Czarodzieje wyobraźni

Eliza Leszczyńska-Pieniak
Czarodzieje wyobraźni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 Szare eminencje dzieciństwa, mistrzowie kreski, twórcy światów niebyłych i wysp wyobraźni. Ilustratorzy. Jedni mieszczą w pędzlu tęczę barw, innym wystarczy zaczarowany ołówek, piórko, odrobina tuszu. Różnią ich techniki, upodobania stylistyczne i stosunek do tekstu. Łączy przekonanie, że poprzez książkę kształtują osobowość dziecka. Kontakt z estetyczną ilustracją, widok dobrze narysowanej postaci i doskonałej kompozycji, to przecież pierwsze lekcje sztuki, które dostajemy już w dzieciństwie. To dlatego tak ważne jest, by autorami tych prac byli MISTRZOWIE.
 Moja książka nie ma ambicji, by pokazać wszystkich ilustratorów, nie skupia się też tylko na warsztacie artysty, pokazuje człowieka, jego trudne wybory, sukcesy a czasem porażki. Uświadamia, że żyją lub żyły obok nas niezwykłe, egzotyczne ptaki, artyści o nieprzeciętnych zdolnościach, żeby oglądać ich prace, nie trzeba jeździć do muzeów rozsianych po Europie. Wystarczy otworzyć książkę. 
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-65444-46-2, 9788365444462
Wydawnictwo: Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Kategoria: Sztuka
dodana przez: abdita

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czarodzieje wyobraźni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarodzieje wyobraźni. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl