Czas wolny Konsument rynek Marketing

Anna Dąbrowska
Czas wolny Konsument rynek Marketing
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podjęcie przez autorki tematyki czasu wolnego w kontekście szerokich związków rynkowo-konsumenckich uważam za niezwykle trafne, użyteczne i aktualne. Można wręcz stwierdzić, że tematyka ta jest nieobecna na rynku wydawniczym. Równolegle z tą informacją konieczne jest podkreślenie, że przemiany ekonomiczno-społeczne określane jako transformacja polskiej gospodarki stworzyły nowe odniesienia dla szeroko rozumianej kategorii czasu wolnego. (...)

Temat traktuję jako ważne przedsięwzięcie naukowe, ale także istotny element edukacyjny ze względu na potrzebę uświadamiania następujących zmian w gospodarowaniu czasem wolnym i podejmowaniu w tym zakresie racjonalnych decyzji. Przyjęta przez autorki struktura opracowania oraz koncepcja ujęcia wyraźnie zorientowana jest na atrakcyjność dla czytelników. W strukturze ujęcia tematu z natury rzeczy eksponuje się tematykę ekonomiczną. Zwraca się uwagę na czas jako dobro o ograniczonej dostępności, podkreśla się suwerenne możliwości wykorzystania czasu przez konsumentów, itp. Ale wszystkie te związki osadzone są w argumentacji społeczno-psychologicznej objaśniającej nie tylko możliwości i kryteria wyborów konsumenckich, ale także interpretacje syntetyczne odnoszące się do specyfiki procesów decyzyjnych konsumentów na konkretnych rynkach.(...) Prof.dr hab. Marian Strużycki

Recenzowane opracowanie ma charakter studium teoretyczno-empirycznego przewidzianego dla studentów różnych uczelni oraz osób interesujących się problematyką rynku i konsumpcji, czy to dla celów naukowych lub biznesowych.

Zdając sobie sprawę z wzrastającej roli czasu wolnego w życiu każdego współczesnego człowieka i całych społeczeństw, autorki zamierzały ukazać najistotniejsze aspekty czasu wolnego w ich rynkowych powiązaniach. Autorkom towarzyszyło przy pisaniu tej książki przeświadczenie, iż niezbędne jest podjęcie próby kompleksowego interdyscyplinarnego rozpatrywania związków czasu wolnego z tworzącą się w naszym kraju rzeczywistością.

Zasadność tego przedsięwzięcia autorskiego jest w pełni celowa, zarówno dla badań rynku i konsumpcji jak i możliwości korzystania tej wiedzy w działalności gospodarczej.(...) Prof. dr Teresa Pałaszewska- Reindl

Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88170-53-9, 9788388170539
Wydawnictwo: K.E. Liber

Autor

Anna Dąbrowska Anna Dąbrowska Urodzona w Inowrocławiu, pełnoetatowa mama i żona, właścicielka najbardziej leniwego kota na świecie. Od zawsze marzyła, żeby pisać. Lubi zaskakiwać zakończeniami swoich powieści. Jej autorskie motto brzmi: zawsze stawiam na emocje, co bardzo cenią ...

Pozostałe książki:

W deszczu Czas na ciszę Kochaj mnie szeptem Zamień mnie w krzyk Nasza melodia
Wszystkie książki Anna Dąbrowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czas wolny Konsument rynek Marketing aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czas wolny Konsument rynek Marketing. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe