Być rodzicami

Grazia Honegger Fresco
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Być rodzicami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

W pierwszych miesiącach życia dziecka rodzice martwią się głównie o to, żeby ich dziecko jadło i zdrowo się rozwijało. Później u każdego świadomego rodzica pojawia się wielka liczba wątpliwości. - Jak dbać o rozwój dzieci, nie kierując nimi? - Czy należy zapobiegać wszelkim trudnościom i zawsze chronić przed nimi dzieci? - Jak reagować, kiedy dzieci się mylą? - W jaki sposób rozwijać autonomię dzieci? - Jak mówić „nie” z pogodą, a bez agresji? - Jakiej pomocy oczekiwać od dziadków, żłobka, szkoły? Ta książka pokazuje, jak stać się rodzicami wrażliwymi i potrafiącymi słuchać własnych dzieci. Grazia Honegger Fresco, przewodnicząca Associazione Centro Nascita Montessori, pracuje na rzecz kształcenia ustawicznego wychowawców i rodziców. Jest instruktorką CEMEA (Centri di Esercitazione ai Metodi dell’Educazione Attiva), a także redaktorem naczelnym periodyku „Il Quaderno Montessori” skierowanego do rodziców i wychowawców. W rodzinnej miejscowości założyła szkołę Montessori (dla dzieci w wieku 2.–10. roku życia) i kierowała nią przez wiele lat.
ISBN: 978-83-7482-109-4, 9788374821094
Wydawnictwo: eSPe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Być rodzicami

24.07.2012

Już wielokrotnie miałam okazję czytać poradniki dotyczące małych i większych dzieci. Zazwyczaj tego typu publikacje kierowane są do mam i często też dotyczą jednej wybranej tematyki. Są więc książki o zdrowiu malucha, o prawidłowym dorastaniu, o rozwijaniu umiejętności, o błędach wychowawczych itp. Są tez takie, które omawiają wszystko to co dziej... Recenzja książki Być rodzicami

Moja opinia o książce

Opinie

@MartaAnia
2012-07-24
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Być rodzicami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl