Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?

Dariusz Kaliński
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Poznaj prawdę o rzekomym wyzwoleniu Rzeczpospolitej Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele. O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych. Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów. Bilans, o którym nie wolno zapominać.
Data wydania: 2017-04-26
ISBN: 978-83-240-4194-7, 9788324041947
Wydawnictwo: Znak
Seria: Ciekawostki historyczne.pl
Kategoria: Historia Polski
Stron: 304
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dariusz Kaliński Dariusz Kaliński Specjalista od II wojny światowej i działań sił specjalnych, a także jeden z najpoczytniejszych w polskim internecie autorów z tej dziedziny. Od 2014 roku stały publicysta "Ciekawostek historycznych.pl". Wielbiciel zlotów militarnych, zespołu Dżem i...

Pozostałe książki:

Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski Bilans krzywd. Jak naprawdę wyglądała niemiecka okupacja Polski Przedwojenna Polska w liczbach Czerwony najazd. Prawda o tym, jak Rosjanie wbili nam nóż w plecy we wrześniu 1939 roku Awanturnicy i bohaterowie Twierdza Warszawa
Wszystkie książki Dariusz Kaliński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski? nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@piotr_osowski
2020-05-13
7 /10
Przeczytane 03. II Wojna Światowa

Przerażające, wstrząsające jest to co działo się po wkroczeniu "wyzwolicielskiej" Armii Czerwonej. Z racji zainteresowania II Wojną Światową nie sposób było nie natrafić w różnych źródłach na opisy wyczynów zarówno poszczególnych czerwonoarmistów jak i działań bardziej zinstytucjonalizowanych, czyli planowanych i dokonywanych na zlecenie władzy radzieckiej. Jednak książka "Czerwona zaraza" to jest na prawdę mocne uderzenie. Opisy najgorszych okropieństw zebrane i podane w pigułce. To lektura z gatunku "tych mocniejszych".

× 8 | link |
@mala_mi
2022-06-03
4 /10
Przeczytane 2022

Książka opowiadająca o poczynaniach żołnierzy armii czerwonej po wkroczeniu do Polski w 1944 r. Sprawa do dziś budzi spore emocje, bo przez jednych uznawani są za wyzwolicieli a drudzy mówią o kolejnych okupantach. Cóż, po przeczytaniu nie można mieć wątpliwości, jaki stosunek do żołnierzy radzieckich ma autor. Książka ma nie tyle poszerzyć wiedzę o tym okresie, co raczej zagrać na emocjach poprzez opisy, często bardzo szczegółowe, postępowania rosyjskich wojaków wobec Polaków. Jednocześnie, sięgając do opracowań i literatury z tamtego okresu, autor opiera się zwłaszcza na wspomnieniach i relacjach, co sprawia, że historia przekazana jest w sposób bardzo subiektywny, bez głębszej analizy. Myślę też, że dążenie do przytłoczenia czytelnika potwornością tego okresu, trochę przerosła autora, bo w narracji można znaleźć takie kwiatki jak poniemiecki burdel w podbitej Rzeszy (to Rzesza nie jest niemiecka?), opis doświadczeń seksualnych kirgiskiego pasterza, czy stwierdzenie, że gwałty żołnierzy amerykańskich bledną przy wyczynach sowieckich żołnierzy ( w przypadku gwałtu narodowość sprawcy ma dla ofiary chyba najmniejsze znaczenie). Tekst podzielony jest na rozdziały porządkujące działalność radzieckiej armii na naszym terenie, nie ma jednak omówionej ani jej struktury, ani kierunków działania poszczególnych frontów (są wymienione daty wyzwalania poszczególnych miast) co dałoby szerszy pogląd na postępy zmian. Jednocześnie autor, chcąc zgromadzić jak najwięcej drastycznych op...

× 6 | link |
@pebro
2023-05-31
8 /10
Przeczytane

Książka mówi w zasadzie o stratach, jakie poniosła Polska jako kraj i Polacy jako obywatele przez wyzwolenie przez czerwoną armię. Straty nie tylko materialne, również psychiczne. W większości rosjanie pokazani są ze złej strony, zdarzają się również pozytywne głosy, ale te są w mniejszości. Książka zawiera bardzo dużo źródeł. Mimo iż może wydawać się stronnicza dobrze, że ta pozycja się ukazała i możemy się z nią zapoznać. Trzydzieści lat temu książka byłaby zakazana, a autor podzieliłby losy wielu bohaterów opisanych w książce.

| link |
@polokokta
2020-08-27
7 /10
Przeczytane 2020
@Asamitt
2019-12-12
6 /10
Przeczytane Polscy autorzy Historia/Fakty

Cytaty z książki

O nie! Książka Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl