W co wierzą Polacy?

Tomasz Kwaśniewski
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
W co wierzą Polacy?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.7 /10
Ocena 6.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Cała prawda o polskim rynku usług magicznych.

Co siódmy Polak odwiedził wróżkę, ponad połowa czyta horoskopy, a jeden na sześciu jest przywiązany do magicznego amuletu. W internecie z łatwością możemy znaleźć oferty magicznych rytuałów: zapewniających rzucenie palenia, wypędzanie złych duchów z mieszkania, a nawet rzucenia klątwy. Tomasz Kwaśniewski, nagradzany reporter, w tej książce po raz pierwszy ujawnia ukryte wierzenia Polaków. Sprawdza, jak to możliwe, że w XXI wieku w nowoczesnym kraju nad Wisłą ludzie wciąż korzystają z usług wróżek i jasnowidzów, leczą się u guślarek i szeptuch, piją miłosne napary i zaczarowaną wodę? Dlaczego tak wiele osób szuka pomocy u egzorcystów? By to zrozumieć, autor ruszył śladem osób zajmujących się magią, był w ich gabinetach i domach. Zadał pytania, które większość ludzi bałaby się zadać. Poddał się rytuałom magicznym, uczestniczył w sabatach i poszukiwaniach duchów, rzucił też klątwę na znanego w Polsce profesora.

Wydanie 1 - Wyd. Znak
Data wydania: 2019-03-11
ISBN: 978-83-240-5544-9, 9788324055449
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 380

Autor

Tomasz Kwaśniewski Tomasz Kwaśniewski
Urodzony 3 października 1973 roku w Polsce (Warszawa)
Tomasz Kwaśniewski jest polskim dziennikarzem prasowym i radiowym, który oprócz licznych felietonów i reportaży ma na swoim koncie także kilka książek. Oprócz zbiorów artykułów opublikowanych wcześniej na łamach gazet, jak „Tłuste życie” i „Znowu bę...

Pozostałe książki:

Dziennik ciężarowca 44 - Antologia komiksu Niepewność. Rozmowy o strachu i o nadziei Czasem czuły, czasem barbarzyńca
Wszystkie książki Tomasz Kwaśniewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Uwierz w ducha

22.11.2020

Pisze Kwaśniewski w tej książce o wróżkach, astrologach i temu podobnych ludziach, pewnie masa Polaków im wierzy, ale bardzo wielu nie (ja nie), badania pokazują, że co najmniej połowa nie wierzy, więc tytuł książki jest nieco mylący. Spotyka się autor z wróżkami i jasnowidzami, cierpliwie wysłuchuje ich zwierzeń na temat duchów, przyszłości swoje... Recenzja książki W co wierzą Polacy?

@almos@almos × 15

Magia- czary- klątwa...

15.01.2021

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, o którym oczywiście wcześniej słyszałam. Tomasz Kwaśniewski wspomina, że podczas pracy nad książką: Stawiano mi karty, sporządzano horoskopy, oczyszczano mnie jajem, wysyłano w poszukiwaniu duchów. Czy wiecie, że znaczna część z nas wciąż wierzy w gusła i zabobony? Przynajmniej tak wynika z tej ksią... Recenzja książki W co wierzą Polacy?

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-01-15
7 /10
Przeczytane
@almos
2020-11-22
7 /10
Przeczytane ebook reportaż/literatura faktu
@Vernau
2023-06-04
6 /10
Przeczytane Literatura faktu

Cytaty z książki

O nie! Książka W co wierzą Polacy?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl