Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Aleksandra Woldańska-Płocińska
Książka Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście
Książka Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Oto książka, którą mieć musi każdy mężczyzna! Nawet jeśli goli się na gładko
Brody starożytnych filozofów, wąsy napoleońskich grenadierów, wąsik Chaplina czy ekscentryczne wąsy Salvadora Dali – zarost towarzyszy ludzkości (tej zwanej brzydką, acz nie tylko tej) od zarania dziejów i przez cały ten czas przypisuje się mu rozmaite znaczenia, posiadaczy zarostu piętnuje, bądź przeciwnie – wychwala, w zależności od czasu i okoliczności.
Zarost potraktowany został dogłębnie i precyzyjnie sklasyfikowany, przywołano wszelkie funkcje i znaczenia, jakie były mu przypisywane i nadawane, nie pominięto także historii golarstwa, uwzględniono nawet budowę brzytwy.
Książka, jak zaznaczono w podtytule, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy o zaroście, z którego informacje można czerpać garściami, chociaż wiedza ta nie do końca jest poważna, czasem trzeba lekko (lub mocniej) przymrużyć oko.
A jak słusznie pisze autorka: „wąsy i broda są inspiracją dla wielu pomysłowych osób, których nie satysfakcjonują standardowe rozwiązania” i udowadnia to, prezentując współczesne projekty artystyczne, także z zakresu sztuki użytkowej, w których zarost odgrywa niebagatelną rolę.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62248-56-8, 9788362248568
Wydawnictwo: Alegoria
Stron: 72

Autor

Aleksandra Woldańska-Płocińska Aleksandra Woldańska-Płocińska
Urodzona w 1985 roku
Asystentka w Pracowni Projektowania Opakowań na Wydziale Grafiki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, który też ukończyła. Na co dzień graficzka realizuje na przemian zlecenia komercyjne (plakaty, ilustracje prasowe, logotypy) i projekty autorskie...

Książki Aleksandra Woldańska-Płocińska

Wszystkie książki Aleksandra Woldańska-Płocińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Świetna ksiażka, dużo wiedzy podanej z poczuciem humoru.

9.02.2012

Jak pisze sama autorka Oto książka, którą musi mieć każdy mężczyzna. (...) Ale moim zdaniem nie tylko. Wiele kobiet (podobnie, jak i ja) znajdzie w tej niewielkiej książeczce multum informacji, zabawnych anegdot. Informacje te są podane na wesoło, często trzeba je traktować w przymrużeniem oka. Niektóre jednak są na serio i sięgają do nieznanych na... {} Recenzja książki Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe