Ciężar decyzji

Piotr Pochuro
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ciężar decyzji
Ciężar decyzji
Ciężar decyzji
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

CIĘŻAR DECYZJI to zbiór opowiadań byłych policjantów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami w pracy operacyjnej oraz wspomnieniami z autentycznych akcji policyjnych, To także zbiór opowiadań o ludziach, godzących się przeżyć każdy dzień jakby to był ich dzień ostatni. Ręce mają skute paragrafami i procedurą, przeciwnik działa bez zasad, a zwykły człowiek opowiada o nich dowcipy. Niektóre z opowiadań można było znaleźć na różnych forach internetowych, większość jednak jest publikowana po raz pierwszy w tej książce. Opowiadania pokazują działania policji, funkcjonariuszy w sposób nieznany z relacji prasowych czy telewizyjnych Piotr Pochuro (pseudonim literacki) - od 1991 do 2005 r. funkcjonariusz policji. Lata 1991 ? 1995 pełnił służbę mundurową w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Warszawy oraz w Batalionie Patrolowo ? Interwencyjnym Komendy Stołecznej Policji. Od 2000 ? 2005 r. służył w strukturach Komendy Głównej Policji, jako funkcjonariusz operacyjny Centralnego Biura Śledczego, w Wydziale do Walki ze Zorganizowaną Przestępczością Narkotykową. Debiutował w 2009 roku w Oficynie Branta powieścią Dziewięć milimetrów do nieba. ------------------------------------------------------ ?Ciężar decyzji? to zbiór opowiadań o ludziach, godzących się przeżyć każdy dzień, jakby to był ich dzień ostatni. Ręce mają skute paragrafami i procedurą, przeciwnik nie gra fair, a zwykły człowiek opowiada o nich dowcipy. Te opowiadania pochłoną Cię, uwiodą, wciągną do ciemnej nory strachu, którą mijasz obojętnie codziennie, przechodząc tymi samymi ulicami. A potem... potem dwa razy zastanowisz się zanim powiesz "ty psie!".
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-61668-19-0, 9788361668190
Wydawnictwo: BRANTA Oficyna Wydawnicza

Autor

Piotr Pochuro Piotr Pochuro to pseudonim literacki. Od 1991 do 2005 r. funkcjonariusz policji. Lata 1991-1995 pełnił służbę mundurową w Oddziałach Prewencji Komendy Stołecznej Warszawy oraz w Batalionie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Stołecznej Policji. Od 2000...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Ciężar decyzji

28.09.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Często czytamy literaturę mówiącą o bohaterach. Najczęściej o tych sławnych, którzy w pojedynkę zmagają się z całym światem, albo o tych którzy wynaleźli lub zrobili coś dla ludzkości. Rzadko natomiast spotyka się książki o tak zwanych cichych bohaterach, którzy po prostu wykonują swoją pracę, często ratując tym czyjeś życie. Powieść, a właściwie z... {} Recenzja książki Ciężar decyzji

Moja opinia o książce

Opinie

@Vernau
2020-05-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Kryminał
@molik14
2011-09-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Ciężar decyzji”- Piotr Pochuro

Jeśli czegoś pragnę
Jeśli czegoś pragnę Katarzyna Rogińska
{}8/10
\"Jeśli czegoś pragnę\" to pierwszy kryminał otwierający ser...
Świat ciszy Nicolasa Quina
Świat ciszy Nicolasa Quina Colin Dexter
{}8/10
W wynajmowanym mieszkaniu w Północnym Oksfordzie zostają zna...
Czarna woda
Czarna woda Attica Locke
{}5.5/10
Houston, Teksas, rok 1981. Jay Porter nie jest prawnikiem, j...
Człowiek z Säffle
Człowiek z Säffle Per Wahlöö, Maj Sjöwall
{}6.3/10
"Człowiek z Säffle" (1971) należy do najbardziej poczytnych ...
Podwójny kontakt
Podwójny kontakt James White
{}8.5/10
Załoga statku szpitalnego Rhabwar, z Priliclą jako medycznym...

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciężar decyzji. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe