Czas ucieka

Wiesława Maciejak
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Czas ucieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Z fabularnym rozmachem opowiedziana historia o tym, że nie ma miłości bez zaufania i że warto walczyć o swoje szczęście… Miłość Teresy i Ksawerego kwitnie. Jednak nagła decyzja Ksawerego o podróży do Londynu w sprawach, jak twierdził, zawodowych zmienia plany narzeczonych i zmusza ich do przesunięcia daty ślubu. Choć odłożony ślub w końcu dochodzi do skutku, a powód wyjazdu wkrótce się wyjaśnia, jego konsekwencje burzą spokój Teresy. Nieoczekiwanie pojawia się dziecko, które komplikuje życie małżonków. Czas ucieka, a bohaterowie powieści A życie się toczy dopisują kolejne lata i kolejne wydarzenia do swoich losów. „Moje życie było banalne. Lata powojenne – trudne i biedne. Potem małżeństwo, macierzyństwo, praca zawodowa, niedająca satysfakcji. Przejście na emeryturę pozwoliło mi zająć się pisaniem, początkowo były to krótkie wspomnienia, opowiadania, wreszcie nabrałam odwagi i napisałam powieść, a właściwie dwie. Może mój przypadek doda otuchy seniorom, którzy często uważają, że w starszym wieku – już tylko nuda, smutek i oczekiwanie...” (Wiesława Maciejak, autorka A życie się toczy)
Data wydania: 2018-08-09
ISBN: 978-83-8123-313-2, 9788381233132
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Cykl: A życie się toczy, tom 2
Kategoria: Powieść polska
Stron: 324

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czas chyba uciekł autorce.

22.01.2021

Jak sama autorka pisze we wstępie pierwszą część „ A życie się toczy” napisała już chwilę temu i zawarła w powieści historię Marianny młodej dziewczyny, która wykorzystał dziedzic z pobliskiego majątku. Poznajemy później losy młodej matki borykającej się z biedą i brakiem jakichkolwiek warunków do życia. Obecna część opowiada o Teresie wnuczce ... Recenzja książki Czas ucieka

@agulkag@agulkag × 8

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@agulkag
2021-01-22
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas ucieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

A życie się toczy
A życie się toczy
Wiesława Maciejak
8/10
Dziedzic Wólki Podleśnej, pan Kazimierz Bilski, miał dwie pasje: kobiety i konie. Efektem jego gorąc...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl