Czasem czuły, czasem barbarzyńca

Tomasz Kwaśniewski, Jacek Masłowski
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Czasem czuły, czasem barbarzyńca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.6 /10
Ocena 6.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Przewodnik po męskości - pisany przez mężczyzn dla mężczyzn. Kim jest współczesny mężczyzna, a kim chciałby być? Jak postrzegają samych siebie, a jak widzą ich kobiety? Jaki wpływ na bycie mężczyzną mają ojcowie, a jaki matki? Co znaczy być „wyraźnym” mężczyzną? Czym jest „długa, ciemna noc penisa”? Co kryje się za ucieczką w pracę, a co za podniesieniem ręki na partnerkę? Tomasz Kwaśniewski - reporter "Dużego Formatu", autor m.in. "Dziennika ciężarowca" i Jacek Masłowski - psychoterapeuta, coach, jeden z założycieli Fundacji Masculinum rozmawiają o tym jak być mężczyzną w naszych czasach : o ojcu, o miłości, o dojrzewaniu, o seksie, rodzicielstwie, pracy, zdrowiu. Ta szczera - chwilami boleśnie – męska rozmowa zaskakuje, bulwersuje i obala stereotypy - zdziwi mężczyzn, oburzy kobiety, a wszystkich razem z całą pewnością poruszy.
Data wydania: 2016-10-27
ISBN: 978-83-268-2480-7, 9788326824807
Wydawnictwo: Agora
Stron: 248
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Tomasz Kwaśniewski
Urodzony 3 października 1973 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Kwaśniewski - reporter Dużego Formatu, autor "Dziennika ciężarowca", "Dziennika taty", książki dla dzieci: "Jedno oko na Maroko", reporterskiego śledztwa w sprawie wróżek, jasnowidzów i egzorcystów: "W co wierzą Polacy", oraz wspólnie z Jacki...

Pozostałe książki:

Czasem czuły, czasem barbarzyńca Dziennik ciężarowca Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei W co wierzą Polacy? 44 - Antologia komiksu Jedno oko na Maroko Dziennik Ciężarowca - audiobook Dziennik taty Komiks W-Wa Made in Poland. Antologia reporterów Dużego Formatu Pismo. Magazyn opinii, nr 5 (17) / maj 2019 Tłuste życie Znowu będę milionerem Drużyna A (A)
Wszystkie książki Tomasz Kwaśniewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak być prawdziwym mężczyzną?

18.05.2020

Dwóch mężczyzn, dziennikarz i psychoterapeuta, rozmawia o męskości, o jej kryzysie, o tym, że zdecydowana większość mężczyzn odbierana jest przez kobiety, jako 'niewyraźni', mało męscy. Także o olbrzymiej i niedocenianej roli ojców w wychowaniu chłopców, o znaczeniu męskich przyjaźni, o męskiej seksualności. Zacznijmy od tego, czym jest męskość w... Recenzja książki Czasem czuły, czasem barbarzyńca

@almos@almos × 9

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Renax
2020-07-18
8 /10
Przeczytane Wywiady-rzeki

Naprawdę niezła rozmowa dwóch facetów, z których jeden jest terapeutą i szczęśliwym ojcem, synem i mężem o męskości. Dowiedziałam się, że kobiety często kastrują swoich mężów, synów psychicznie. Wiele było o dojrzewaniu, o braniu odpowiedzialności, o tym jaki jest współczesny mężczyzna. O ojcostwie też było i o tym, że teraz ze świecą w ręku szukamy dzieci obecnych ojców. Więcej jest tych nieobecnych. Problemy psychiczne, jakie z tym się wiążą opisuje nasz rozmówca. I nie są to tylko problemy z brakiem wzorca, ale często traumatyczne przeżycia synów, którzy zostali w domu z matką, którą opuścił mąż. Przerażające. Opowiada też o tym, że trzeba 'opuścić matkę swoją'... żeby móc stworzyć związek z żoną. I żeby pozwolić mężowi mieć kumpli... (widać, że pisał to facet....).
Bardzo dobra książka, dająca do myślenia.

× 13 | link |
@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane E-book Ekonomia_psycho-socjologia_1

"Czasem czuły czasem barbarzyńca" to rozmowa dziennikarza z psychoterapeutą. To taki przelot nad męską egzystencją, z punktu widzenia mężczyzn, pisana dla mężczyzn. Jest o relacji z rodzicami, dojrzewaniu, relacji z kobietami, dziećmi i o kryzysach różnej natury.

Rola społeczna, jaką współczesność przypisuje mężczyznom jest dość niejednoznaczna. Okazuje się, że męskie życie to nie bajka. Część przyczyn tkwi w nim samym, część to różne uwarunkowania społeczne. W tej formie to banał, ale liczne przykłady przedyskutowane w książce pokazują subtelności wieloznacznych relacji, w które wchodzi mężczyzna. Dostajemy sporo obserwacji przyczyn i skutków różnych zjawisk i zachowań.

W szczególność, sporo miejsca poświęcono na opisanie relacji z kobietami. Od męskiego narodzenia matka staje się przewodnikiem, tak z definicji. Jeśli jest to samotna matka, syn chowany jest często na narcyza. Z czasem oboje tworzą swój zdeformowany świat, gdzie brak męża matki i żony syna konstytuuje, z reguły niezdrowy dla obu stron, duet. W nim matka dominuje, a syn czasem wybuchając, rani ją boleśnie. Niewiele jest gorszych rzeczy, które może spotkać przyszłego mężczyznę, jak brak ojca i nadopiekuńcza matka.

Stąd rola ojca, niezbędna szczególnie nastolatkowi, ma dać podstawy jego poprawnych zachowań, stworzyć z niego, przez przykład relacji rodziców, 'dobrą partię' na przyszłego męża. Bardzo subtelnie i w sposób wyważony, opisali autorzy relacje dorastającej córki z ojcem. S...

× 6 | link |
@MLB
2021-06-23
7 /10
Przeczytane

Bardzo dobra książka. Nominalnie o mężczyznach, choć pojawiają się w niej kobiety, nawet dość często.
Niestety, znikają, jak sen złoty, gdy ich obecność staje się niewygodna.
I pytanie, skąd brać tę męską grupę wsparcia, tych "mądrych, doświadczonych, myślących" mężczyzn, skoro tresura społeczna trwa tyle tysięcy lat?
Wyłapałam też kilka niekonsekwencji, np.: reakcja ojca ( "To nie wiesz, co z tym zrobić?") jest przedstawiana jako pozytywna w kontrze do miękkiej reakcji matki, innym razem - jako negatywna, w kontekście tworzenia "betonu" emocjonalnego.

× 2 | link |
@Zorg
@Zorg
2024-02-14
1 /10
@dreambooks25
@dreambooks25
2020-10-19
7 /10
Przeczytane
@Vemona
2020-08-20
7 /10
Przeczytane 2020 zakupy Mam Psychologia/ socjologia 2020
@almos
2020-05-18
8 /10
Przeczytane ebook psychologia

Cytaty z książki

O nie! Książka Czasem czuły, czasem barbarzyńca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl