Czas zaślepionych

Marcin Halski
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Czas zaślepionych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

W świecie, w którym po przekroczeniu pewnego wieku wszyscy podlegają dziwnej klątwie zwanej zaślepieniem, każdy dzień życia jest na wagę złota.
Dzięki zbiegowi okoliczności splatają się losy grupy osób. Pewnego dnia młody Heni, który wychował się na ulicy, poznaje tajemniczego uciekiniera. Mężczyzna wydaje się odporny na zaślepienie. Wkrótce nieznajomy zabiera Heniego w długą podróż, mającą na celu zdobycie lekarstwa na klątwę. Na swojej drodze spotykają także młodą dziewczynę, która może być kluczem do sukcesu ich misji.

Czy znalezienie antidotum, okupione wieloma ofiarami, przyczyni się do ocalenia całej populacji? Jak daleko można się posunąć, ile reguł złamać i jak wiele trzeba wybaczyć, by ocalić ludzkość? A co, jeśli to my jesteśmy potworami, a zaślepienie jest słuszną karą za nasze przeszłe czyny?
Data wydania: 2023-02-02
ISBN: 978-83-67448-08-6, 9788367448086
Wydawnictwo: HM
Kategoria: Fantasy
Stron: 334
dodana przez: landrynkowa

Autor

Marcin Halski Marcin Halski
Urodzony w 1986 roku w Polsce (Piekary Śląskie)
Urodził się w Piekarach Śląskich i mieszkał tu przez ćwierć wieku. Niektórzy mówią, że jest niepoprawnym marzycielem. Jednak Ci, którzy go znają twierdzą, że powinien urodzić się w innym, równoległym świecie. Ukończył filozofię, pracował w różnych s...

Pozostałe książki:

Chrystusowa ziemia Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą Laleczki Miłość w czasach rozkładu
Wszystkie książki Marcin Halski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Czas zaślepionych" Marcin Halski - opinia

17.02.2023

Zombie!!! Takie właśnie było moje pierwsze skojarzenie, gdy ujrzałam stwora z okładki. I aż zaświeciły mi się oczy z zachwytu. Ostatnio mam straszną fazę na zombiaki i dziejącą się właśnie w takim postapokaliptycznym świecie akcję. I nie będę nikomu ściemniać, że nie liczyłam po cichu, iż Marcin Halski zaspokoi tę potrzebę. Jak to zwykle b... Recenzja książki Czas zaślepionych

Super mroczną fantastyka

27.02.2023

Myślisz, że gdybyś znał* przybliżony czas własnej śmierci przeżył*byś swoje życie inaczej? Ja nie wiem, ale podejrzewam, że odważyłbym się na kilka rzeczy, na które ciężko mi się zdecydować. Natomiast ludzie w najnowszej książce Marcina Halskiego wiedzieli, że śmierć zajrzy im w oczy około czterdziestego roku życia. Właściwie to raczej wyjrzy im ... Recenzja książki Czas zaślepionych

A gdyby tak świat zmierzał ku zagładzie...

7.03.2023

"Czas zaślepionych" Marcina Halskiego jest lekturą zupełnie inną od tych których dotąd czytałam. Wzięłam się za tę książkę od razu po przeczytaniu "Kosiarzy" i rzucił mi się wielki dysonans dzielący te dwie powieści. Ludzkość jest przeklęta. Każdy przeżyty dzień jest na wagę złota. Po przekroczeniu pewnego wieku człowiek zmienia się w potwora, kt... Recenzja książki Czas zaślepionych

Zaskakująca fabuła.

31.01.2023

Czy mając świadomość, że Wasze życie skończy się najprawdopodobniej jeszcze przed czterdziestym rokiem życia i to w drastyczny sposób, bylibyście w stanie czerpać radość z danego Wam czasu? Pewien młody chłopiec wychowujący się na ulicy, poznaje kogoś, kto wydaje się być w połowie zaślepionym, ale jednak nie popadł w szaleństwo. Heni nie mając nic... Recenzja książki Czas zaślepionych

Moja opinia o książce

Opinie

@Spizarnia_ksiazek
2023-02-10
Przeczytane

Lubicie książki w klimacie postapo?
„Tu o przeszłości szybko się zapominało, a o jutrze lepiej było nie myśleć.”

Wyobraź sobie, że świat, jaki znasz przestaje istnieć. Tajemnicza plaga Zaślepienia rozprzestrzenia się opanowując wszystkie żywe istoty. Ci którym udało się przetrwać, starają się zacząć od nowa, ucząc się żyć w nowych warunkach, pozbawieni technologii i udogodnień. Każdy dzień to walka o przetrwanie i strach przed przyszłością. Pewne jest tylko, że zbliżając się do granicy czterdziestu lat stopniowo zmienisz się w krwiożerczą bestię. Obdartą z człowieczeństwa kierującą się pierwotnym instynktem i rządzą krwi. Chaos, niepewność, strach.
Nie ma ratunku.
Nie ma nadziei.

Heni wychowanek ulicy poznaje tajemniczego mężczyznę. Los splata ich ścieżki w przypadkowy sposób. Wyruszają w podróż, chcąc zakończyć to szaleństwo i znaleźć antidotum. Czy istnieje lek?

Mroczna wizja świata z gęstą atmosferą, która przyprawia o zimny dreszczyk emocji i wrzyna się w pamięć. Poza klimatem, ujął mnie język autora, który w obrazowy sposób przedstawił duszne śmierdzące zgnilizną i przerażające otoczenie. Towarzyszymy w wyprawie, gdzie przeszkodą jest nie tylko z nieustanne zagrożenie, ale również i pędzący czas. To powieść na bardzo dobrym poziomie, która poraża realizmem i wciąga bez reszty. Już teraz z niecierpliwością czekam na kontynuację.

× 2 | link |
@beata.karbownik
2023-02-26
Przeczytane

To moje drugie spotkanie z twórczością Marcina Halskiego.
Ale tym razem zupełnie inny gatunek literacki.
Postapo plus fantasy i groza.

Jak się tu odnalazłam?
Zacznijmy od początku, zaintrygowała mnie okładka i tytuł.
A cóż mamy w środku?

Każdy człowiek po osiągnięciu pewnego wieku, czyli czterdziestu lat, przemienia się w Zaślepionego.
Trzeba uważać na każdego kto zaczyna przemianę,gdyż potem robi się bardzo niebezpiecznie, a przemiana trwa trzy dni.
Świetnie poprowadzona akcja, w tym podział książki na trzy części, sprawiła że ciężko było się oderwać od lektury.
Nie było łatwo przewidzieć co się stanie dalej, i jak potoczą się losy bohaterów.

Największym "rozczarowaniem" jest zakończenie.
Ale absolutnie nie było to negatywne rozczarowanie.
Po prostu autor zostawił mnie jako czytelnika z wciąż niezakończoną akcją i teraz pozostaje mi jedynie czekać cierpliwie na kontynuację .
W międzyczasie będę sobie nadrabiała kolejne książki Pana Halskiego, gdyż przyznam szczerze bardzo polubiłam jego styl pisania :-)

× 1 | link |
@krzychu_and_buk
2023-03-17
6 /10
Przeczytane
@pola841
2023-03-07
6 /10
Przeczytane
@chomiczek71
2023-02-27
9 /10
Przeczytane
@Katarzyna_Wasowicz
2023-02-17
6 /10
AG
2023-01-31
9 /10

Cytaty z książki

“..poczuć się przez chwilę szczęśliwy, pozwalając, by niepewność odeszła w niepamięć. To nic, że wyłącznie na moment-tylko teraźniejszość miała nadal swoją wartość. Tu o przeszłości szybko się ...”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl