Cnota

Andrzej Żuławski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Cnota
Książka Cnota
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

`...Czy to, o czym teraz piszę, jest drogą, czy tylko na drodze, w drodze, po niej? A jeśli, to dokąd to wiedzie, gdzie prowadzi? Z punktu nieistnienia w nieistniejący punkt, choć tyle się po drodze stało? Nikt mi nie wmówi, że światem, bytem, istnieniem, literaturą rządzi myśl, tak jak nikt mi nie wmówi, że rządzi nimi bezmyślność (...) ... Żadna literatura nie jest kanoniczna, każda nosi w sobie feler piszącego. Każdy z tych felerów dotyka obłędu świata. Piszący, jak Mędrcy i Święci, są szalencami. Ale pełen tytuł Dao brzmi Dao-de jing, Droga i jej Cnota. O tym starały się być trzy rozdziały tej książki, tej samej, którą bezwiednie wszyscy sobą piszemy, a która sama od siebie różni się tylko terażniejszoścrami. Nic nie jest tak, jak myślimy, że będzie. Wszystko jest tak, jak wiesz, że miało być...` - Andrzej Żuławski. Cnota.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7163-443-7, 9788371634437
Wydawnictwo: Twój Styl
Stron: 280

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Cnota aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
✍️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
@askadze
@askadze 2012-09-04
Przeczytane (2012-09-04)
Podobał mi się styl, język, takie pogadanieoniczym, a tak jakby oczymś, "żadnych trików, żadnych sztucznych świateł" niby o życiu tym_tu_teraz.
serce | link |

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się