Cesarz ośmiu wysp

Gillian Rubinstein "Lian Hearn"
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Cesarz ośmiu wysp
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Ambitny władca zostawia swojego bratanka na pewną śmierć i przejmuje jego ziemie. Uparty ojciec zmusza młodszego syna, żeby oddał swoją żonę starszemu bratu. Tajemnicza kobieta szuka pięciu ojców dla swoich dzieci. Potężny kapłan ingeruje w sprawy sukcesji Lotosowego Tronu. Oto wątki misternego arrasu utkanego z losów rozgrywających się na tle dzikiego lasu, eleganckiego dworu i krwawych pól bitewnych. Osadzony w mitycznej średniowiecznej Japonii, zamieszkanej przez wojowników, zabójców, zjawy i duchy opiekuńcze, "Władca ośmiu wysp" jest błyskotliwą powieścią, pełną dramatów i intryg, i zaledwie początkiem pasjonującej, epickiej przygody: "Opowieści o Shikanoko".
Data wydania: 2017-03-29
ISBN: 978-83-7480-734-0, 9788374807340
Wydawnictwo: MAG
Cykl: Opowieść o Shikanoko, tom 1
Stron: 400
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Gillian Rubinstein "Lian Hearn" Gillian Rubinstein "Lian Hearn"
Urodzona 29 sierpnia 1942 roku w Wielkiej Brytanii (Potten En)
Angielska pisarka. Urodziła się w Anglii w roku 1942. Studiowała języki współczesne na Uniwersytecie w Oksfordzie. Wyemigrowała do Australii (Goolwa) w 1973, co przybliżyło ją do kraju, o którym marzyła od dzieciństwa, tj. Japonii. Jako pisarka zad...

Pozostałe książki:

Po słowiczej podłodze Na posłaniu z trawy W blasku księżyca Krzyk czapli Sieć Niebios Cesarz ośmiu wysp Pan Ciemnego Lasu Kwiat śliwy, mroczny cień
Wszystkie książki Gillian Rubinstein "Lian Hearn"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Cesarz ośmiu wysp? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane Posiadam 2017 Safety

"Cesarz ośmiu wysp" to dwie krótkie powieści w jednym tomie, połączone wspólnymi bohaterami, spośród których teoretycznie najważniejszy jest Shikanoko, syn szlachcica, pozbawiony swojego dziedzictwa przez wuja, który nie cofnął się przed próbą zabójstwa (oczywiście nieudaną) swojego podopiecznego by zdobyć jego posiadłość. Napisałem "teoretycznie", bo tak naprawdę obie powieści mają wiele nieomal równorzędnych głównych postaci. Fabuła również spleciona jest z licznych wątków, spośród których których na pierwszy plan wysuwa się historia utraty tronu niby-Japonii, czyli tytułowych Ośmiu Wysp, przez cesarza z jednego z dwóch konkurujących ze sobą rodów. Fikcyjna Japonia wzbogacona jest o liczne przejawy magii, zarówno przyjaznej jak i czarnej oraz powiązanych z nią duchów, demonów i niezwykłych stworzeń. Nieskomplikowany styl autorki i trzymająca się chronologii wydarzeń fabuła kontrastują ze skomplikowanymi zależnościami pomiędzy bohaterami. Nieomal wszystkie interakcje mają złe i dobre strony i dają postaciom zarówno powody do wzajemnej niechęci lub nienawiści jak i do obopólnej sympatii albo przynajmniej wspólnych interesów. Pozwala to autorce na dużą swobodę a bohaterom na liczne i często zaskakujące zmiany stron i sojuszy. Niestety momentami powoduje to też efekt nieco podobny do uzyskiwanego w telewizyjnych dziełach pokroju "Mody na sukces", gdzie wszyscy zdołali przespać się ze wszystkimi i znienawidzić się wzajemnie po kilka razy. W czasie lektury zaczynałem już podejrze...

| link |
@eR_
2019-12-19
7 /10
Przeczytane Współpraca

Japońskie zwyczaje, rytuały bardzo bogata kultura i wierzenia, od wieków fascynowały pisarzy. Swego czasu kraj ten był całkowicie odcięty od napływu cudzoziemców, więc tym bardziej budził można by nawet rzec niezdrową ciekawość. Na szczęście to się zmieniło a Kraj Kwitnącej Wiśni jest miejscem przyjaznym i otwartym. Fascynacja jednak pozostała.
Podejrzewam, że autorka książki "Cesarz ośmiu wysp" bazowała właśnie na kulturze i wierzeniach japońskich. Mam nawet pewność.

Powieść ta przedstawia pozornie nie związane ze sobą wydarzenia, które wraz z rozwojem akcji zyskują na znaczeniu i stają razem punktem "zapalnym" całej tej opowieści. Tak opowiedziana historia, to żadna nowość, ale pisarce ten zabieg wyszedł całkiem zgrabnie.

Jest to pierwsza część cyklu jaką przeczytałem, jednak tytuł może zmylić czytelników, bowiem tom ten zawiera dwie opowieści. Najjaśniejszym punktem tej intrygi są oczywiście bohaterowie i niezła historia oraz przewijające się przez całość publikacji różnego rodzaju duchy, demony, straszliwe potwory.

Tak poza treścią na wszystkie gwiazdki świata zasługuje przepiękne wydanie tego woluminu. Mistrzostwo świata. Słowem podsumowania polecam, zachęcam do lektury.

| link |
@guzemilia2
2022-04-02
5 /10
Przeczytane Fantastyka
@mori
2022-04-02
3 /10
Przeczytane
@nemo
2021-06-15
10 /10
Przeczytane
@potarganerude
@potarganerude
2021-03-01
7 /10
Przeczytane
GA
@garbos
2020-07-17
6 /10
Przeczytane
@Shinedown
2019-11-17
7 /10
Przeczytane Jeden raz wystarczy Fantasy

Cytaty z książki

Zacząłeś życie we krwi i ekskrementach i skończysz w taki sam sposób.
Jeśli będziesz czekać, aż skończy się zima, stracisz miesiące.
Mężczyzna nie ucieka od świata, tylko dzielnie znosi trudy życia i wypełnia swoje obowiązki.
Tylko człowiek niegodny zaufania uważa, że nie można wierzyć innym
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Pan Ciemnego Lasu
Pan Ciemnego Lasu
Gillian Rubinstein "Lian Hearn"
6.9/10
Na tle dzikiego lasu, imponujących zamków, ukrytych świątyń i pól bitewnych przygoda, która rozpoczę...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl