Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości

Jan Kracik
Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Nowa książka bardzo lubianego autora - historyka Kościoła i publicysty współpracującego stale z "Tygodnikiem Powszechnym". W dorobku ks. Kracika znajdują się takie tytuły jak Święty Kościół grzesznych ludzi, Trwogi i nadzieje końca wieku oraz Relikwie. W najnowszej książce ks. Kracik omawia historyczne przemiany Kościoła, pokazując życie religijne różnych epok zarówno "od góry" (ewolucja doktryny, relacje Kościół -państwo), jak "od dołu" (codzienna pobożność, rozumienie prawd wiary, napięcia między wiernymi a duszpasterzami).
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-240-0528-4, 9788324005284
Wydawnictwo: Znak

Autor

Jan Kracik Jan Kracik
Urodzony 11 listopada 1941 roku w Polsce (Spytkowice)
Historyk, profesor nauk humanistycznych, wykładowca historii w Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Znawca historii starożytnej i średniowiecznej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 roku z rąk kard. Karola Wojtyły. Jest cenionym i uznanym w świe...

Pozostałe książki:

Grzegorz VII Hultaje, złoczyńcy, wszetecznice w dawnym Krakowie Chrześcijaństwo kontra magia. Droga krzyżowa. Ks. Piotr Skarga Anegdoty niepoświęcone
Wszystkie książki Jan Kracik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl