Zwierzokracja

Aleksandra Woldańska-Płocińska
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Zwierzokracja
Książka Zwierzokracja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Zwierzokracja - bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. Zwierzokracja składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach Zwierzokracji. Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc! Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt. „Podobno ryby głosu nie mają, ale wierzcie mi, że mamy i dzięki tej książce jest coraz bardziej słyszalny!” - Karp „Dziękujemy Autorce i Otwartym Klatkom za wsparcie! KO, KO, kochamy Was!” - Szczęśliwe kury „Chciałam zauważyć, że w tej książce nie występuję i jest to poważne niedopatrzenie. Niemniej pragnę przypomnieć, iż Światowa deklaracja praw zwierząt powstała w 1978 roku i jest bardzo mądra, jak ja. Podpisuję się pod nią oboma skrzydłami.” – Sowa „Daję 10/10. Czytając, czułam mrowienie w czułkach. PS I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!” – Mrówka „Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAt!” - Psy i koty ze schroniska
ISBN: 978-83-271-0316-1, 9788327103161
Wydawnictwo: Papilon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Akcja - Zwierzokracja!

Karpie ,,nie mają co prawda systemu nerwowego, ale robią tak, że się kojarzy, jakby się dusiły i to wzrusza rozmaite duszyczki ekologiczne''. XXI wiek. Europa. Polska. 23 grudnia 2019 roku. Program ,,Polska na serio''. Publicysta i dziennikarz, Rafał Ziemkiewicz. Nominowany do Biologicznej Bzdury Roku. Uwrażliwianie na los zwierząt i uświadamianie ludziom tego prostego faktu, że wcale nie różnią się one od nas w jakiś szczególny sposób powinno zaczynać się już w dzieciństwie. Wtedy, kiedy rodzice są jeszcze znaczącymi innymi i mają naprawdę wielki wpływ na to, jak ukształtuje się charakter... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
KL
2020-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2018 Posiadam
@Chassefierre
2020-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Dla najmłodszych (i nie tylko)
@Vanille
2019-03-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Zwierzokracja”- Aleksandra Woldańska-Płocińska

Książka Mądrość i cuda świata roślin
Mądrość i cuda świata roślin Jane Goodall, Gail Hudson
{}6/10
Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin! Choć zn...
Książka Żołnierze Wyklęci. Niezłomni bohaterowie
Żołnierze Wyklęci. Niezłomn... Joanna i Jarosław Szarek
{}8.3/10
Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podzi...
Książka Sonnenberg
Sonnenberg Krzysztof Varga
{}8/10
András żyje siłą bezwładu. Od lat trwa w skomplikowanym zwią...
Książka Listy miłosne Franciszka Starowieyskiego
Listy miłosne Franciszka St... Izabela Górnicka-Zdziech
{}7/10
Autentyczna, niepowtarzalna, bogata w grafiki, korespondencj...
Książka Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocet
Poskromienie złośnicy. Dzie... Anne Tyler
{}5/10
Anne Tyler, zdobywczyni Nagrody Pulitzera, stworzyła świeżą ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Zwierzokracja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}