Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci

Christopher Lloyd
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

1,828 kg wiedzy na 416 stronach. Ponad 70 ekspertów i ekspertek, 8 obszernych części podzielonych na tematyczne działy, a do tego zdjęcia, ilustracje, quizy, diagramy, listy, odnośniki, wykresy i nieprzebrana ilość ciekawostek oraz nieskończona satysfakcja z lektury, do której chce się wracać. Britannica to przecież jakość sama w sobie. Wiedz to!

Apetyt rośnie w miarę czytania… Im więcej znajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania, tym więcej pytań pojawia się później. Lektura Britanniki pozwoli dzieciom zagłębić się w najciekawsze zagadnienia astronomii, zoologii, archeologii, historii i wielu innych dziedzin, szczególnie interesujących dla młodych czytelników. Zagadnienia przedstawione są w wyjątkowo atrakcyjny oraz przystępny dla nich sposób.

Każda strona encyklopedii powstała w oparciu o wiedzę ekspertów i ekspertek w wielu dziedzinach nauki. Na końcu każdego rozdziału znajdują się inspirujące wywiady ze specjalistami i specjalistkami, którzy opowiadają o tym co kochają w swojej pracy oraz nad czym właśnie pracują, a także quiz, dzięki któremu można sprawdzić, co udało się zapamiętać podczas lektury.

Ta gruba księga jest jak wizyta w nowoczesnym muzeum lub galerii, jak spotkanie z supernauczycielem, wyprawa w dalekie zakątki świata, w kosmos, a nawet do wnętrza Ziemi!

Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci – bezcenny prezent dla każdego dziecka.

Data wydania: 2022-02-03
ISBN: 978-83-67157-36-0, 9788367157360
Wydawnictwo: Marginesy
Stron: 424
dodana przez: ReginaCatta
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@wopisiepl
2021-11-29
8 /10

Encyklopedia powszechna wydana po raz pierwszy w latach 1768–1771 w Edynburgu przez Colina Macfarquhara i Williama Smellie’a, doczekała się wersji na dzieciaków, dzięki wydawnictwu KROPKA.

Sama książka to prawdziwa kopalnia wiedzy i różnorodności, faktów i ciekawostek w sam raz dla każdego smyka, który chce znać odpowiedzi na wiele pytań i nie boi się ich zadawać. Zakres wiadomości jest ogromny i powiem Wam szczerze, że nie dacie rady ogarnąć całości w dzień czy dwa.

W wydaniu znajdziecie jeszcze świetny dodatek. W książce znajdują się quizy dla najmłodszych oraz rodziców sprawdzające nabytą wiedzę i będące wspaniałą grą dla całej rodziny. Niektóre pytania mogą sprawić wiele trudności dla rodziców szczególnie 😉

Ilustracje przepięknie dopełniają całości wydania, tworząc spójną jedność z treścią i działają na wyobraźnię budując obraz danego tematu i zagadnienia.

„Książka w sam raz na prezent”: jak powiedział Stasio po przeczytaniu zawartości 😊
https://www.wopisie.pl/1_3_184_britannica.html

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl