Czułość

Piotr Fiedler
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Czułość
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czułość to skandalizująca powieść dla dorosłych i młodych dorosłych. To pełna seksu, używek i niecodziennych perypetii, dosadna, wulgarna i jednocześnie wzruszająca historia miłosna. To także wartka opowieść o emocjonalnej kondycji współczesnego czterdziestolatka i portret dzisiejszej Warszawy. Autor, który pracował jako producent sesji fotograficznych i jako selekcjoner w najpopularniejszych nocnych klubach stolicy, tworzy wierny opis świata aktorów, modelek, reżyserów i celebrytów, czyniąc swoją powieść ironiczną diagnozą tego środowiska. Narracja prowadzona jest barwnym, żywym językiem i nasycona komizmem, absurdalnymi porównaniami i znakomitymi dialogami. Główny bohater, nadużywający alkoholu poeta, żyje od kłopotu do kłopotu, od jednego romansu do drugiego. Tryb ten zostaje jednak zachwiany, gdy w jego życiu pojawia się wielka i, jak się szybko okazuje, nieszczęśliwa miłość.
Data wydania: 2021-01-11
ISBN: 978-83-957520-3-2, 9788395752032
Wydawnictwo: Wydałem
Stron: 456
dodana przez: posrodkwiatowicieni

Autor

Piotr Fiedler Piotr Fiedler Piotr Fiedler – poeta, autor opowiadań. Czułość jest jego powieściowym debiutem. Publikował w "Twórczości'", "Chimerze", magazynach "Malemen", "Playboy", "Elle Man", "Vice", wydał tomik poezji pod moim oknem gryza się jeże. Bon vivant i rozpustnik. ...

Pozostałe książki:

Pod moim oknem gryzą się jeże
Wszystkie książki Piotr Fiedler

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czułość nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@posrodkwiatowicieni
2021-02-10
9 /10
Przeczytane

„Czułość” Piotra Fiedlera podsumowała bym jednym WOW. Jakże potrzeba mi było takiej lektury, tak mocnej, brudnej, wulgarnej, a jednocześnie tak dobrej. Jedni powiedzą, że to bełkot pijanego, że seksistowski marazm, że odpychająca i obrzydliwa. Poniekąd tak jest, poniekąd nie, bo między tymi wszystkimi bezeceństwami mamy człowieka w deficycie. W deficycie zrozumienia, pogubionego i wyobcowanego, spadającego na dno pełne fekaliów, by za chwilę się z nich otrzepać i na emocjonalnym bezdechu przemierzać swą drogę utkaną z pozorów i złudzeń. Pełno tu nieuchronności, nieuwagi, bezdechów. Łatwo się tu potknąć o niedopowiedzenia czające się w załamaniach stron, w załamaniach człowieka. Czułość jest niedzisiejsza, niewczorajsza, utknęła w powietrzu i spłonie deszczem… a to zaledwie tylko powierzchnia.
Fiedler to Bukowski z Warszawy, wczesny Żulczyk, nasz Piotruś Pan, nie stroni od metafor, bez skrępowania pisze o upodleniu, ubierając wszystko z czułością w niebanalny język. Oryginalna i bezpośrednia, realistyczna. Rzeczywistość u Fiedlera jest brutalna, pełna krętych białych ścieżek, prowadzących do pozornego ukojenia. Ta lektura targa czytelnikiem w sposób nie do opisania.
Carl Gustav Jung mawiał, że ciemna strona człowieka jest okropna, a wejrzenie w nią przeraża tak bardzo, że wolimy oszukiwać się lotnymi ideami. Mam wrażenie, że autor Czułości jednak w nią wejrzał, A co z tego wyszło, przekonajcie się na własnej skórze.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czułość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl