całkowicie mnie pochłoną i wszystkie trzy tomy Księgi Skór "połknęłam" błyskawicznie. Nigdy wcześniej nie czytałam czegoś podobnego, a bardzo cenię oryginalność w książkach fantasy.

{}× 1 | link |
@werisia82
2020-06-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

„Blizna” to trzeci tom serii zaczynającej się „Tuszem”. Opowiada o świecie, w którym tatuaże odgrywają najważniejszą rolę. Każde istotne wydarzenie z życia człowieka zostaje z nim na zawsze a co więcej, każdy może je zobaczyć. Po wydarzeniach z dwóch poprzednich tomów Leora znajduje się między młotem a kowadłem. Nie jest w pełni akceptowana ani przez Naznaczonych, ani przez Nienaznaczonych. W każdej z tych społeczności ma jednak przyjaciół, którzy są gotowi jej pomóc. Akcja trzeciego tomu skupia się przede wszystkim na nieporozumieniach między tymi dwoma grupami i próbą ich zjednoczenia. Pomimo tego, że w „Iskrze” wszystko dążyło do wojny, tutaj oczywiście dochodzi do pewnych starć, ale nadal jest stosunkowo spokojnie. Książkę czytało się bardzo szybko i z przyjemnością, natomiast nie powiedziałabym, że była wciągająca. Ja należę jednak do czytelników, którzy wolą większą ilość akcji i nieoczekiwanych wydarzeń. Mam co do tej pozycji mieszane uczucia. Z jednej strony nadal bardzo doceniam oryginalny pomysł na fabułę i wykonanie pierwszego tomu, który jest moim ulubionym. W tamtym momencie zupełnie nie przeszkadzało mi to, że akcja toczy się dosyć wolno z uwagi na to, że byłam zaciekawiona światem wykreowanym przez autorkę. Jednak w kolejnych częściach nie byłam już w stanie zaangażować się i wciągnąć w tą historię. Plusem jest lekki styl autorki, co sprawia, że książka jest idealną młodzieżówką do przeczytania w jeden wieczór. Oceniam na 3,5/5.

{} | link |
@Jula_Books
2020-07-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

"Blizna" to już trzeci- ostatni tom trylogii "Księgi skór". Na początku poznaliśmy niesamowity "Tusz", potem "Iskrę", a teraz "Bliznę". Czy książka przypadła mi do gustu?

"-Ludzie chcą mieć nadzieję- mówię, lecz mój głos w ciszy nocnej brzmi bardzo niepewnie.
-Wszyscy jej chcemy- przyznaje Tanya- ale fałszywa nadzieja to żadna nadzieja."

Ostatni tom pokazuje jeszcze większe różnice pomiędzy światem naznaczonych, a światem nienaznaczonych. Uważam to za plus, ponieważ mamy dzięki temu pełen obraz historii.

Bardzo widoczny wątek w tej książce to wątek polityczny. Często jest to nieczysta gra, pełna przemocy i determinacji. Niewielu autorów potrafi w tak niesamowity sposób oddać emocje towarzyszące bohaterom. Wszelkie tajemnice i intrygi skłaniały do myślenia.

Sama książka jest wciągająca i czyta się ją bardzo szybko. Akcja cały czas pędzi, dzięki czemu nie nudzimy się podczas czytania. Dodatkowo pióro Alice Broadway jest niewątpliwie lekkie oraz przyjemne.

"-Nauczyłem się czegoś o lojalności... głównie od Ciebie- mówi w końcu, a ja patrzę na niego z zaskoczeniem- Zawsze robiłaś to, co słuszne, nawet jeżeli w konsekwencji cierpiałaś. Dało mi to do myślenia"

{} | link |
@silwana
2020-05-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Po poprzednich nie najgorszych częściach spodziewałam się czegoś dobrego. Byłam bardzo ciekawa, jak cała historia się zakończy. Niestety zawiodłam się na tym tomie. Niby sporo się działo, ale akcja mi się dłużyła. Co prawda było kilka ciekawych wydarzeń, ale ogólnie ten tom mnie nie porwał. Zakończenie również nie przypadło mi do gustu. Niby dobre, ale czegoś mi w nim zabrakło. Część wątków została zakończona, ale kilka nadal zostało otwartych. Nie wiadomo do końca, co stało się z kilkoma bohaterami. Plusem książki, jest to, że bardzo szybko się ją czyta, autorka ma fajny styl i pewnie w przyszłości jak zostaną wydane jej inne książki, to po nie sięgnę. Do jednej rzeczy nie mogę się przyczepić, a jest to okładka. Moim zadnie najładniejsza ze wszystkich.

{} | link |
@Wilczekczyta
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Przeczytane 2020

Mam mieszane uczucia, co do tego zakończenia. Myślałam, że inaczej to się wszystko potoczy i dostaniemy bardziej wyjaśnione wątki. Poniekąd jestem zawiedziona, ale jednocześnie podobało mi się. Więcej w recenzji.

{} | link |
@merida.zielona
2020-11-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@notonlybooks
2020-10-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Abigaila
2020-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Aleksandra_B
2020-08-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Zrecenzowane Posiadam Egzemplarz recenzencki 2020 Demoniczne Książki (Blogger)
@haudek
2020-08-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Ek2020 2020-Książki
@witwona
2020-08-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@Patriseria
2020-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Beksinska
2020-07-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Justyna_Buszka
2020-06-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane 66 książek w 2020 roku
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Blizna”- Alice Broadway

Książka Iskra
Iskra Alice Broadway
{}7.2/10
Jest nienaznaczona, chociaż pokryta tatuażami. Nie całkiem ...
Książka Tusz
Tusz Alice Broadway
{}7.5/10
Oszałamiający debiut! Alice Broadway po mistrzowsku łączy fa...
Książka Czarny amulet
Czarny amulet Adam Faber
{}7.8/10
Poznaj kolejne przygody bohaterki, którą pokochali fani H...
Książka Księga luster
Księga luster Adam Faber
{}6.9/10
Gdyby Harry Potter był dziewczyną, nazywałby się Kate Hal...
Książka Tajemne imię
Tajemne imię Adam Faber
{}7.4/10
Czwarta część bestsellerowej serii Kroniki Jaaru gwarantu...

Cytaty z książki

“Witaj w domu, Leoro. Tak wiele mam ci do powiedzenia!”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Tusz
Tusz Alice Broadway
{}7.5/10
Oszałamiający debiut! Alice Broadway po mistrzowsku łączy fa...
Książka Iskra
Iskra Alice Broadway
{}7.2/10
Jest nienaznaczona, chociaż pokryta tatuażami. Nie całkiem ...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe