Cichociemni. Elita polskiej dywersji

Kacper Śledziński
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Cichociemni. Elita polskiej dywersji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Było ich 300. Najlepiej wyszkoleni sabotażyści w historii. Byli gotowi poświęcić wszystko w dla idei "Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!" Doskonale wyszkoleni, bezgranicznie odważni, desperacko zdeterminowani, bezkompromisowi. Najlepsi z najlepszych - starannie wyselekcjonowani spośród tysięcy kandydatów. Musieli porzucić wszystko, zapomnieć, kim byli, bez słowa opuścić kobiety, które kochali. Poddani morderczemu szkoleniu, przygotowywali się, aby w pojedynkę zmienić bieg historii. Zrzuceni na spadochronach do okupowanej Polski, podejmowali samobójcze misje. Nieliczni, którzy przeżyli, trafili po wojnie do piekła komunistycznych więzień. Jednak nigdy się nie poddali. Do końca marzyli o wolnej Polsce. Prawdziwe losy polskich bohaterów, przy których bledną historie o amerykańskich komandosach.
Data wydania: 2012-10-01
ISBN: 978-83-240-2191-8, 9788324021918
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: Historia, Hobby
Stron: 420

Autor

Kacper Śledziński Kacper Śledziński
Urodzony w 1975 roku w Polsce (Kraków)
Kacper Śledziński – polski historyk i pisarz. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, publikował na łamach „Dziennika Polskiego” i miesięcznika „Spotkania z Zabytkami”. Autor popularnonaukowych książek poświęconych między innymi dokonaniom polskich...

Pozostałe książki:

Zbaraż 1649 Cecora 1620 W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP Potop '39. Szlak bojowy wrześniowych obrońców Cichociemni. Elita polskiej dywersji
Wszystkie książki Kacper Śledziński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cichociemni. Elita polskiej dywersji nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Renax
2020-07-26
8 /10
Przeczytane Historyczne

Świetna książka!
Książka jest bardzo dobrym dokumentem o losach Cichociemnych, potwierdzonych obszernymi przypisami, umieszczanymi na szczęście po każdym rozdziale (na szczęście, bo w ebooku wygodniej jest, gdy przypis jest po zakończeniu rozdziału). Autor fabularyzuje swoją książkę, czyta się ją więc jak powieść. Ja miałam w głowie czytając całe sceny z 'Czasu honoru'.
Przy okazji losów Cichociemnych można podyskutować na temat roli Aliantów, Stalina i pecha Polski, której przyszło leżeć pomiędzy dwoma potężnymi krajami. Cytowane przez autora dokumenty, rozkazy i wspomnienia udowadniają jasno, że AK była uznanym wojskiem Polski, uznanym przez aliantów, i wypełniających rozkazy, zgodne ze strategią Aliantów. A potem? Teheran i pozostawienie Żołnierzy w potrzasku. Mniej więcej wiemy o tym wszyscy, ale książka pana Śledzińskiego jest bardzo emocjonalna, sprawia, że przeżywałam losy bohaterów bardziej niż w niejednej sensacyjnej powieści - bardziej - bo opisane są prawdziwe zdarzenia, i prawdziwi ludzie. Poza Cichociemnymi, wielu innych, wielu cichych bohaterów opisanych w związku z akcjami z terenów dawnej II Rzeczpospolitej, i i wielu kapusiów, zdrajców.

Polecam tę książkę. I proszę nie zrażać się długością,bo warto poświęcić tydzień.

× 13 | link |
@ryszpak
2019-12-01
8 /10
Przeczytane II wojna - ruch oporu Posiadam II wojna - Europa

Losy ośmiu cichociemnych, losy wojenne i - tych co przeżyli - powojenne. Szkolenie w Anglii, lot do kraju i nierówne boje w AK. Doskonale oddane rozterki zwykłych ludzi, rzuconych w wir wojny, walczących w końcu z jednej strony z okupantem, z drugiej - z "wyzwolicielem". Autor nie waha się też przedstawić sylwetek konfidentów, ludzi niszczących konspirację w najgorszy sposób - bo od wewnątrz.

| link |
@PonuryDziadyga
2021-12-25
9 /10
Przeczytane 2014
@Bartek173
2019-07-14
9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Cichociemni. Elita polskiej dywersji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl