City 2. Antologia polskich opowiadań grozy

Paweł Paliński, Michał Gacek, Krzysztof Gedroyć, Kazimierz Kyrcz Jr ...
City 2. Antologia polskich opowiadań grozy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kto ma za sobą lekturę pierwszej antologii z serii CITY, ten wie, że firmuje ona teksty naprawdę brutalne, często surrealistyczne, niestroniące od czarnego humoru i wolne od ckliwych happy endów. Tak jest i tym razem. Ale City 2 nie jest kopią poprzedniego tomu. To zupełnie nowy twór, choć również wyhodowany w najmroczniejszych zaułkach miejskiego molocha. W takich, w których pleni się szaleństwo, przemoc oraz przepełniony dewiacją seks. W takich, które zamieszkują nieuchwytne bestie, mordercy i psychopaci – choćby kanibal polujący na celebrytów. Czytelnik zbioru natknie się także na budynek-zombie oraz na przerażające Dzieci Nowej Ery zamieszkujące świat zdegradowany wskutek radioaktywnego promieniowania. Autorzy opowiadań ze zbioru City 2 nie tylko mnożą makabryczne, czy bulwersujące opisy – tworząc dosadne i bezkompromisowe opowieści, bawią się językiem i opierają na świetnie skonstruowanych dialogach, krytycznie przyglądają się przy tym społeczeństwu i z niepokojem odnoszą się do naszych przyzwyczajeń, mód oraz ruchów społecznych, w tym do feminizmu. Antologia City 2 jest fantasmagoryczną podróżą w głąb naszych obsesji, lęków i najmroczniejszych tajemnic.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-60881-83-5, 9788360881835
Wydawnictwo: Forma
Seria: City
Kategoria: Horror
Stron: 210
dodana przez: bookkeeper

Autor

Paweł Paliński Paweł Paliński
Urodzony 28 czerwca 1979 roku w Polsce (Warszawa)
Paweł Paliński – polski pisarz specjalizujący się w fantastyce. Debiutował w internetowym magazynie Fahrenheit, publikował w Nowej Fantastyka i antologiach Pokój do wynajęcia i Trupojad. W 2009 wydał zbiór opowiadań „4 pory mroku”. W 2014 opublik...

Pozostałe książki:

Kamerdyner. Miłość, wojna, zbrodnia 4 pory mroku 15 blizn Księga wojny Herosi Polaroidy z zagłady Science fiction po polsku City 2. Antologia polskich opowiadań grozy Cztery pory mroku
Wszystkie książki Paweł Paliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka City 2. Antologia polskich opowiadań grozy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka City 2. Antologia polskich opowiadań grozy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl