Czekając na Armagedon

Grażyna Stachowicz
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Czekając na Armagedon
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Gdy świat, który znasz przestaje istnieć – nie działa telewizja, Internet i telefony – świat pogrąża się w chaosie. Twoje doczesne życie wywraca się do góry nogami. Nie ma już ciepłej wody w kranie i ogrzewania. Prąd nie płynie już w gniazdku na ścianie. Nadchodzi Armagedon. Czy jesteś na to gotowy?

Gdy ludzie których znasz, szanujesz i kochasz, okazują się twoimi wrogami… Gdy musisz walczyć o przetrwanie a najprymitywniejsze instynkty biorą górę nad rozsądkiem i uczuciami…


Jak zawiłe są ludzkie dusze i co kryje w sobie siła społecznego przywiązania? Czy jedyną ucieczką jest wiara i czy Bóg jest w stanie uchronić cię od złego? Czy ma znaczenie czyj to Bóg? Mój? Twój? Jakie wspólne cechy wykazują ludzie w obliczu katastrofy?
Data wydania: 2020
ISBN: 978-83-65461-71-1, 9788365461711
Wydawnictwo: ASGRAF
Kategoria: Powieść polska
Stron: 172
dodana przez: agulkag

Autor

Grażyna Stachowicz Grażyna Stachowicz Grażyna Stachowicz, autorka książki Czekając na Armagedon, nie planowała pisać książki, jednak w ciągu 30 lat przynależności do Świadków Jehowy, zauważyła, że wszelkie informacje o tej grupie wyznaniowej przedstawiane w mediach są skrajne – idące w ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czasy ostateczne w uniwersalnym wydaniu.

13.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pierwsza rzecz jaka przykuwa uwagę, to na pewno jest okładka. A na niej obrazek w stylu akwarelki przedstawiający górski szlak, a na nim wędrujących ludzi. Ci, ktorzy mają w nogach kilometry tatrzańskich czy beskidzkich szlaków będa pewnie oczekiwać relacji o wyprawie w góry. Ale ta niewielka objętosciowo książka nie jest poświęcona górom, choć ki... {} Recenzja książki Czekając na Armagedon

@agulkag@agulkag {}× 8

Moja opinia o książce

Opinie

LA
2021-08-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Książka opisuje losy kilku rodzin Świadków Jehowy, którym przyszło żyć w bardzo burzliwych czasach. Ogólnoświatowy rząd delegalizuje wszystkie religie jako źródło zniewolenia i konfliktów międzyludzkich. Każdy, kto nie wyrzeknie się wiary, poniesie surowe konsekwencje, z karą śmierci włącznie.

Idealnym schronieniem wydaje się być, leżące daleko od miasta, gospodarstwo rodziny Kowalskich. Kilka rodzin trafia tam, by przeczekać okres ucisku. Liczą na to, że niedługo nadejdzie koniec świata, a dla nich rozpocznie się nowe życie w raju na ziemi. Niestety życie ich zaskakuje. Koniec nie nadchodzi, a warunki bytowe stają się coraz trudniejsze. Z dnia na dzień coraz większy wysiłek muszą wkładać w codzienność, aby przetrwać.

Autorka bardzo ciekawie opisuje różne ludzkie charaktery, a także zmiany, jakie zachodzą w człowieku pod wpływem ciężkich sytuacji. Postaci są różnorakie, każda boryka się z innymi problemami,każda musi dźwigać ciężar swoich trudnych decyzji. W różnym również stopniu wpływają na nie nowe okoliczności,w jakich się znalazły.

Generalnie pomysł na książkę był ciekawy. Autorka, jako, że sama należała wiele lat do organizacji Świadków Jehowy, podaje nam wiele szczegółów dotyczących tej religii. Mnie jednak przytłaczały fragmenty, w których pojawiało się dużo cytatów z biblii i nazwiązań do treści religijnych. Mimo, iż Pani Grażyna podkreśla że książka jest "o ludziach, nie o religii", to czytając, ciężko było mi to rozdzielić.
Niest...

{} | link |
@zhowerli
2021-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@agulkag
2021-05-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czekając na Armagedon. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl