Historia Kościoła katolickiego w Polsce

Jan Kracik
Historia Kościoła katolickiego w Polsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kultowa seria A to Polska właśnie.
Opowieść o długich dziejach Kościoła w Polsce, od wieku X po XXI, zawiera nie tylko podstawowe informacje o ważnych wydarzeniach, instytucjach i osobistościach. Autor - bez płoszenia czytelnika objętością - ukazuje liczne powiązania przyczynowo-skutkowe, wzajemne oddziaływanie elit i mas, relacje Kościoła i Państwa, wzajemne przenikanie się religii i kultury. Dopiero bowiem konteksty ułatwiają zrozumienie ludzkich postaw i działań.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-245-8672-1, 9788324586721
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 174

Autor

Jan Kracik Jan Kracik
Urodzony 11 listopada 1941 roku w Polsce (Spytkowice)
Historyk, profesor nauk humanistycznych, wykładowca historii w Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Znawca historii starożytnej i średniowiecznej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 roku z rąk kard. Karola Wojtyły. Jest cenionym i uznanym w świe...

Pozostałe książki:

Hultaje, złoczyńcy, wszetecznice w dawnym Krakowie Anegdoty niepoświęcone Chrześcijaństwo kontra magia. Droga krzyżowa. Ks. Piotr Skarga Grzegorz VII Historia Kościoła katolickiego w Polsce Paradoksy z dziejów Kościoła Powszechny, apostolski, w historię wpisany : z wędrówek po kościelnej przeszłości Prawie wielebni Relikwie Staropolskie postawy wobec zarazy Staropolskie spory o kult obrazów W galicji trzeźwiejącej krwawej pobożnej Święci wielcy i pomniejsi. Żywoty nielukrowane Święty kościół grzesznych ludzi Żarty niepoświęcone
Wszystkie książki Jan Kracik

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Historia Kościoła katolickiego w Polsce? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia Kościoła katolickiego w Polsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat