Chrześcijaństwo kontra magia.

Jan Kracik
Chrześcijaństwo kontra magia.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka pokazuje stosunek chrześcijaństwa do magii, począwszy od czasów antycznych aż czasów nowożytnych. Młode chrześcijaństwo stosując zalecenia Biblii bardzo ostro walczyło z magią traktując ją jako przejaw działania zła a bogów pogańskich jako postacie demonów. Wieki średnie to czas chrystianizacji ludów pogańskich, był to proces złożony i długotrwały który w niektórych przypadkach przechodził barbaryzacje chrześcijaństwa w inny sytuację w obsesyjne szukanie wpływów diabła. Książka zawiera liczne świadectwa historyczne dotyczące astrologii, magii, czarów i herezji, opętań, procesów czarownic nie tylko na terenie całej Europy ale i Polski.
Data wydania: 2012-10-02
ISBN: 978-83-7595-465-4, 9788375954654
Wydawnictwo: Wyd M
Stron: 268

Autor

Jan Kracik Jan Kracik
Urodzony 11 listopada 1941 roku w Polsce (Spytkowice)
Historyk, profesor nauk humanistycznych, wykładowca historii w Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Znawca historii starożytnej i średniowiecznej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 roku z rąk kard. Karola Wojtyły. Jest cenionym i uznanym w świe...

Pozostałe książki:

Hultaje, złoczyńcy, wszetecznice w dawnym Krakowie Anegdoty niepoświęcone Chrześcijaństwo kontra magia. Droga krzyżowa. Ks. Piotr Skarga Grzegorz VII Historia Kościoła katolickiego w Polsce Paradoksy z dziejów Kościoła Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości Prawie wielebni Relikwie Staropolskie postawy wobec zarazy Staropolskie spory o kult obrazów W galicji trzeźwiejącej krwawej pobożnej Święci wielcy i pomniejsi. Żywoty nielukrowane Święty kościół grzesznych ludzi Żarty niepoświęcone
Wszystkie książki Jan Kracik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Magia, a chrześcijaństwo.

8.08.2013

Kiedyś na jednym z forów internetowych toczyła się dyskusja dwóch osób na temat aktualności uprawiania magii w czasach współczesnych. Jeden z rozmówców podsyłał linki do różnych stron o charakterze okultystyczno-magicznym, pisał o swoich doświadczeniach po spotkaniach z osobami uprawiającymi afroamerykański kult voodoo. Niejako przekonywał jak bard... Recenzja książki Chrześcijaństwo kontra magia.

DA
@darekolsztyn

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chrześcijaństwo kontra magia.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl