Ciotka małych dziewczynek

Izabela Szolc
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ciotka małych dziewczynek
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

"Ciotka małych dziewczynek - to powieść oparta na autentycznych wydarzeniach, które mają miejsce w Meksyku. W mieście Ciudad Juárez od początku lat dziewięćdziesiątych giną nastolatki i młode kobiety. Wszystkie pochodzą z ubogich rodzin zamieszkujących fawele - osiedla nędzy. Ich ciała odnajdują się - o ile w ogóle - w masowych grobach. Ogolone, przebrane w cudze ubrania, ze śladami zębów na kościach. Europejczyka to przeraża i jednocześnie fascynuje, w Meksykaninie budzi strach, ale jest to lęk inny, bo poniekąd oswojony dzięki ludowej tradycji. Meksykański ""zabobon"" to umiejętność współżycia ze śmiercią, wyssaną z mlekiem matek, z ich krwią. Nie można napisać nic nowego o zbrodniach w Juárez bez głębszego sięgnięcia do mitów azteckich; szczególnie, że najprawdopodobniej doskonale zna je zabójca bądź zabójcy. ""Ciotka małych dziewczynek"" to wstrząsająca powieść o zaginięciach i tajemniczych śmierciach młodych dziewczyn. Bardzo często jedynym świadkiem ich przejścia na druga stronę jest tylko wiatr, który chciałby opowiedzieć pogrążonym w smutku rodzicom o ostatnich chwilach ich córek. Odwiedza on również miejsca będące kiedyś ich domami, jedynym schronieniem przed złem. Piękne i bezbronne, porzucone z dala od domu, oddane pustyni, która z wielką zachłannością pożera ciała. ""Ciotka małych dziewczynek"" ukazuje nie tylko żal i rozpacz, a także plany i marzenia zmarłych i ich rodzin, które zniweczyła śmierć i obojętność ludzi. Zaginięcia dziewcząt trwają od 1993 roku, w ciągu tygodnia ginie przynajmniej 1 kobieta i tak jest do dziś. Nie znamy precyzyjnej liczby zaginionych kobiet. Według prawnika Gustavo de la Ros od 1993 roku zaginęło ich ok. 5000 !"
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7386-225-8, 9788373862258
Wydawnictwo: Nowy Świat

Autor

Izabela Szolc Izabela Szolc Izabela Szolc – autorka kilkunastu powieści i opowiadań. Do jej najbardziej znanych tekstów należą powieści: „Ciotka małych dziewczynek”, „Hebanowy świat”, „Naga” czy seria o komisarz Annie Hwierut („Cichy zabójca” i „Martwy punkt”). Jest ambasadorką...

Pozostałe książki:

Wbrew naturze Księga strachu 2 Księga smoków Cichy zabójca Strzeż się psa
Wszystkie książki Izabela Szolc

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ciotka małych dziewczynek? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@kamila.biedrzycka
2011-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
KA
2009-08-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ciotka małych dziewczynek. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl