Chrześcijaństwo kontra magia.

ks. Jan Kracik
Książka Chrześcijaństwo kontra magia.
Książka Chrześcijaństwo kontra magia.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka pokazuje stosunek chrześcijaństwa do magii, począwszy od czasów antycznych aż czasów nowożytnych. Młode chrześcijaństwo stosując zalecenia Biblii bardzo ostro walczyło z magią traktując ją jako przejaw działania zła a bogów pogańskich jako postacie demonów. Wieki średnie to czas chrystianizacji ludów pogańskich, był to proces złożony i długotrwały który w niektórych przypadkach przechodził barbaryzacje chrześcijaństwa w inny sytuację w obsesyjne szukanie wpływów diabła. Książka zawiera liczne świadectwa historyczne dotyczące astrologii, magii, czarów i herezji, opętań, procesów czarownic nie tylko na terenie całej Europy ale i Polski.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7595-465-4, 9788375954654
Wydawnictwo: Wyd M

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia, a chrześcijaństwo.

Kiedyś na jednym z forów internetowych toczyła się dyskusja dwóch osób na temat aktualności uprawiania magii w czasach współczesnych. Jeden z rozmówców podsyłał linki do różnych stron o charakterze okultystyczno-magicznym, pisał o swoich doświadczeniach po spotkaniach z osobami uprawiającymi afroamerykański kult voodoo. Niejako przekonywał jak bardzo „przydatnym” i „pożytecznym” byłby taki kult w środowiskach europejskim i polskim. Drugi z rozmówców – chrześcijanin opierając się na Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła starał się dowieść, że kulty i praktyki tego typu nie są właściwe, a wręcz mo... czytaj dalej »

DA
@darekolsztyn
{} Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Chrześcijaństwo kontra magia.”- ks. Jan Kracik

Książka Grzegorz VII
Grzegorz VII ks. Jan Kracik
Grzegorz VII, papież lat 1073-85. Walczył o to, by władcy ni...
Książka Anegdoty niepoświęcone
Anegdoty niepoświęcone ks. Jan Kracik
Uznany za stosowny humor religijny ma swoje stałe, ale i his...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się