Bradl, tom 1

Tobiasz Piątkowski, Marek Oleksicki
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Bradl, tom 1
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Komiks Bradl Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksickiego powstał na kanwie losów jednego z uczestników Powstania Warszawskiego – Kazimierza Leskiego Bradla. As polskiego wywiadu miał tak bogaty życiorys, że własną biografię zatytułował Życie niewłaściwie urozmaicone. Przed wojną był inżynierem w zespole budującym słynne polskie okręty ORP „Orzeł” i ORP „Sęp”, uczęszczał do szkoły lotniczej w Dęblinie i właściwie tylko jeden wypadek sprawił, że zamiast do RAF trafił do konspiracji. Jako szpieg pracował dla jednej z najlepszych polskich organizacji wywiadowczych – był oficerem Oddziału II Informacyjno-Wywiadowczego Komendy Głównej Armii Krajowej. Wychodził cało z każdej opresji, przedzierał się przez okupowaną Europę z fałszywymi dokumentami, wytyczał szlaki dla kurierów i wykradał najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Jego losy stały się doskonałą inspiracją do stworzenia wyjątkowej serii komiksowej. Akcja pierwszego tomu rozgrywa się w Warszawie – mieście sterroryzowanym przez okupanta, a jednocześnie tętniącym ukrytym życiem, z galerią barwnych, nieco przerysowanych postaci. Na tom składają się dwie opowieści graficzne: Dom pełen robaków oraz Zmartwychwstanie w Szpitalu Ujazdowskim. Fabuła komiksu jest fikcyjna, choć przedstawione wydarzenia opierają się na faktach historycznych. Wydawcami komiksu są Muzeum Powstania Warszawskiego i Egmont Polska. Tobiasz Piątkowski (ur. 1979) – scenarzysta, absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Architektury. Współautor m.in. serii Status 7, 48 stron, Rezydent, Koszmary zebrane, Pierwszej brygady oraz Nowych przygód Stasia i Nel, a także komiksów i magazynów dziecięcych. Pracuje jako conceptual designer. Marek Oleksicki (ur. 1979) – absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Pracuje w reklamie, jest też ilustratorem, plakacistą i rysownikiem komiksów. W Polsce ukazały się dwa albumy z jego rysunkami – Odmieniec. Trzy i Ursynowska specgrupa od rozwałki. Metametal. Jego prace publikowane były także w antologii komiksów o Powstaniu Warszawskim – Powstanie ʼ44. Przede wszystkim jednak współpracuje z zagranicznymi wydawnictwami. Jego najbardziej znane komiksy to Frankenstein’s Womb (do scenariusza Warrena Ellisa), 28 Days Later (do scenariusza Michaela Alana Nelsona), a także The Darkness: Close Your Eyes i głośna seria Zero (do scenariuszy Alesa Kota).
Data wydania: 2017-01-23
ISBN: 978-83-281-1899-7, 9788328118997
Wydawnictwo: Egmont - komiksy
Cykl: Bradl, tom 1
Kategoria: Komiks
Stron: 64

Autor

Tobiasz Piątkowski Tobiasz Piątkowski
Urodzony w 1979 roku w Polsce
Dyplomant na Wydziale Architektury Politechnki Warszawskiej. Współautor serii Status 7, 48 stron, Rezydent z Robertem Adlerem i Koszmary zebrane z Wiesławem Skupniewiczem oraz komiksów i magazynów dziecięcych. Pracuje jako conceptual designer.

Pozostałe książki:

Drugie 48 stron 44 - Antologia komiksu Pierwsza brygada. 1. Warszawski pacjent Antologia polskiego cyberpunka
Wszystkie książki Tobiasz Piątkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Bradl, tom 1 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@malinka.a
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Komiksy Przeczytane w 2018

Komiks cienki i dość chaotyczny od początku- jesteśmy wrzuceni w środek wydarzeń. Zaciekawiła mnie fabuła i losy bohaterów. Chętnie przeczytam drugi tom :).

{} | link |
@polokokta
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Komiks

Cytaty z książki

O nie! Książka Bradl, tom 1. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Bradl. Tom 2
Bradl. Tom 2
Tobiasz Piątkowski, Marek Oleksicki
{}6/10
Kazimierz Leski powraca w drugim tomie serii Bradl autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Marka Oleksick...
Bradl. Tom 3
Bradl. Tom 3
Tobiasz Piątkowski, Marek Oleksicki
Trzeci tom rozgrywającej się w okupowanej Warszawie opowieści o Kaziku Leskim „Bradlu” i innych agen...
Bradl tom 4
Bradl tom 4
Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Misja Bradla trwa! W czwartym tomie opowiadającym o burzliwych losach polskiego szpiega nie zabrakn...
Bradl. Tom 5
Bradl. Tom 5
Tobiasz Piątkowski
Piąty, finałowy tom serii komiksowej o przygodach Kazimierza Leskiego – Bradla, w którym poznamy ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl