Naga

Izabela Szolc
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Naga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Lektura obowiązkowa dla wielbicielek prozy Lisy Taddeo i Megan Nolan

Matka, córka, żona, kochanka, wdowa. Samotna, zgwałcona, trans. W opowiadaniach Izabeli Szolc rozbrzmiewają głosy kobiecych dusz. Układają się w nasyconą emocjami, sensualną wspólną pieśń. Usłyszymy w niej ból, strach, tęsknotę i pożądanie. Usłyszymy w niej prawdę. Owszem, czasem prawda jest niewygodna, ale przy takim podejściu, zapominamy, że również jest wyzwalająca. A to każda z nas ma wybór, czy być kobietą wyzwoloną.

Data wydania: 2024-03-28
ISBN: 978-83-67533-31-7, 9788367533317
Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Stron: 196
dodana przez: Vernau

Autor

Izabela Szolc Izabela Szolc – autorka kilkunastu powieści i opowiadań. Do jej najbardziej znanych tekstów należą powieści: „Ciotka małych dziewczynek”, „Hebanowy świat”, „Naga” czy seria o komisarz Annie Hwierut („Cichy zabójca” i „Martwy punkt”). Jest ambasadorką...

Pozostałe książki:

Strzeż się psa Zabawki Zimno zimniej zbrodnia Cichy zabójca Księga smoków Księga strachu 2 Nie otwieraj drzwi Siostry. Eseje Wbrew naturze Halloween: Cukierek albo psikus Opętanie Połowa nocy Zemsta to za mało Dziewczyny chcą się zabawić Jehannette NAGA Naga Pikanterie. Opowiadania miłosne Ciotka małych dziewczynek Nie takie całkiem dorosłe Wszystkiego najlepszego Skok w króliczą norę Żona rzeźnika 2014. Antologia współczesnych polskich opowiadań Hebanowy świat Kara to nie wszystko Lęk wysokości Martwy punkt Opowiadania kryminalne Siostry Wiosnę odwołano. Antologia dzienników pandemicznych Wizje alternatywne 6 Śmierć w Hoetlu Haffner
Wszystkie książki Izabela Szolc

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

NAGA

7.05.2024

RECENZJA „NAGA” Autor: Izabela Szolc Współpraca Reklamowa — Wydawnictwo: Papierowy Motyl To, co łączy wszystkie kobiety, to bycie kobietą. Bette Davis „Czuję się punktem. Nie mogę się ruszać. Nie mam gdzie pójść. Nie potrafię się zmienić. Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu. Nie ... Recenzja książki Naga

Naga

18.04.2024

🪷🪷🪷🪷 Recenzja 🪷🪷🪷🪷 Izabela Szolc " Naga " @izabelaszolc Wydawnictwo : Papierowy Motyl @wydawnictwo_papierowy_motyl #współpracabarterowa #wspolpracareklamowa 🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷🪷 " Czuje się punktem. Nie mogę się ruszać. Nie mam gdzie pójść. Nie potrafię się zmienić..." Izabela Szolc, ma niezwykły styl pisania, który od samego początku przyciąga uwagę... Recenzja książki Naga

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@krzychu_and_buk
2024-04-05
Przeczytane

"Naga" to utkana kobiecymi opowiadaniami lektura dla odważnych.

"To co łączy wszystkie kobiety, to bycie kobietą" (Bette Davis). To co łączy te wszystkie opowiadania, to bycie kobietą.

Ta książka utkana została "z prawdziwego fizycznego bólu, który brzmi jak pękanie żeber"; z odbić w lustrze, gdzie "niby ja, a jednak nie ja. My dwie – czuję się wtedy mniej samotna "; z płaczu przenoszonego po całym bloku przez rury ciepłownicze; z popiołu, piachu, zwiędłych liści i zaklęć, których nie da się odwrócić.

"Naga" to hołd dla kobiet, "przyjaciółek od płci". Rozbrzmiewają w niej głosy kobiecych dusz – pragnień, lęków, marzeń...

Wyruszyłem w tę czytelniczą podróż, niełatwo, czytaną przez mężczyznę. I wędrowałem "korytarzem, przez morze ciszy" słuchając pieśni przesyconej bólem, stratą, pożądaniem i prawdą. Coraz bardziej przezroczysty znalazłem się we wnętrzu własnej głowy, gdzie przeżywałem sensualną podróż "w głąb kobiety" – matki, córki, żony, kochanki, wdowy, samotnej, zgwałconej, trans.

Nie spodziewałem się tak ciekawej lektury, która skłania do refleksji.

Po jej zakończeniu leżałem i czekałem. "Bez tożsamości, bez płci, bez oznak jakiejkolwiek wyjątkowości...

Jestem jak nasiona dmuchawca– dmuchnij, bym mógł wynieść się ku słońcu...

× 1 | link |
@Chwila_pauli
2024-03-27
9 /10


Książka "Naga" do zbiór kilku opowiadań o kobietach. Kobietach, które wiele przechodzą w swoim życiu. O kobietach marzących o macierzyństwie, ale także o tych tym przerażonych. "Naga" pokazuje jak traktowane są kobiety przez inne kobiety, ale także przez mężczyzn. Książka ta porusza wiele ważnych i trudnych kwestii, które mocno uderzają w czytelniczkę. Bo to tak jakbyś czytała o sobie. To tak jakbyś czytała o swojej koleżance, matce czy babce.

W opowiadaniach tych usłyszymy wiele głosów kobiet. Kobiet zranionych, skrzywdzonych, zgwałconych. Kobiet szczęśliwych, przestraszonych, tęskniących i pragnących pożądania. Z tych opowiadań wyziera taka życiowa prawda. Te opowiadania pokazują, że każda z nas ma wybór. A w zależności jaki wybór każda z nas podejmie, albo będziemy kobietami wyzwolonymi, albo nie.

Książka nie jest długa, czyta się ją z zapartym tchem i wzbudza wiele emocji podczas lektury, jednak głównie odczuwałam ból. Polecam. Naprawdę polecam tę książkę, nie tylko wielbicielkom prozy Lisy Taddeo i Megan Nolan, jak zostało to napisane przy opisie. Ale polecam tę książkę naprawdę każdej kobiecie, która chce być kobietą wyzwoloną. Kobiecie, która nie chce czuć się ze sobą źle. Bo co by się nie wydarzyło, to nie była twoja wina. I choć może ci się wydawać, że jesteś sama ze swoim problemem, bólem - to tak nie jest. Jeśli boisz się powiedzieć bliskim o tym co się spotkało, to może odważysz się zadzwonić pod numer telefonu zaufania i tam wylejesz s...

| link |
@vaneskania07
2024-04-01
Przeczytane

Kobiety. Każda ma inne życie, historię, rzeczy, które lubi i traumy. "Naga" to zbiór opowiadań o kobietach. O tych, które marzą o macierzyństwie, ale też o tych, które się go boją. Mamy historie o różnych rolach, które mogą pełnić kobiety: żona, wdowa, kochanka, dziwka, córka, zgwałcona, samotna czy transs. Każda z nich opisuje swoje uczucia, obawy i lęki. Kobiety są bardzo od siebie różne, każda inaczej będzie postrzegała sytuację, w której się znalazła i inne uczucia będą jej towarzyszyły.

"Naga" to przede wszystkim obnażenie kobiet z uczuć. To zbiór myśli, które one chciałaby, żeby ujrzały światło dzienne. Wielki procent kobiet na świecie czuję się zagubiona i być może utożsamia się z jakąś z bohaterek. Książka ma sprawić, że ktoś poczuje, że nie jest sam, ale też ma ukazać kobietę za niesamowitą kreaturę, która przy niesamowitych męczarniach może przynieść na świat nowe życie.

Poruszone są trudne tematy, o których się nie mówi, takie jak na przykład gwałt. Pozycja zmusza do refleksji i zatrzymania się na chwilę w codziennym pośpiechu, aby docenić kobiety.

W opowiadaniach są zawarte też fragmenty Biblii i cytaty znanych bądź mniej znanych ludzi.

"Naga" idealnie odpowiada na pytanie: Kim jest kobieta?

⭐⭐⭐⭐/5

| link |
@marcinekmirela
2024-05-07
7 /10
@magdalenagrzejszczyk
2024-04-18
9 /10

Cytaty z książki

Czuję się punktem. Nie mogę się ruszać. Nie
mam gdzie pójść. Nie potrafię się zmienić.
Najgorzej jest rano, zaraz po przebudzeniu.
Nie pamiętam swoich snów. Może to one, a może złość i żal, że istnieje następny dzień, chociaż świat powinien się skończyć, budzą we mnie tę pustkę. Bezruch.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl