Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

R.J. Palacio
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy opowieści dopełniają historię niezwykłego chłopca, jakim jest August Pullman. Są szczególnie cenne dla tych, którzy wciąż jeszcze nie chcą rozstać się z Auggiem i mają ochotę na kilka nowych opowieści o wyzwaniach codzienności i triumfie przyjaźni.
Data wydania: 2018-03-14
ISBN: 978-83-8125-170-9, 9788381251709
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 400

Autor

R.J. Palacio R.J. Palacio
Urodzona 13 lipca 1963 roku w USA (Nowy Jork)
R.J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca wraz z mężem, dwoma synami i dwoma psami na nowojorskim Brooklynie. Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6...

Pozostałe książki:

Cudowny chłopak Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi 365 dni cudowności. Księga wskazań pana Browne’a Biały ptak
Wszystkie książki R.J. Palacio

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kilka perspektyw i jedna historia, która tak naprawdę jest za każdym razem inna

4.04.2022

Jeśli ktoś z Was czytał "Cudownego chłopaka" to na pewno zna Augusta Pullmana — rezolutnego i niezwykle inteligentnego chłopca. Dziesięciolatek jest jednak trochę inny od swoich rówieśników — w wyniku genetycznej mutacji ma zdeformowaną twarz, przez co musi się mierzyć z różnymi trudnościami i nie akceptacją ze strony dzieci. Do szkoły przychodzi ... Recenzja książki Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

@viki_zm@viki_zm × 12

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2022-04-04
9 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Z biblioteki

Kilka perspektyw i jedna historia, która tak naprawdę jest za każdym razem inna

Jeśli ktoś z Was czytał "Cudownego chłopaka" to na pewno zna Augusta Pullmana — rezolutnego i niezwykle inteligentnego chłopca. Dziesięciolatek jest jednak trochę inny od swoich rówieśników — w wyniku genetycznej mutacji ma zdeformowaną twarz, przez co musi się mierzyć z różnymi trudnościami i nie akceptacją ze strony dzieci. Do szkoły przychodzi w piątej klasie i ładnie mówiąc wywraca do góry nogami życie uczniów z prywatnej szkoły Beechera. Autorka już na wstępie pisze, że książka nie jest kontynuacją losów Auggiego. Jak mówi sam tytuł, lektura opisuje trzy cudowne i bardzo różne od siebie historie dzieciaków, które z jakichś względów były związane z Augustem.

Julian to chłopiec, który od początku nie pałał sympatią do Auggiego i chociaż został wybrany przez pana Tushmana, by zaopiekować się nowym uczniem, postępował wręcz przeciwnie — wyśmiewał się z niego, zniechęcał kolegów do utrzymywania z nim kontaktów, a nawet posunął się dalej. Co jest przyczyną zachowania Juliana? Czy ktokolwiek, lub cokolwiek może na niego wpłynąć?

Christopher to przyjaciel Auggiego od najmłodszych lat. Kiedy mieszkali w jednym miejscu, ich rodziny bardzo się lubiły i często spotykały. Christopher był przyzwyczajony do wyglądu Augusta, a mimo to przyjaźń z chłopcem czasem przysparzała mu nieprzyjemności. Dlaczego jakiś czas po przeprowadzce ko...

× 3 | link |
@paulina0944
2018-12-05
10 /10
Przeczytane

Poznaliście już Augusta Pullmana i kilka innych postaci w "Cudownym chłopaku", ale czy wszystkich? Otóż nie, ta książka przybliży Wam jeszcze perspektywę Juliana, który dokuczał głównemu bohaterowie, Christphera jego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa i Charlotte, która miała się nim opiekować podczas jego pierwszego roku w szkole. Co oni mają do powiedzenia? Czy dzięki tej książce zmienicie nastawienie, do niektórych postaci?


Cudownego chłopaka czytałam już jakiś czas temu, ale nadal nie mogę o tej książce zapomnieć. To taka historia, która zmusza do myślenia. Zostaje w głowie czytelnika na długo. Ekranizacja do tego jest jeszcze lepsza! A czy ten dodatek był potrzebny? Powiem tak, w skrócie opowiem Wam o czym są dane historie i jak na mnie wpłynęły.

Pierwsza jest perspektywa Juliana. W pierwotnej historii go nie lubiłam, a jego matki to już w ogóle nie znosiłam. Tutaj tylko się to potwierdziło. Julian opowiada o całej piątej klasie, jak on przeżył pojawienie się nowego ucznia, co robił i jaki miał wtedy tok myślenia. Najbardziej zabolało mnie to, że te takie zachowanie wyniósł z domu, ponieważ jego rodzina nie nauczyła go tolerancji, tylko jeszcze podburzała nienawiść. Może ciut lepiej zrozumiałam jego postępowanie pod koniec, po opowieści babci, która mnie zniszczyła, ale i też dała nadzieje.

Dalej poznajemy Christophera, który podobał mi się w perspektywie Augusta. Akurat on opowiada wszystko podczas jednego dnia. Co się dzieje u niego t...

× 2 | link |
@oliwia_4
2022-09-02
7 /10
Przeczytane
@Ada_Kinga_Ganska
2021-12-27
10 /10
Przeczytane
MA
2021-02-22
8 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2020-09-02
7 /10
Przeczytane
@lupinkk
2020-04-11
10 /10
Przeczytane
@Oliwia_Antonina_Zalewska
2020-02-11
10 /10
Przeczytane
@Czytada
2019-02-06
10 /10
@Doris_2
2021-07-21
8 /10
Przeczytane
@Aleksandra_99
2018-11-24
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Bycie miłym jest pierwszym krokiem do okazywania życzliwości. To kapitalny początek.”
× 1
#
“Takie przerażające zdarzenia działają jak sygnał alarmowy, wiesz? Każą nam zastanowić się nad tym, co jest w życiu ważne. Nasza rodzina. Przyjaciele. Ludzie, których kochamy. ”
× 1
#
“Nie lubię wracać do przeszłości. Życie mamy przed sobą. Jeśli zbyt długo patrzymy za siebie, nie widzimy, dokąd idziemy!”
× 1
#
“Bywa tak, że nie znosimy tego, czego się boimy.”
× 1
#
“Rzeczywiście czasem warto zacząć od nowa. Zaczynanie od początku pozwala zastanowić się nad przeszłością, rozważyć wszystkie swoje działania i wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Jeśli nie p...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl