Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

R.J. Palacio
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.9 /10
Ocena 8.9 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie pozwala czytelnikom spojrzeć na świat Auggiego z trzech nowych punktów widzenia. Czytelnicy widzą go oczami Juliana, szkolnego rozrabiaki; Christophera, najstarszego przyjaciela; i Charlotte, nowej koleżanki. Te trzy opowieści dopełniają historię niezwykłego chłopca, jakim jest August Pullman. Są szczególnie cenne dla tych, którzy wciąż jeszcze nie chcą rozstać się z Auggiem i mają ochotę na kilka nowych opowieści o wyzwaniach codzienności i triumfie przyjaźni.
Data wydania: 2018-03-14
ISBN: 978-83-8125-170-9, 9788381251709
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 400

Autor

R.J. Palacio R.J. Palacio
Urodzona 13 lipca 1963 roku w USA (Nowy Jork)
R.J. Palacio to amerykańska autorka mieszkająca wraz z mężem, dwoma synami i dwoma psami na nowojorskim Brooklynie. Jej debiutancka powieść Cudowny chłopak, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6...

Pozostałe książki:

Cudowny chłopak Biały ptak Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie Pony Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi Biały ptak 365 dni cudowności. Księga wskazań pana Browne’a
Wszystkie książki R.J. Palacio

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kilka perspektyw i jedna historia, która tak naprawdę jest za każdym razem inna

4.04.2022

Jeśli ktoś z Was czytał "Cudownego chłopaka" to na pewno zna Augusta Pullmana — rezolutnego i niezwykle inteligentnego chłopca. Dziesięciolatek jest jednak trochę inny od swoich rówieśników — w wyniku genetycznej mutacji ma zdeformowaną twarz, przez co musi się mierzyć z różnymi trudnościami i nie akceptacją ze strony dzieci. Do szkoły przychodzi ... Recenzja książki Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie

@viki_zm@viki_zm × 12

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2022-04-04
9 /10
Przeczytane 2022 Książka papierowa Z biblioteki

Kilka perspektyw i jedna historia, która tak naprawdę jest za każdym razem inna

Jeśli ktoś z Was czytał "Cudownego chłopaka" to na pewno zna Augusta Pullmana — rezolutnego i niezwykle inteligentnego chłopca. Dziesięciolatek jest jednak trochę inny od swoich rówieśników — w wyniku genetycznej mutacji ma zdeformowaną twarz, przez co musi się mierzyć z różnymi trudnościami i nie akceptacją ze strony dzieci. Do szkoły przychodzi w piątej klasie i ładnie mówiąc wywraca do góry nogami życie uczniów z prywatnej szkoły Beechera. Autorka już na wstępie pisze, że książka nie jest kontynuacją losów Auggiego. Jak mówi sam tytuł, lektura opisuje trzy cudowne i bardzo różne od siebie historie dzieciaków, które z jakichś względów były związane z Augustem.

Julian to chłopiec, który od początku nie pałał sympatią do Auggiego i chociaż został wybrany przez pana Tushmana, by zaopiekować się nowym uczniem, postępował wręcz przeciwnie — wyśmiewał się z niego, zniechęcał kolegów do utrzymywania z nim kontaktów, a nawet posunął się dalej. Co jest przyczyną zachowania Juliana? Czy ktokolwiek, lub cokolwiek może na niego wpłynąć?

Christopher to przyjaciel Auggiego od najmłodszych lat. Kiedy mieszkali w jednym miejscu, ich rodziny bardzo się lubiły i często spotykały. Christopher był przyzwyczajony do wyglądu Augusta, a mimo to przyjaźń z chłopcem czasem przysparzała mu nieprzyjemności. Dlaczego jakiś czas po przeprowadzce ko...

× 3 | link |
@paulina0944
2018-12-05
10 /10
Przeczytane

Poznaliście już Augusta Pullmana i kilka innych postaci w "Cudownym chłopaku", ale czy wszystkich? Otóż nie, ta książka przybliży Wam jeszcze perspektywę Juliana, który dokuczał głównemu bohaterowie, Christphera jego najlepszego przyjaciela z dzieciństwa i Charlotte, która miała się nim opiekować podczas jego pierwszego roku w szkole. Co oni mają do powiedzenia? Czy dzięki tej książce zmienicie nastawienie, do niektórych postaci?


Cudownego chłopaka czytałam już jakiś czas temu, ale nadal nie mogę o tej książce zapomnieć. To taka historia, która zmusza do myślenia. Zostaje w głowie czytelnika na długo. Ekranizacja do tego jest jeszcze lepsza! A czy ten dodatek był potrzebny? Powiem tak, w skrócie opowiem Wam o czym są dane historie i jak na mnie wpłynęły.

Pierwsza jest perspektywa Juliana. W pierwotnej historii go nie lubiłam, a jego matki to już w ogóle nie znosiłam. Tutaj tylko się to potwierdziło. Julian opowiada o całej piątej klasie, jak on przeżył pojawienie się nowego ucznia, co robił i jaki miał wtedy tok myślenia. Najbardziej zabolało mnie to, że te takie zachowanie wyniósł z domu, ponieważ jego rodzina nie nauczyła go tolerancji, tylko jeszcze podburzała nienawiść. Może ciut lepiej zrozumiałam jego postępowanie pod koniec, po opowieści babci, która mnie zniszczyła, ale i też dała nadzieje.

Dalej poznajemy Christophera, który podobał mi się w perspektywie Augusta. Akurat on opowiada wszystko podczas jednego dnia. Co się dzieje u niego t...

× 2 | link |
@apo
2024-01-10
8 /10
Przeczytane
@monia04101997
2023-05-18
8 /10
Przeczytane Moja Kolekcja Książek
@oliwia_4
2022-09-02
7 /10
Przeczytane
@Ada_Kinga_Ganska
@Ada_Kinga_Ganska
2021-12-27
10 /10
Przeczytane
MA
@malinaDalcespuglio
2021-02-22
8 /10
Przeczytane
@tea.books.lover
2020-09-02
7 /10
Przeczytane
@lupinkk
@lupinkk
2020-04-11
10 /10
Przeczytane
@Oliwia_Antonina_Zalewska
2020-02-11
10 /10
Przeczytane
@Czytada
@Czytada
2019-02-06
10 /10
@Doris_2
2021-07-21
8 /10
Przeczytane
@Aleksandra_99
2018-11-24
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Bycie miłym jest pierwszym krokiem do okazywania życzliwości. To kapitalny początek.
Takie przerażające zdarzenia działają jak sygnał alarmowy, wiesz? Każą nam zastanowić się nad tym, co jest w życiu ważne. Nasza rodzina. Przyjaciele. Ludzie, których kochamy.
Nie lubię wracać do przeszłości. Życie mamy przed sobą. Jeśli zbyt długo patrzymy za siebie, nie widzimy, dokąd idziemy!
Bywa tak, że nie znosimy tego, czego się boimy.
Rzeczywiście czasem warto zacząć od nowa. Zaczynanie od początku pozwala zastanowić się nad przeszłością, rozważyć wszystkie swoje działania i wyciągnąć z nich naukę na przyszłość. Jeśli nie przeanalizujemy przeszłości, niczego się z niej nie nauczymy.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl