Człowiek i przestrzeń : kultura, przestrzeń, sztuka

Piotr Bogdanowicz
Człowiek i przestrzeń : kultura, przestrzeń, sztuka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera materiał o charakterze interdyscyplinarnym ujęty problemowo w trzech działach. "Świat" to próba zdefiniowania pojęcia przestrzeni, zestawiona z działaniami twórczymi wybitnych artystów (Malewicz, Kobro, Strzemiński, Winiarski, Opałka). W dziale "Miasto" autor zawęża pojęcie przestrzeni -- opisuje ideę miasta, śledzi jej rozwój przez stulecia, kończąc na współczesnych koncepcjach (Le Corbusier). "Dom" to część poświęcona najbardziej intymnej przestrzeni człowieka (problem projektowania domu, wnętrz, mebli). Tekst uzupełniają wybrane fragmenty utworów literackich (M. Białoszewski, I. Calvino, St. Lem, Witruwiusz, J. Przyboś, J. Szczepański, J.L. Borges).
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-02-03586-9, 9788302035869
Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Człowiek i przestrzeń : kultura, przestrzeń, sztuka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Człowiek i przestrzeń : kultura, przestrzeń, sztuka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe