Laleczki

Marcin Halski
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Laleczki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Zniszczenie… budzi mroczne siły, które powrócą po zemstę. Czy Głównemu Czyścicielowi uda się odkryć, kto stoi za przebudzoną mocą? Czy fala zabójstw zostanie powstrzymana, zanim rozszerzy się na całe Cesarstwo? I czy śmiertelnik jest w stanie skutecznie walczyć z demonami? A może by zwyciężyć, będzie musiał… stać się jednym z nich?
Data wydania: 2021-10-26
ISBN: 978-83-959904-7-2, 9788395990472
Wydawnictwo: HM
Kategoria: Fantastyka
Stron: 305

Autor

Marcin Halski Marcin Halski
Urodzony w 1986 roku w Polsce (Piekary Śląskie)
Urodził się w Piekarach Śląskich i mieszkał tu przez ćwierć wieku. Niektórzy mówią, że jest niepoprawnym marzycielem. Jednak Ci, którzy go znają twierdzą, że powinien urodzić się w innym, równoległym świecie. Ukończył filozofię, pracował w różnych s...

Pozostałe książki:

Chrystusowa ziemia Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą
Wszystkie książki Marcin Halski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Marcin Halski, Laleczki, opinia

18.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Akcja powieści rozgrywa się w odległej zamorskiej krainie Harwyn, która przed laty została podbita przez wojska cesarskie. Nowi władcy, traktujący jej ziemie i mieszkańców jak łup wojenny, bezzwłocznie przystąpili do unifikacji kraju. Zakazano wszelkich wierzeń, rozpoczęto mordowanie kapłanów i szamanów. Wbrew oczekiwaniom zwycięzców brutalne pogr... {} Recenzja książki Laleczki

@SFsince2018@SFsince2018 {}× 2

VOODOO I RELIGIJNY CZYŚCICIEL

26.11.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Odebranie z paczkomatu powieści "Laleczki" było ostatnią rzeczą, którą zrobiłem nim, na prawie dwa tygodnie, choroba zwaliła mnie z nóg i wtrąciła do łóżka. Przez ten czas jakoś niespecjalnie miałem ochotę na lektury, co dla mola książkowego było dodatkową udręką. Pozostały jedynie durne, mało wymagające filmy, które nie tylko wypełniały przeciąga... {} Recenzja książki Laleczki

Moja opinia o książce

Opinie

AG
2021-12-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Horens na rozkaz Cesarza ponownie obejmuje stanowisko Głównego Czyściciela i ma za zadanie wrócić na niegdyś splądrowane ziemie Harwyn. Jest to ostatnie miejsce do którego mężczyzna chce się udać, jednak nie ma możliwości sprzeciwić się rozkazowi. Wyrusza w niebezpieczną podróż by stanąć oko w oko z niesamowitą mocą czerpaną ze śmierci i niewyobrażalnego cierpienia. Będąc na miejscu, wraz z maginią przydzieloną mu do pomocy próbują zlokalizować i zniszczyć źródło zła. Staje się to niezwykle trudne, tym bardziej że na każdym kroku giną ludzie, po których zostają jedynie złożone w ofierze zmasakrowane ciała i przerażające laleczki voodoo które wydają się oddychać. Czy jedynym sposobem na powstrzymanie ściganych istot jest zmiana w jednego z nich?

Wielokrotnie spotkałam się z opiniami osób, które nie czytają polskiej fantastyki, gdyż uważają, że nasi autorzy sobie z nią nie radzą. Marcin Halski jest jednym z przykładów udowadniających, jak bardzo mylne jest takie podejście.
"Laleczki" to rewelacyjna książka wciągająca w obezwładniający świat voodoo, nieznanej, a tym samym przerażającej magii i walki dobra ze złem. Tylko czy tak naprawdę walka po stronie "dobra" jest słuszna? Horens może i miał za zadanie wytropić i zlikwidować istoty niosące śmierć i zniszczenie, jednak tak naprawdę Cesarz nie robił tego dla dobra ludności tylko ze swojej obsesyjnej chęci posiadania nowych terenów i nie tylko.
Klimat jaki zafundował nam autor pozwala mocno wciągnąć się ...

{} | link |
ON
2022-01-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cesarstwo podbija nowe tereny. Czyściciele mają dużo pracy, ponieważ usuwają wszystkie ślady wierzeń i religii z podbijanych terenów. Jednak mroczne siły będą chciały się zemścić na Cesarstwie. Były Główny Czyściciel Horens otrzymuje zadanie, aby dowiedzieć się kto stoi za obudzeniem się mrocznych mocy.

Bardzo rzadko sięgam po fantastykę, a później zastanawiam czemu tak się dzieje, skoro ją lubię.

Na “Laleczki” zwróciłam uwagę przez okładkę, strasznie mi się podoba. A po przeczytaniu opisu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Mamy tutaj elementy horroru, czyli bardzo krwawe i brutalne sceny morderstw, ale też i fantastyki, mroczne moce, magia. No i nawiązanie do laleczek voodoo, chyba każdy o nich słyszał, osobiście nie chciałabym żadnej znaleźć.

Ta mieszanka sprawiła, że bardzo wciągnęłam się w losy Horensa i Merind (Cesarki Mag). Do tego styl Autora bardzo mi się spodobał i przez książkę płynęłam, mimo tych brutalnych opisów.

Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Cesarstwa i Horensa, ale takie zakończenia nie spodziewałam się.

Jednak mam malutki niedosyt. Zaczynając czytać miałam nadzieje, że książkabardziej mnie przestraszy, liczyłam, że będę bała się iść po ciemku do wc 😅 Niestety nic takiego się nie stało, a czytam przede wszystkim wieczorami i gdy mąż z dzieckiem już śpią, a wtedy wszystko odbiera się inaczej.

Czytając “Laleczki” stwierdziłam, że nie chciałabym żyć w świecie, gdzie wszystko jest tak...

{} | link |
@potarganerude
2022-01-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@SFsince2018
2021-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@mrocznestrony
2021-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Laleczki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl