Co możesz zmienić a czego nie możesz : (ucząc się akceptować siebie) : poradnik skutecznego samodoskonalenia

Martin E. P. Seligman
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Co możesz zmienić a czego nie możesz : (ucząc się akceptować siebie) : poradnik skutecznego samodoskonalenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy można zmienić w człowieku wszystko - jak twierdzą jedni - inteligencję, zachowania seksualne, usposobienie i nastrój, a nawet płeć? Czy też - jak twierdzą inni - osobowość jednostki jest niezmienna? Jak ważne są to pytania, świadczyć o tym może postępowanie milionów ludzi, którzy starają się podejmować rozsądne decyzje co do sposobów rozwiązywania swoich problemów, dotyczących odchudzania, picia alkoholu, życia emocjonalnego (fobie, lęki, obsesje, zło, depresja), zachowań seksualnych. Książka ta może pomóc w zrozumieniu, że nieuzasadnione mniemanie, iż wszystko da się zmienić, może czasem okazać się tragicznym w skutkach nieporozumieniem. Natomiast optymistyczne przekonanie, że są dziedziny życia, które można zmienić, pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i energię na osiągnięcie tego, co jest rzeczywiście możliwe. Książka ta jest pierwszym dokładnym i opierającym się na faktach przewodnikiem po obszarach psychiki człowieka, które można zmienić, i po tych, których zmienić nie można.
Data wydania: 2000-05-01
ISBN: 978-83-85594-20-8, 9788385594208
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stron: 439
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Martin E. P. Seligman Martin E. P. Seligman
Urodzony 12 sierpnia 1942 roku w USA ( Albana)
Amerykański psycholog, twórca teorii wyuczonej bezradności. Profesor University of Pennsylvania. Twórca pojęcia "psychologia pozytywna", dyrektor Positive Psychology Center. Seligman i Maier prowadzili eksperymenty na zwierzętach. Umieszczali psy w...

Pozostałe książki:

Psychopatologia Co możesz zmienić, a czego nie możesz Optymizmu można się nauczyć : jak zmienić swoje myślenie i swoje życie Bliżej siebie. Rozmowy z Mistrzami Optymistyczne dziecko Pełnia życia Prawdziwe szczęście Umysł jutra W małym ciele duży zuch. Skuteczny program zapobiegania depresji u dzieci
Wszystkie książki Martin E. P. Seligman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Co możesz zmienić a czego nie możesz : (ucząc się akceptować siebie) : poradnik skutecznego samodoskonalenia nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@MLB
2022-06-20
8 /10
Przeczytane Popularnonaukowe/non-fiction/reportaż Papier

Cytaty z książki

Świadomość różnicy między tym, co możemy w sobie zmienić, a tym, czego zmienić nie możemy, jest początkiem rzeczywistej zmiany.
(...) ludzka zdolność do wpadania w gniew i złość jest jedną z głównych przyczyn faktu, że to właśnie my, a nie jakaś inna linia naczelnych, staliśmy się dominującym gatunkiem na Ziemi.
Emocje w ogóle, a złość w szczególności, zabarwiają w specyficzny sposób obraz postrzeganej przez nas rzeczywistości. Być może jest to jedna z przyczyn istnienia emocji. Zniekształcając obraz rzeczywistości, emocje przygotowują nas do działania w pewien sposób, który może być dla nas korzystny, jeżeli znajdujemy się akurat w odpowiedniej niszy ekologicznej. Emocje są niczym kolorowe soczewki nakładane na okulary, przez które patrzymy na świat.
Powiada się nam, że nasze kłopoty nie wynikają bynajmniej z naszego lenistwa, nieczułości, egoizmu, nieuczciwości, głupoty, zbytniej pobłażliwości wobec siebie, czy żądzy. Nie, są one skutkiem złego traktowania nas w dzieciństwie. Możemy za nie obwiniać rodziców, rodzeństwo, nauczycieli, duchownych, jak również naszą płeć, rasę i wiek. Wyjaśnienia te poprawiają nam samopoczucie. Zdejmują z nas winę, poprawiając tym samym naszą samoocenę i podnosząc w naszych oczach naszą wartość.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl